Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 277
  • 770
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 39 759
Моят обича да се къпе, т.е. да се кисне я във ваната, я само под душа.
По някое време крещи "готов съм". И се започва "изми ли си главата?", "не, забравих"; "тялото изми ли си", "не". Само интимните и задните части не забравя да си мие Simple Smile

# 571
  • Мнения: 11 908
      Нищо общо няма първоначалното възпитание с поведението на един тинейджър.
Дори преди време питах как така се случва,че едно дете става в 6 усмихнато за детска градина, а един тинейджър едва се изстъргва от леглото.

Детето ми беше изключително подредено до първи, втори клас и дори по-нататък- слагаше си дрешките на място, переше си банските след плуване, сушеше си очилата,дори ми е подреждал чехлите, ако са разхвърляни. Сега,на 14г. ако не му кажа, ще си остави дрехата там, където я е съблякъл.Понякога се прибира и хвърля якето на най-близкия стол,не признава закачалки.Като му направя забележка- добре де, добре.

За ДГ и начално училище ставаше рано,усмихнат,спокоен.Сега потънал в сън,/ няма през нощта никакви устройства, само радио слуша понякога/,не мога да го събудя. Следва размотаване в банята, размотаване с обличането, размотаване с обуването,едвам издържам.

Но по-полека с обобщения за възпитание, не е толкова просто понякога.Децата са различни в различна възраст.



# 572
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Оф...преди малко ме изкара пак извън нерви Close По техн.и предприемачество закичил 3-ка, понеже си бил забравил линията и чертар чертеж, забележете, "на ръка" Confounded Абе, направоооо!
А по литература си бил написал лист с подсказка за поправката на теста и съответно г-жата го хванала Head Band
Начииии...безмълвна съм!

# 573
  • Мнения: 2 418
Съгласна съм,че децата са различни и в същото време се променят.Ако до 7г.сме поставили основите на елементарното възпитание,те след време ще се върнат и все нещо ще има видоизменено(Дай Боже в положителен аспект).Това не означава,че децата са еди какви си,щом нямат респект.Поне за мен е така.
Моят още е кротнат,май разбра,че не си ли научи няма телефон !

# 574
  • София
  • Мнения: 6 182
Ох, нашите пък трябва да пишат отговор на литературен въпрос за "На прощаване" - минимум страница и половина формат А4. Напрво не знам как ще го накарам моя хубостник да го напише това чудо. То е само разтягане на лукуми, за което си трябва много сериозен речник. А синковеца хич го няма по тази част - той си е повече по математиката.
Нямат ли някакви анализи от курс или уроци ако ходи? То и в самият учебник е понаписано сигурно. Пък в пощата на седмокласната тема имаше доста за "На прощаване".
Но аз лично съм против безмисленото разтягане на локуми. някои учителки много се прехласват, но на мен ми се гади от помпозна стилистика. Дъщеря ми така и не можа да я усвои и се бяхме уговорили писанията и да имат смисъл, пък може да не са толкова високопарни.

# 575
  • Мнения: 15 539
Съгласна съм. Напълно безсмислено упражнение за изсмукани от пръстите локуми, за които децата нямат нито речник, нито капацитет. А така, като слушам приятелите на синковеца, май утре половината клас ще предаде едно и също ОЛВ копирано от нета.

А на синковеца са му върнали едно домашно на което госпожата е написала “Най-накрая четливо написано. Благодаря” Joy

# 576
  • Мнения: 11 908
   За есетата" от нета" имахме такъв случай.

Госпожата поБЕЛв7 клас беше задала тема за есе за домашно.След като децата ги прочетоха,имаше само два вида оценки 6 и2. 2-за"Без домашно" -/моят син както никога се сети да си напише домашното / и 2 за преписване "от нета".Всички останалиимаха"Отличен",независимо от дължинаи начин наизказване.Замен товабеше добърподход,още повече в 7 клас не е особено застъпено писане на есе. Децата се научиха на отговорно отношение.

# 577
  • Мнения: 7 154
Може ли да споделите от коя марка/вид обувки сте доволни от Декатлон.
И ние ще трябва да купуваме, но не ми се дават много пари, при положение, че ще се носят няколко месеца.
Ще се ползват само до и в училище, не за зимни спортове.

# 578
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Може ли да споделите от коя марка/вид обувки сте доволни от Декатлон.
И ние ще трябва да купуваме, но не ми се дават много пари, при положение, че ще се носят няколко месеца.
Ще се ползват само до и в училище, не за зимни спортове.

Взимам туристическите на тяхната марка, като следя на етикета колко капчици има отбелязани(дали пропускат вода). Ние във Варна сняг нямаме, но вятър и киша много.

# 579
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Вчера поръчах тези https://www.decathlon.bg/mzhki-obuvki-sh100-warm-mid-id_8367613.html
Както и очаквах, не можа да се навре в зимните обувки, купувани в края на миналата зима. Почти не ги е носил. Така че аз се уредих с нови зимни обувки Simple Smile Баща му потрива доволно ръце - на следващото раздаване вече ще се включи той Grinning

# 580
  • Мнения: 5 278
SvetlaK, ние си купихме същите.
Тези са много хубави, миналата зима беше с тях и наистина не пропускат, но за съжаление са до 38 номер.
https://www.decathlon.bg/detski-botushi-sh100-x-warm-id_8287476.html

# 581
  • София
  • Мнения: 39 759
Харесват ми тези от Декатлона. За другата зима ще взема от там.
ММ искаше зимни обувки, но все нещо не му хващаше окото. Накрая в някакъв магазин в Мол-а си хареса някакви Kander. И на малкият взе. Хич не са евтини. За сега и двамата са доволни.

# 582
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Аз довечера ще водя Принца в Декатлон и квото му стане - взимам, че ми писна от мрънкане.

# 583
  • Мнения: 2 418
Оф и моят е яко драма със зимните обувки.На почти 12г.,но с 44номер.Декатлонски имаше мин.година,но много му спарваха краката в клас и сега взех 2 чифта от МОЛ-а(Humanic).Едните тип кец,но с финна подплата,а др. Апрески,но от по -ниските.Ако му омалеят, ще ги доизноси дядо му.Даже в магазина,продавачката ми заяви,че по принцип трябва да ми даде детска карта,но понеже 44 е мъжка номерация,нямало как.

# 584
  • Мнения: 15 539
Харесват ми тези от Декатлона. За другата зима ще взема от там.
ММ искаше зимни обувки, но все нещо не му хващаше окото. Накрая в някакъв магазин в Мол-а си хареса някакви Kander. И на малкият взе. Хич не са евтини. За сега и двамата са доволни.

Не е много по темата, но да ти кажа - за мъжа ти горещо препоръчвам НН /Хели Хенсън/. Скъпички са, но са уникални. А и нали няма да му расте крака повече Grinning Мъжа ми вече трета зима ги носи - не са мръднали, не пропускат нито вода, нито студ. Много топло държат и издържат до - 20 градуса. Направо е влюбен в тях. Има и едни на Адидас, но от както си взе НН каза, че повече няма да пипне Адидаса и няма да си вземе друга обувка за зимата.

Много благодаря за идеите момичета - в събота и ние със синковеца ще отидем до Декатлон да решим и този проблем Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт