Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 276
  • 770
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 579
По лошотия не съм прочела някоя от вас да ме е била - напомням за телефона с копчета ( от утре е по 20 лв в Кауфланд, ако на някой му трябва Joy ).
Парола има на лаптопа, дистанционните за телевизора са в дамската ми чанта.
Остават му книгите и фитнеса докато се прибера. Обаче познайте дали учи - не, разбира се, той всичко си знае Rolling Eyes Та пак намира с какво да си уплътни времето, без да си свърши ангажиментите.
Игрите, на които блъска и псува,  биват баннати завинаги ( или поне докато не се научи да си ги оправя).

# 331
  • Мнения: 6 469
Точно два пъти успя да блъска и вика, заради игра. Блъснах и аз Stuck Out Tongue Winking Eye На вторият път ме разбра. Казах, че ако трети път се случи, ще си изживява детството с игрите на дърти години- т.е. ще види игра след 18 - та си година. И щото ме знае, че съм луда- повярва ми. И правилно направи. Simple Smile
Иначе и друг път съм споделяла, че каквото играе го прави през телефона. Няма при мен нито компютър, нито Плейстейшън... При баща си като отиде събота и неделя се размазва. В неделя се прибира с очи на заварчик ...
А при мен прекали ли- режа нета, на мига. Вече.

# 332
  • София
  • Мнения: 39 759
Играе и моят. За Коледа ММ е решил да му купи плейстейшън с идеята да играят и тримата.
През седмицата не играе много, макс половин час (ако има време). Лаптопът не го пуска даже.
Снощи в магазина си хареса дженга и довечера ще играем Simple Smile

И моят блъска и много се ядосва. За сега поражения няма. Синът на приятел си беше счупил бюрото от блъскане. Блъска и реве. Мина и този период.

Моят келеш си е загубил половината учебници. Трябва да купувам История, БЕЛ и раб. тетрадка по АЕ.
Снощи се оплакваше, а дъщеря ми се вкл. "откраднали са ти ги". Не изкл. и този вариант - някой по погрешка да му ги е прибрал.

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Що не питаш първо...може някой да ги е намерил.Пък и нали са надписани Simple Smile

Моят с англ. май го е закъсал...при г-жата има една 3-ка на входното ниво, а при другият учител по Зип има 5-ца и тая седм.ще правят контролно при него.Карам го да учи...ей не, та не...хич ама хич не отваря.ММ настоява за уроци, ама мисля да е догодина...сега да се наблегне на математика и БЕ.

# 334
  • Мнения: 15 538
Ох, моят синковец след двете 5-ци по математика онзиден донесе 3-ка от контролното. А на курсове ходи /7-ми клас е/. На въпроса ми "Защо е тази 3-ка?" отговора беше "Ами нали на курсовете сме вече на формулите за съкратено умножение, а в училище сме още на многочлени, та аз се обърках - реших задачите с формулите, вместо, като многочлени." Rolling Eyes  Направо откачих. Но каза, че се бил разбрал с госпожата да го изпита на дъската, за да я поправи.

# 335
  • Мнения: 4 127
AnMary купуването на плейстейшън е голяма грешка
нашият мисля даже да го продавам
рядко му го давам след лятната, щото все е наказан за нещо
преди две седмици за последно и сам стигна до извода , че става много агресивен и сега е прибран надълбоко
Такъв въпрос ще задам: как успявате да се сдържате и да не се разкрещите след n-тото напомняне за нещо
Днес е първа смяна, вчера напомнях да започва да учи-стана 13 часа, 14 , 15  и в 16 часа след 101-вото напомняне му се развиках
Някои казват остави го, негова си е отговорността
Е пробвала съм, не го трогват тия неща, и после и оценките трудно се поправят
Никаква амбиция за нищо няма, мързи го и домашните да си напише
Всичко е отгоре отгоре, отбиване на номера, в очакване на следващия ден да ме излъже

# 336
  • София
  • Мнения: 39 759
AnMary купуването на плейстейшън е голяма грешка
нашият мисля даже да го продавам
Той не знае за плейстейшъна. Щерката (19) миналата седмица каза "имам си всичко. Искам плейстейшън". Мога да поставя условие на ММ... "купуваш ако се ползва еди как си, еди кога си..." И тримата са геймъри.
Такъв въпрос ще задам: как успявате да се сдържате и да не се разкрещите след n-тото напомняне за нещо
Аз не съумявам да се сдържам. Гледам да включвам и ММ, защото "ако отида аз ще го утепя". ММ е спокойна натура, но понякога дребният го изкарва от равновесие и чувам медения гласец на половинката.

