Мами в Италия 14

  • 15 156
  • 271
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 476
Добро утро!  Hug
хапвам си  баничка-  истинска !  Wink

Ходихме вчера на строежа...имаме си вече паркет,трябва да го изциклят и да го полират...но вече всичко е почти към края...в началото на август ще го боядисаме...ядосах се малко ,че сложили всички контакти и ключове за осветлението -черни  Crazy ..ама какви са тези нови тенденции...ще трябва после да ги сменяме,че стоят като петно на стената...иначе сложили са мивки,бидета и тоал.чинии в баните,както и батериите на чешмите и баните са вече почти в готов вид...взех си парченце от паркета...но още не мога да си го представя като цвят след политурата..но не е много жълт  Rolling Eyes..нишките на дървото са нежни и е доста плътен..като погледнеш отстрани е като теракотна плочка...нали е южноамериканско дърво и се води едно от най-здравите!

  Целувки от мен и прекрасна неделя!  bouquet

При нас се разхлади и съм много доволна!  Wink

# 76
  • София
  • Мнения: 6 810
Здравейте!
И във вашата темичка през уйкенда е поразредено...големи паседжате правите бе хора? Laughing
Ние вчера ходихме в новооткрития МОЛ в София, защото нещо валеше /по-скоро капеше/, а не ни се седеше вкъщи и решихме там да убием 1-2 часа. За втори път ходим и все не раглеждаме всичко, не че етолкова голям, ама малката се изнервя и започва да буйства, аз заплаших мъжа ми, че другия път отивам сама, най-накрая да видя всички магазини.  Mr. Green
Ама като давате манджички, давайте и рецептите де, аз така нищо не разбитам значи! Сега не мога да намеря за какво става въпрос, ама ще потърся назад в темата и ще ви постна точно.
А иначе аз риба адски много обичам, обаче с тази бременност единствената риба, която ми се яде е точно акула, която не може да се яде. От всякаква друга, само при мисълта ми става лошо. И съм решила като отидем на морето да си хапна една порция панирана акула, пък каквото ще да става. Колко живак може да има в 200гр? Ама-ха! Да си гледат работата!!!

# 77
  • Мнения: 2 427
Отиваме в свекървище на обяд.Нещо нямам апетит,от топлото ще да е! Wink
Мале Даниела,как не те досрамя да кажеш тика за дюнера,ми има бременни жени бе булка,пък и едно парченце не подаде насам.Може ли целия самичка да си го закусиш.
За съжаление моя мъж изобщо не харева арабска кухня нито пък каквато и да е било ориенталска.Вчера се карахме че на мен ми се хапваше индийско а той започна да протестира и да ми се пени,че му била гадна тяхната кухня.На Малдивите що индийско изяде,ама нали не знаеше че е такова...А аз определено имам родствена връзка с Кублай и Чингиз хан ,дай ми само ориенталско да ям,турско,японско,китайско индииско ,пакистанско,арабско!
Е и френската кухня не е лоша ,ама все клоня към ориента.
Иначе Фло здраво си хапва ориенталско като му го сготвя в къщи и като не го знае какво е.Ама тези италянци и тяхните хранителни предрасъдъци!То от превземки да ти писне!

# 78
  • Мнения: 6 167
Цял ден съм между чистене, правене на сладкиш с ябълки ( рецепта в готварския), и форума.
Влади, ние също отиваме у свеки , милата ми тя. Сега ми е направила тортеллинки, че откакто разбра, че ми харесват само това прави. Хехе.
Гери, сигурно е страхотно да 'подреждаш дом'. Просто на мен това ми е мечта - да избирам паркети , бидета , огледала и тн. Малко прескочих този момент засега, но все ще дойде момент за ремонт у дома. Искам да сменя подовете. Но ще изчакам няколко години де.

нашата кучка мила е толкова мила. мисли, че като я изкарам навън я наказвам.
какво да правя! това куче не иска да се разхожда в двора!
ако съм с нея пада голямо тичане и игра, но ако не съм с нея стои самичка 10 мин и после гледай как взима стъпбите по 2 по 2)))

вече почти никакви бели у дома! слава богу че ги има тия кучешки памперси. почти не усещаме проблем.
но естествено най-забранените места и неща са най-любими.
иска да се качва на 2 етаж, откри дивана , като притегателно място, любопитна е да надникне навсякъде в банята, любима е тоалетната. според мен това куче ще цопне съвсем скоро. хехехе.расте буквално с часове.

