Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 септ. 2019, 16:45 ч.

Балнеолечение Павел Баня

• 516
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, имам малка дискова херния, която ми създава лек дискомфорт и лекаря ми препоръча Павел Баня.
Колебая се между два хотела :Диана Мар /по скъпия вариант/ или Маркони. Може ли някой по- запознат да ми даде насока. Отивам главно с цел Балнеолечение и процедури, а не на Спа туризъм Simple Smile . Отказах се от ПРО ЕАД и другия, струват ми се меко казано, изоставени.

Благодаря!

# 1
Според мен водата в ДианаМар  е леко разредена,но спато е на ниво.Маркони е доста по-стар хотел и е добър.За мен най-добрият х-л там е Севстополис.

# 2
Аз съм чувала да хвалят клиниката на д-р Гечеви за самите процедури. В ДианаМар не съм била нито на процедури, нито на СПА, в другите отношения смятам, че е надценен хотел и не си струва парите. От местни хора съм чувала добри неща за Севтополис, следващият път смятам там да отседна. Не че е евтин и той де..

# 3
  • Някъде по Дунава
ПРО не е изоставен, аз съм доволна. До края на октомври работят по НОИ, а после имат различни пакети. Само не знам дали е топло, все през май ходя.

# 4
Моля за съвет, ПРО или СБР е за предпочитане? Става дума за януари или февруари. Само в СБР може по кл.пътека, доколкото знам. Не търся лукс, а лечение, прилични условия и добро отношение от персонала.
Вярно ли е, че водата в Павел Баня е желателно да се ползва само по лекарско назначение, а не самоволно?

# 5
Чак само по лекарско назначение не мисля, но трябва да се спазват препоръките за максимален престой във водата. Мисля, че беше макс 10 минути в минералните басейни, питай на място медицинския персонал.
Това за водата, иначе за някои от процедурите е задължително да отидете с препоръка от лекар.

# 6
  • София
Ако отивате за лечение, въобще не е нужно да спите в спа хотелите. В Павел баня е пълно с частни квартири на много прилични цени, които спокойно може да наемете и да ходите на санаториум с пакет, платен на частно или по клинична пътека. Разстоянията са изключително малки там, на практика градът е тип по-голямо село и се ходи пеша навсякъде дори и за хора, които имат болки и заболяване. Санаториумът по здравната каса е амортизиран като база и няма нищо общо с лъскавите спа хотели, но лечението е професионално и там ходят хора с много по-сериозни проблеми от вашите.

# 7
Мога да дам преки впечатления от СБР Баня, Карлово.
Платен престой, само с направление от личен лекар 19 ли беше не помня, за по-ниска цена  и 1 процедура отгоре (ако правилно съм разбрал).
Настаняване в отделна вила, с 3 легла в стая. Ужасно легло, дървено с кофти матрак или дюшек. Всичко друго в стаята е ок, чисто е.
За процедурите - ако не си по отворен и не им правиш забележка, гледат да отбия номера само. Скандал от мен още при прегледа с главния доктор и преглед при друг доктор, казах им какви процедури искаме (според лекуващия лекар) и така и стана.

Храна - майка ми е непретенциозна, но ги слагат на маса с номера и супер тъпо е било, да сложат свободен прием, НОИ и клинична пътека на една маса. Майка ми яде пиле с картофи, женица по клиничната пътека яде постен ориз.

Клиничната пътека ги настаняват в мизерни стаи с обща тоалетна.
НОИ са по-добре и от свободен прием, според моите наблюдения.

И не на последно място и отново лично мнение е, че за да има някакъв ефект 5-7 дни са малко, поне 10-12. Първите дни са "стресиращи/адаптиращи".

# 8
По кл.пътека едва ли може да си в частна квартира, а от СБР да те водят хоспитализиран и да ти издадат болничен лист.
Отнякъде ми е останало, че минералната вода в Павел Баня не е желателно да се ползва повече от 15-20 минути на ден. Дали наистина е така, т.е. не е хубаво например да поплува човек час-два?
Какво е това "Ягуар" в града, хотел ли е, лечебница ли?

# 9
Ягуара е старото название на Прото, когато беше на Масларова!
Повечето стаи вече са реновирани, съвсем прилично изглеждащи, но долу базата яко се нуждае от ремонт и смяна на апаратурата...
Ние отсядаме в Аризоната за спането, а процедурите в Гечеви.Наистина са на ниво.В Арена мар също става, но там малко мед. персонал ми е под съмнение.
Най- хубавия хотел си е Севтополиса обаче Wink

Общи условия

Активация на акаунт