# 337
  • Мнения: 4 579
Такъв въпрос ще задам: как успявате да се сдържате и да не се разкрещите след n-тото напомняне за нещо
Ами не успявам - или сяда и го прави до 3тото напомняне, или целия блок слуша как крещя по него... Обаче резултат никакъв - прехвърля учебниците оттук, оттам, плелиства ги само и нищо не чете. После оценките няма да коментирам - за сега според статистиката на школо е със среден успех 4,50, а ми е обещал 5,50 за срока. Няма как да стане ми се вижда на мен, последните оценки от миналата седмица са му 3-ки. Явно ще се водим за ръчичка в работа и ще седи плътно до мен докато не си оправи успеха Unamused

# 338
  • Мнения: 6 469
Ами честно казано рядко ми се налага да крещя. Но не, защото е много изпълнителен. Причината е погледа ми Sunglasses Видят ли този поглед моите деца, няма нужда да хабя гласни струни. На мига се досещат...

# 339
  • Мнения: 15 538
Аз не мисля, че плейстейшъна е грешка. Първо може да се поставят ограничения за ползването му - в определени дни и чесове, след учене и писане на домашни или след свършване със задълженията. И винаги може да се заплашва детето с отнемане, ако не го изпълни Grinning

# 340
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Ами честно казано рядко ми се налага да крещя. Но не, защото е много изпълнителен. Причината е погледа ми Sunglasses Видят ли този поглед моите деца, няма нужда да хабя гласни струни. На мига се досещат...
трябва да ме научиш...Relaxed

# 341
  • Мнения: 6 469
Хаха, мистик, с удоволствие, но ми е вродено... Отвътре ми иде. От малка чувам, че гледам много лошо, когато нещо ме ядоса и накриви.

# 342
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Ни от поглед се стряска, хем и аз уж мога да гльОдам лошо, според мъж ми. Ни от викове.Преди няколко дена ми казва - "Как може на толкоз години жена, да си толкоз нервна. Ами успокой се. Как се живее така. " След като за две седмици счупи собствените си рекорди за издънки по всички фронтове. Чак сам каза- абе що не ме набихте.
Чак сега отчитам, що е пубертетр при нас. Няма нервни изблици, те са за мен, но пък тотално не мисли, скача от медитационно настроене на бурна безмислена деятелност и напълно игнорира всичко, което казвам. Има и девойка на хоризонта. Каза, че приличала на мен и да не се притеснявам. Горкото момиче.

# 343
  • Мнения: 15 538
На мен лично ми писна от неговите фази. Влиза в една фаза и тъкмо се приспособя айдеее - излиза и влиза в следващата. Тъкмо се кротне за няколко седмици и аз си помисля "Ето на - кротна се, защото вече пораства", и айдееее пак изтрещи централно. Вече не смея и да се зарадвам, когато се очовечи, защото не знам колко точно ще продължи

# 344
  • Мнения: 2 418
На мен лично ми писна от неговите фази. Влиза в една фаза и тъкмо се приспособя айдеее - излиза и влиза в следващата. Тъкмо се кротне за няколко седмици и аз си помисля "Ето на - кротна се, защото вече пораства", и айдееее пак изтрещи централно. Вече не смея и да се зарадвам, когато се очовечи, защото не знам колко точно ще продължи
И при нас е така и най-учудващото за мен е,че баща му не се трогва грам:confused:Питах го дали и той е бил такъв,ама категорично отрича.На моменти съм отчаяна,въпреки,че знам,че ще отмине и е период.

Общи условия

Активация на акаунт