но е искам повече навън, да ходи , да дивее в двора, какво й пречи!
кучетата са луди да са навън,нашата ще разбие вратата да влезе!
 newsm78

# 79
  • Мнения: 1 100
И аз влизам само да ви поздравя и се изнизвам  bouquet

Дани, вярно, има да я мислим ние бремитата твойта закус4ица....

Гери, супер новини, зву4иШ ми много ентусиазирана  Flutter

На Лени и Влади приятен обяд у свекитата  chef

....и до по късно дами Hug

# 80
  • Мнения: 2 804
Ами съжалявам че споменах за сандвичите ,но си е събитие щото той също не харесва от тия със замразено месо , но след като онзи ден му разправях че съм ходила да си купя и съм си излязла щото не ми е харесало той реши да не ме тормози без любимият ми сандвич .
Бе добро ми е мъжлето! Joy Joy Joy
Вчера в 19 идва куеста мата вичина дето си имам аканто , та ми вика Даниела гледай дъщеря ти да се кротне че още от сега щом е почнала ... та аз и казвам че не желая да говоря с нея и тя ми вика ми като си невъзпитана и аз и затворих домофона след като и казах ако има нещо въпреки да се обади на карабинерите .
Та като дойдат ще им кажа че ми е казала да си връзвам децата и ще подам аз оплакване срещу нея за психически тормоз .
Бе и аз искам дом да обзавеждам , браво на Джорджа !
Лени , то е още малко кутре със сигурност ще му трябва още време за да свикне .
Лек обяд при свекитата!!! bowuu  bouquet

# 81
  • Мнения: 2 804
Извинявам се , но не се сдържах  Rolling Eyes !   bouquet
В Милано има доста такива заведения и в Рома и изобщо в Италия но 99% използват замразено месо от Германия .

# 82
  • Мнения: 2 427
Върнах се,и тази неделя свършихме така тежкото за мен задължение.
Мерси за пожеланията за приятния обяд в тях ,ама тази жена просто я ненавиждам,дразни ме само по начина по който диша даже и нищо да не казва или прави.
Лени,блазе ти че твоята ти готви нещата които ти харесват.Моята готви така за синчето си и щерката си,за мен никога...дори ме е яд че винаги като трябва да се обърне в множественно число към нас(Фло и Влади...),се обръща в единственно към сина си(Фло...еди какво си),щото аз просто съм въздух...няма ме...все едно съм домашен любимец без собствено мнение.Май нейните песове имат повече свобода на словото отколкото аз.Карай...
Чудя се дали да спя,или да правя нещо.Няма много желание за нищо а имам един куп с неща които бих искала да свърша,най вече да рисувам.Да рисувам!!!!!!!!
Даниела,не се отчайвай,луди има всякакви,другия път като те издразни викни директно ченгетата.И и и предай че съм и казала на кукумявката #2gunfire,като не и стиска да живее с хора които я дразнят,къщи за продан колкото искаш,да отива да живее самостоятелно #Sniper.
Ние като живеехме в Торино имахме доста проблеми със съседката в ляво и този под нас.Тази отляво непрекъснато пишеше оплаквания ,че сме си пускали водата във тоалетната и в 23часа!(безобразие от наша страна),или пък сме се къпали в 21часа,а тя искала да си почива жената.Спалнята и беше долепена до нашата баня.
Другия луд пък отдолу под нас, викаше ченгета през ден,или защото много сме му вървяли отгоре(ми да седя седнала заради него цял ден на дивана ли) ,непрекъснато чувал стъпки и много се дразнел, и защото много сме перяли и на всяко пускане на пералня през деня ми цъфваше полицай ухилен до ушите в къщи,щото то и на хората им беше писнало да идват да видят дали не събарям блока с моята пералня.Така че града и кондоминиите са гадна работа,не ща и да чувам повече за такива.
Братовчед му на Фло се съди и досега със съседката която всеки път като си измият зъбите вечер им праща тежката кавалерия.
Не знам ние Българите ли сме толкова толерантни или другите не за изобщо.Май ние сме големи дупедавци,ей това е ,вечно се съобразяваме с другите!Вечно да угодим,да не обидим Confused.

