Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 162
  • 770
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 39 740
Не го издържам моят син.

Не мога да го вдигна сутрин... мрънка "чакай".
Половин час се мотае и не знае какво да облече. Сега има претенции и за обувките. Щял да ходи с високите (за сняг), защото прогнозата на телефона му била за сняг. Снегът ще завали в следващите няколко часа и на обяд вече ще е натрупал... "какво ще правя тогава?".
Казваме му да тръгва вече, той се мотае и после мрънка "защо всички ми викат?". За да не стана да му покажа къде зимуват раците.

И като за капак... "Научи ли за теста?". "Ами не, защото нямам учебник".
Учебниците хващат крака и изчезват от бюрото му.

Една голяма сопа ми трябва.

# 556
  • Мнения: 540
Не го издържам моят син.

Не мога да го вдигна сутрин... мрънка "чакай".
Половин час се мотае и не знае какво да облече. Сега има претенции и за обувките. Щял да ходи с високите (за сняг), защото прогнозата на телефона му била за сняг. Снегът ще завали в следващите няколко часа и на обяд вече ще е натрупал... "какво ще правя тогава?".
Казваме му да тръгва вече, той се мотае и после мрънка "защо всички ми викат?". За да не стана да му покажа къде зимуват раците.

И като за капак... "Научи ли за теста?". "Ами не, защото нямам учебник".
Учебниците хващат крака и изчезват от бюрото му.

Една голяма сопа ми трябва.

Позакъсняли сте с сопота обаче!!.Винаги съм казвала че първите 7г се градят навици след това се надгражда.Но когато са малки повечето родители гледат  да угодят на децата си.Недай си боже да се скара г-жата в ДГ или да го накаже става война.Ето там е пропуска на повечето родители.Децата не са виновни те правят това което им е позволявано  дълго време.Но!в един прекрасен момент идва у-ще и там вече идват трудностите когато детето няма създадени навици и респект от никой.Това е моя гледна точка от която съм изхождала затова и не съм имала проблеми.Та така че това с сопата няма да проработи .Бий малко дупе да не биеш голям гъз стара поговорка😊Знам че ще има доста от вас които ще ме опровергаят но аз за себеси съм си решила проблемите и не ми се е налагало да задавам въпроси как да се справя с един пикльо🤣🤣.Успех

# 557
  • София
  • Мнения: 2 842
aleks.., като цяло си права, единствено с поговорката не съм съгласна. Просто като ви чета, много пъти се чудя следното - от никой ли нямат респект вашите деца? Мъжът ми само като го погледне и приключваме темата, без това да е индикация, че има страх от него. Напротив даже, съпругът ми е далеч по - добър от мен, разликата в спокойствието между двама ни е от тук до луната. Правя разлика между респект и страх, защото аз самата съм имала страх от моя баща.

# 558
  • Мнения: 15 440
Не съм съгласна. След определена възраст момчетата се променят сериозно. Много пъти се случва нещата, които мама и тати са го учили през първите 7 години рязко да останат на заден план и те да започнат да си изграждат нови, техни навици. Все пак започват да порастват, да стават младежи, а след това мъже - няма как едно 16 годишно момче да е толкова послушно, колкото момче на 7 г. Най-малкото, защото има много нови и интересни неща, които привличат вниманието им, много други хора, които им оказват влияние /съученици, ютубъри, деца пред блока и т.н./. Имам си личен пример с моя син - до първи клас той беше най-кроткото, изпълнително и добро дете на света. Да не говорим, че беше супер социален. Сега е съвсем, съвсем различен - нищо общо с това, което беше през първите 7 години.

Аз пък съм бясна, защото зимните обувки, които купихме миналата година /40 номер/ днес ги обу и установи, че са му малки. И отиде на училище със зимните маратонки. Направо откачих - дадохме един куп пари за тях, а реално ги носи 3 месеца. Сега трябва да взимам нови. Повече няма да купя толкова скъпи зимни обувки, докато не спрат да му растат краката. То не си заслужава за 3 месеца носене. Надявах се, че поне две зими ще може да ги носи - до сега все така беше. Та в този ред на мисли - приемам съвети от къде да купя хубави, зимни обувки, които да не пропускат и да са на нормални цени.

# 559
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Аз пък съм бясна, защото зимните обувки, които купихме миналата година /40 номер/ днес ги обу и установи, че са му малки. И отиде на училище със зимните маратонки. Направо откачих - дадохме един куп пари за тях, а реално ги носи 3 месеца. Сега трябва да взимам нови. Повече няма да купя толкова скъпи зимни обувки, докато не спрат да му растат краката. То не си заслужава за 3 месеца носене. Надявах се, че поне две зими ще може да ги носи - до сега все така беше. Та в този ред на мисли - приемам съвети от къде да купя хубави, зимни обувки, които да не пропускат и да са на нормални цени.

Декатлон.
Ще те подкрепя и за останалата част от поста. Като са малки са послушни. Лично аз никога не съм го оставяла да ми се качи на главата. Еми на 14г. е вече, няма как да ми се подчинява както е било като е бил на 5г.

