Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 252
  • 770
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 277
Хахахаха - и моя е от енергоспестяващите. Ако му е дадена задача да напише теза от 2 - 3 изречения, той ще напише 2. Ако пише да са 3 - 4 изречения, той ще напише 3.

А ако госпожата спомене, че не е задължително изобщо нищо няма да напише. На няколко пъти съм го карала по принуда да напише нещо незадължително, почти винаги е получавал 6 след това и намилам, че е най-лесната оценка до сега и няма, следващия път пак "ме искам, не е задължително".

Така е и нашия - никога гледа да не се прекара Simple Smile А най-обичам като видя, че сестра му пише нещо и го питам ти направи ли го това, а той - Ми то не е задължително Triumph Ееееей, откачам значи. Не било задължителноооо лиии, сядай веднага да го пишеш Smiling Imp И после що госпожите не го харесвали и не му пишели добри оценки Hushed
Аз като видна отличничка, която не можеше да си представи да отиде неподготвена или без някакво домашно, направо изпадам в потрес от неговия непукизъм.

# 541
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Аз честичко контактувам с класната, даже тя ми звъни - синковецът е неформалния лидер в класа според нея и често се нуждае от помощта му за разрешаване на дадени ситуации или пък да ме моли да говоря с него, когато прави глупости, защото останалите го следвали и те като пример за подражание...

# 542
  • Мнения: 2 418
До този момент не ми се е налагало да търся класната или пък тя мен.Ако обаче има конкретна ситуация,която го изисква, бих я обезпокоила.Всичко е много индивидуално.
Моят също гледа да си пести писането,мисленето и т.н.,не случайно рецензиите му са едни и същи,посочващи,че работите му са кратки,но креативни.

# 543
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Ох...моя ги занареди едни 4-ки след 5-ци и хич не ми харесва.Спрях пак компа и така.  Crossing Arms

# 544
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Забелязала съм, че декември им е тежък на децата, сигурно има натрупана умора, а учителите са на предела на нервите си, после май е такъв тегав. А точно тогава са и класните работи.

# 545
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Оф, почват класните да. На 6.12 ако не се лъжа е по Български език. Ще си сърбаме попаркатааа.

# 546
  • Мнения: 4 577
Ох...моя ги занареди едни 4-ки след 5-ци и хич не ми харесва.Спрях пак компа и така.  Crossing Arms
Да, ама и ми заяви снощи, че нямало да пипне повече нищо заради мене, щото съм му взела вече всичко и нямало за какво да го прави Rolling Eyes
Последно му намалих джобните - за зле свършена работа (ниски оценки) получава ниско възнаграждение. Сега ми е сърдит Worried

# 547
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Уау вие сте много лоши бре. Аз ще се побъркам ако знам, че няма да му стигнат парите и ще остане гладен. Пак зависи и по-колко давате де.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 20:24 от Глухарче

# 548
  • Мнения: 15 524
Ох...моя ги занареди едни 4-ки след 5-ци и хич не ми харесва.Спрях пак компа и така.  Crossing Arms
Да, ама и ми заяви снощи, че нямало да пипне повече нищо заради мене, щото съм му взела вече всичко и нямало за какво да го прави Rolling Eyes
Последно му намалих джобните - за зле свършена работа (ниски оценки) получава ниско възнаграждение. Сега ми е сърдит Worried

Обясни му, че при първата хубава оценка ще му върнеш едно от нещата, за да има някаква мотивация. Че явно си е сериозен характер и май с наказания само няма да стане. Обещай му нещо, което да му привлече вниманието и да го мотивира. При моя синковец съм забелязала, че нещата стават само, ако наказанията вървят ръка за ръка с поощренията. Мина ли само на наказания край.

# 549
  • Мнения: 4 577
Знае правилата - вземам и после връщам, дори така му увеличих джобните - за заслуги.
Всичко е на периоди при него. Сега е решил, че го мързи и не му се учи. Гледа си кефа - фитнес, фотография, четене на книги (не учене, а фентързи, фантастика  и книги игри), карти и кубче рубик... Така ще е докато някой успее да му привлече вниманието върху ученето.
Глухарче, гладен няма да остане - носи си здравословна фитнес храна от вкъщи и много рядко си купува нещо.

# 550
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Ама вярно е мързел моя...вчера по литература правили тест и нищо не направил...цупи се и мисли, че ще мине Confused
Днес почивам и като разбра сутринта му стана лошо Stuck Out Tongue Winking Eye щото бил планувал да играе и му се полагало днес, видиш ли...? Петък било Angry

Беки, какво здравословно му приготвяш?

# 551
  • Мнения: 4 577
mystic, каквото ми поиска - носи си салата в буркан, в кутия печени телешки бургери или кюфтета, ориз си е носил...
Той не обича много неща, а само няколко и каквото каже, това му приготвям или сам си го приготвя.

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 15:29 от beki8

# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Браво! Моят няма да носи салата нивгаж Simple Smile правя му аз бургери и така е ок.

# 553
  • Мнения: 5 277
mystic, каквото ми поска - носи си салата в буркан, в кутия печени телешки бургери или кюфтета, ориз си е носил...
Той не обича много неща, а само няколко и каквото каже, това му приготвям или сам си го приготвя.
На колко години е? Нашият още не се е запалил по фитнес, здравословно хранене и подобни. Дори напротив - дай си му сладичко на него. Храна понякога си носи, но да си призная - няма как да стана в 6 ч. да му правя закуска Flushed Знам, че има и такива майки, нооо аз хич не съм от тях.

# 554
  • Мнения: 4 577
Джина, на 14 г. е и закуската си я прави сам от втори клас насам. Храната за следващия ден се приготвя вечерта и се прибира в хладилника. Имайте предвид, че има хранителни алергии и е свикнал да се храни различно, така че за него да си носи храна е ежедневие. Откак е роден се приготвя храна, която може да яде и се носи, защото може да няма какво да се купи подходящо.

Общи условия

Активация на акаунт