# 83
  • Мнения: 6 167
Лени,блазе ти че твоята ти готви нещата които ти харесват.Моята готви така за синчето си и щерката си,за мен никога...дори ме е яд че винаги като трябва да се обърне в множественно число към нас(Фло и Влади...),се обръща в единственно към сина си(Фло...еди какво си),щото аз просто съм въздух...няма ме...все едно съм домашен любимец без собствено мнение.Май нейните песове имат повече свобода на словото отколкото аз.Карай...

АЗ СПАХ.
просто с това куче от 6 часа съм станала.
кофти, че като ни чуе да се раздвиждваме към 6 и тя се усеща и така..
горе голяма жега.

така или иначе, Влади мислех си за твойто свеки - ти опитвала ли си се да й кажеш нещата, които казваш сега? и то така, както ги казваш сега? без нерви, просто изявления.
аз мисля, че твоята свеки трябва да е животно, ако не отвърне на подобни думи.
освен това за мен голяма част от проблемите са комуникационни, недоизквания и тн.
кажи й спокойно какво мислиш и какво се иска от нея и така. опитвала ли си? ако не, пробвай! сигурна съм, че ефект ще има.
в крайна сметка ще имате дете, не може да се тровиш.

мойта е толкова мила тая жена. а изглежда сурова душата. доста сурова.
капризна е като стадо котки персийки.
гледаше ме с голямо подозрение, голямо.
снощи си говорихме, тя ми направи няколко комплимента,
как говоря езика, как напредвам и тн.
ама и аз съм хитруша де.
аз не затавам между нея и сина й.
той е в средата между нас и е важен за живота ни, и това ни свързва.
вчера дамиано изведнъж каза ' отивам до майка ми', аз казах ' супер, отивай', е нямаше го повече от час. аз знам, че си говорят за всичкои съм любопитна, кво мислиш)). като си дойде изобщо не съм го питала ' ама вие сега за какво си говорите'. така и той не се чуства разпитван, а и аз не се натоварвам. а и знам, че тя му е довереница за бизнеса - двамата си обсъждат нещата, които би следвало той да обсъжда с мен. но щом така са свикнали , аз съм ок!

ох, айде стига съм философствала.  newsm78

отивам да си направя едно кифйе.

# 84
  • Мнения: 2 804
Аз току що си го пийнах моето , сега ще си отпратя съкровището и пак съм тук !

# 85
  • Мнения: 154
Буона сераааа рагацееее  Sunglasses Laughing Grinning
Хайде и аз да си пийна Кайвето,че сега ставам  Mr. Green
Вие Дани двете с Ленчето не спите ли нощес какви са тия кайвета в 19 часа  newsm78

Иначе да ви поплача и аз,мойта половинка замина в трасферта и 2 седмици ще съм сама  Confused Sad
И ми едно такова тъжно... станах и нема никой  офф ще се разрева  #Crazy Joy

# 86
  • Мнения: 764
А ние днес в тези жеги взехме с мъжо да 4истим.АД
И за6тото сложихме дребното в леглото му да не падне от спалнята,взе 4е падна от леглото си.Преско4и ре6етката госпожи4ката и се строполи като 4увал с картофи.После не плака много слава Богу.И никъде ударено не се вижда...ама като е Мис Енергия,на едно място пове4е от 15 сек. не се спира.Непрекъснато ми се налага да сменяме стола,леглото,паяка,бокса-издържа по 10-15мин и ревва,ина4е трябва да се носим.А това пък хи4 не ми е по вкуса.Какво да я правя newsm78,направо не знам,дано да е от зъбите 4е ако не е от тях #CrazyАйде,бягам  bouquet