# 560
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 397
В Декатлон има хубави зимни обувки, но дали на младежа ще му допаднат Simple Smile

# 561
  • Мнения: 15 440
В Декатлон има хубави зимни обувки, но дали на младежа ще му допаднат Simple Smile

Хич и няма да го питам. Ако не му харесат да си събира пари и да си купува. На Джак Уолфскин детската номерация приключва с 40 номер, а както вече установихме са му малки. Той влиза в мъжката. Ами мъжките са между 200 и 350 лв. Няма как просто да се дадат такива пари за обувки, които ще се носят 2 - 3 месеца. Пълен абсурд просто. Да не говорим, че той не катери планини с тях, а ходи на училище - демек по цял ден е на топло. Просто трябва да стигне до там и после да се прибере.
Сега разгледах сайта на Декатлон - 60 лв са ектра. Ще го заведа през уикенда да вземем едни и приключвам със сагата
Благодаря ви за съвета Simple Smile

# 562
  • Русе
  • Мнения: 7 790
И аз ще бия днес  #Cussing out Две двойки вчера  (нанесени са тази нощ)#2gunfireТрябваше да го измъкна тази сутрин от леглото и да му насиня голямото дъ  Crossing Arms Обснявал после на баща си, че нищо не разбирал от тая биология и обичайното - 1 точка не му стигнала за 3 по БЕ. Някой ще остане без комп довечера  hit Точно когато трябва да се стяга, той направо се изпусна  Tired

+ 1 за Декатлон.

# 563
  • Перник
  • Мнения: 4 862
Lady Cassiopeia Duval, и у нас същото с топлите кецове за сухо време... Страх ме е да извадя зимните обувки, а като гледам какъв сняг вали навън, вече е крайно време. На 12 години - 41-ви номер обувки. Пазарувам му от Н&M и Декатлон - докато му растат краката с по сантиметър на месец, няма смисъл да се дават много пари за обувки. Така мисля.
С училището и оценките нямаме проблем (засега, пу-пу). Обаче с личната хигиена не знам вече какво да правя. Снощи излиза от банята със суха коса. Защо не я изми? Ти не си ми казала Rage Четката за зъби не си спомня кога е ползвана за последно. А не е като да не му повтарям постоянно. Как се търпи сам, не знам.

# 564
  • Мнения: 5 272
SvetlaK, все едно за нашия говориш Rolling Eyes Всеки ден се къпе - разбирайте полива, но косата се мие само окгато аз му кажа, а някой път му казвам преди да влезе в банята и пак излиза със суха коса Rage
Зъбите са ми болна тема - редовно проверявам дали му е мокра четката, защото като питам "Ми ли ги" - "Мих ги", като видя четката - суха Thinking Как е възможно да ти опяват това нещо 13 г. всеки ден по няколко пъти и да не го запомниш, е това не ми е ясно ...А уж купихме електрическа четка - същата работа и с нея.

# 565
  • Мнения: 15 440
Мен това с оценките много ме притеснява. В училище оценките му по математика са доста по-високи от тези по БЕЛ, а на пробния изпит в школата точките му по БЕЛ бяха двойно повече от тези по Математика. А, като цяло точките му бяха доста по-малко, отколкото очаквах. И направо не знам какво да правя.

# 566
  • Русе
  • Мнения: 7 790
Нищо. Доста деца на първите пробни се оакват, което в крайна сметка не означава нищо. Историята точно това показва.

Кръщелницата, също седмокласничка, цял живот на уроци по Мат, първа по успех и наистина много умна и съвестна, на първата пробна едва докретала до 40 т. Колко рев изрева.
Има време до истинската, ще се успокоят, ще свикнат... пък и не е края на света. Да са здрави, другото ще се преживее с повече пиене  Mr. Green

# 567
  • Пловдив
  • Мнения: 40 687
И аз съм казвала, че и при моя убавец къпането е зор  Mr. Green и все пита: Ама с главата ли?  Laughing baby_neutral

Имаме родителска в четвъртък, та да видим какви ще ми ги надробят...

# 568
  • Мнения: 15 440
Ох, нашите пък трябва да пишат отговор на литературен въпрос за "На прощаване" - минимум страница и половина формат А4. Напрво не знам как ще го накарам моя хубостник да го напише това чудо. То е само разтягане на лукуми, за което си трябва много сериозен речник. А синковеца хич го няма по тази част - той си е повече по математиката.

# 569
  • София
  • Мнения: 2 842
И аз съм казвала, че и при моя убавец къпането е зор  Mr. Green и все пита: Ама с главата ли?  Laughing baby_neutral

Имаме родителска в четвъртък, та да видим какви ще ми ги надробят...
Ти за моя син ли пишеш или за твоя? 😂
Даже и ние се майтапим с мъжа ми със същия въпрос.
Lady Cassiopeia Duval, съветвам те да прочетете малко критика за На прощаване. Ясно е, че в момента нито ще прочете книги, нито ще му дойде свише как да го направи.

Общи условия

Активация на акаунт