# 87
  • Мнения: 2 427
Еххооо,и аз спах,т.е спахме,докато фло си гледаше поредната формула1 в спалнята сме се унесли,та чак сега се събудихме.
Лени,какво да ти кажа,много е сложно.Защото ако е интелигентен човек ще я викна един ден в нас и ще си поговорим като приятелки за тези неща.Ще и кажа какво ме дразни,ще и обясния че не е нищо лично и т.н.Само че няколко пъти съм се опитвала да и кажа че не е права за някой неща и от това съм като краен продукт съм намирала единствено цупене и нейното обидено и наранено достойнство.Проблема е че с нея не може да се говори.Нито с нея,нито със зълва ми.Такива са.Виж със свекър ми не бих имала никакъв проблем да споделя,знам че ще ме излуша и ако може ще се опита да влезе в положението.Забравих вече дали съм го споменавала,но примерно до тази година сестра му ми се обаждаше всеки божи ден да ходя да и вземам децата от училище или градина.Всеки божи ден.Цяла година!Въпреки че в същото Ривароло живеят две нейни лели и е с по братовчедка и братовчед респективно на 24 и 30 години ,които имат книжки и коли  и могат и те както мен да и помогнат от време на време.Мъжа и също работи в своя фирма и може да отдели време за това да отиде и да ги вземе за 30 мин.Ама тя ,когато и казах това ми каза че не искала да ги безпокои.А мен може.Като и каза Фло че вече няма да ги вземаме се обидиха всичките компрезо и свеки и надуха едни носове и аз се чувствах цяла седмица дяволски виновна и не се и обадиха нито веднъж повече за децата,демек,като не ти се гледат ние няма да те безпокоим.Или всеки ден или нищо
А свеки не разбира.Изпитва едно куази ненормално обожание кеъм сина си.Фло не може никога да греши,ако е сгрешил в нещо то е защото аз съм го довела до там,това и е логиката.И вечно се слага между нас.Вечно.Като сме с тях на море,т.е сме в едно и също населено място,това означава:всеки ден с тях на плажа,всеки ден в тях на обед и вечеря,всеки ден с тях навън на кафе.Като разбере че смятаме да си заредим хладилника в нашата виличка и като се изправи против това като великата китайска стена щото трябва да ядем с тях направо ми се подкосяват краката.И и казваш любезно че държиш да си обядваш с мъжа си на саме във вас,но тя не те оставя на мира.Човек не може да отиде в тоалетната ,щото не знае кога тя ще цъфне.
Миналата година като взехме тази квартира ,която е в Ривароло,където живеят и те от пролетта до лятото през ден беше у нас на обед и чакаше да и се сготви.На всичкото отгоре се обаждаше и на дъщеря си че и тя да дойдела да си хапне в нас.А като дойдеше и (Зълва ли или етърва се води?)тя след работа и хапнеше в нас,останалото от обяда който съм приготвела се носеше на мъжа и че не и се готвело у тях...то човек търпи ама просто то моето е нечовешко търпение.
Лени,не знам как ще се развият нещата между теб и свекърва ти,но бъди по-внимателна,тя и моята в началото беше страшна душица и къде ли не сме излизали заедно,къде ли не съм я водила,но както казват подадеш му ръка,то ти отхапе пръстта,та същата работа.Научиш ли я веднъж,отърване няма.
А и с приятелки които имат същите проблеми със свекървите си както аз с  моята, съм споделяла и те са казвали същото-в началото беше невероятно мила и сладка,но после куандо трова ун пò ди конфиденца кон те е финита.
Ако и кажа всичко това което казвам и на теб ще означава че сте приключим всякакви взаимоотношения,ще се изпокараме здравата ,тя няма да стъпи в нас и т.н.,а знам че на Фло всичко това едва ли ще му бъде приятно.И той я мисли като мен ,ама какво да се прави майка му е.Дори съм му предлагала да разговарям с тях и той не е съгласен защото и той като мен знае че единственното което ще се случи е караница от която аз ще изляза виновната,на която всички ще се разсърдят и точка.Това е.

# 88
  • Мнения: 2 804
Недей така бе жена нали няма да го има само 2 седмици !
Не е болка за умиране и аз с моя съпруг около година след сватбата се разделих , но за цели 7 месеца  и оживях бе то беше една  телефонна любов голяма но мина .
Не се ядосвай включвай се по-често при нас и ще ти се пооправи настроението .
Пък за кафенцето не ми пречи аз когато искам да спя спя ако ще и 10 да съм ги изпила накуп в 11 вечерта .

# 89
  • Мнения: 2 804
Момичета искам да махна памперса на Самира и като излизаме навън  само че не зная ако и се до пика много и не съм близо до някой бар къде да я оставя да пика .
Тук е различно дали ще ме помислят за луда ако я из-пишкам между 2 коли пък било то ин пиено чентро в града !?!

Общи условия

Активация на акаунт