Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 294
  • 770
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 446
За зъбите и брекетите бих се радвала някой да сподели.
Моят син е с брекети от повече от година, явно не успява да поддържа достатъчно добра хигиена. Зъбите са чисти, но венците му са доста възпалени. Купихме и зъбен душ, с него има подобрение като че ли.

# 661
  • Мнения: 6 448
Всичките ми деца са с брекети, големия скоро ги свали. Много е важна хигиената, двойно повече от преди брекетите. Освен внимателно почистване с електрическа и с ръчна четка за брекети , задължително сутрин и вечер вода за уста и вечер зъбен душ. Почистване с едни малки четчици между зъбите и между брекетите и зъбите също веднъж дневно. На всеки 3 месеца при ортодонта им почистват професионално зъбите.

# 662
  • Мнения: 3 488
Душ ще му купя, вода ползва и сега. Електрическите четки аз лично не ги харесвам, защото полират зъбите и досега не съм чувала стоматолог да ги препоръчва, но ще му купя.
Много се тревожа, засега зъбите са здрави, но и венците трябва да са здрави.
Автолигиращи избрах като вариант, ортодонтът му тях препоръча. Ще видим...

Mößbauer-Effekt, може ли да ми кажете от кой зъбен душ сте доволна?

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 19:57 от Waterproof

# 663
  • Мнения: 11 910
      Моля, да ми предложите идея за подарък за момче 14г, до 10лв.Абсолютно непознато ми е, дори името не свързвам с физиономията.В училище ще си разменят подаръци за Коледа по жребий.

# 664
  • Мнения: 7 159
     Моля, да ми предложите идея за подарък за момче 14г, до 10лв.Абсолютно непознато ми е, дори името не свързвам с физиономията.В училище ще си разменят подаръци за Коледа по жребий.
1. Книга.
2. Козметичен мъжки комплект.
3. Гравиран предмет с името на детето: чаша, ключодържател...
4. Тениска със щампа.

# 665
  • Мнения: 3 488
      Моля, да ми предложите идея за подарък за момче 14г, до 10лв.Абсолютно непознато ми е, дори името не свързвам с физиономията.В училище ще си разменят подаръци за Коледа по жребий.

В книжарниците има много хубави магнитни настолни игри, за възраст 9-99 години.
Цената им е 10 лева Simple Smile. В малки, метални кутии.

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
      Моля, да ми предложите идея за подарък за момче 14г, до 10лв.Абсолютно непознато ми е, дори името не свързвам с физиономията.В училище ще си разменят подаръци за Коледа по жребий.

В книжарниците има много хубави магнитни настолни игри, за възраст 9-99 години.
Цената им е 10 лева Simple Smile. В малки, метални кутии.
хм...може ли да покажеш кои са?

# 667
  • Мнения: 11 910
      Сещам се за магнитните игри,моят син имаше морски шах и една географска, дори аз се забавлявах.

Аз бих искала да подаря книга, но знам ли интересите на детето какви ще са.

# 668
  • Мнения: 3 488
Гледах ги преди няколко дни в една книжарница, до ДМ, в подлеза на Ндк.
Бяха различни, харесаха ми.
Сега ще потърся линк, за да Ви ориентирам.

Ето: https://www.hippoland.net/the-purple-cow-igra-za-pat-magnitna-igra-na-dumi-054

Имаше шах, география като околосветско пътешествие, морски шах и пр.
Най-различни Simple Smile.

# 669
  • Мнения: 13 806
Цитат

За зъбите и брекетите бих се радвала някой да сподели. На 20.01 предстои да му бъдат поставени, взеха мярка. Много се тревожа за последващата хигиена, тъй като изисква желязна дисциплина и време, което да бъде отделяно, а не както досега - 5 минути и хайде...

Аз мога да споделя за цялостното развитие. Дъщеря ми на 21в момента, мина целия процес , при което започнахме доста рано с брекетите. При нея се налагаше цялостно решение на подредбата заради вродени аномалии, така че с нейните зъби почнахме да се занимаваме откакто стана на 6 годинк. Конкретно за брекетите - ги сложи в пети клас някъде на 12 и когато съучениците й станаха на 16 и почнаха да слагат брекети , при нея  вече в устата имаше само поддържаща шина. Тя си ходи с нея и досега но пак казвам, че при нея нещата са по-различни, дори сме правили разширение на горна челюст. Та наистина е важна дисциплината в хигиената и редовните прегледи. Няма кариес от брекетите щерката , нито протъркан емайл. Има леки проблем с отдръпване на венците, но наистина е сложно да се каже дали е от брекетите или родово - баща ми е свекър ми имат подобни проблеми. Затова всяка година прави едно лечение с ултразвук.

# 670
  • Мнения: 3 488
Много благодаря!
Разглеждах вчера оралните иригатори, много ме е яд, че не купих оттам. Тук цените са безобразни направо!
Той е малък, първо носи шина за разширяване на горна челюст, сега ще носи отгоре и отдолу брекети.
Ортодонтът предупреди за хигиената, дано няма проблеми с това.
Каза, че общо взето водите за уста са само с различен вкус, няма значение каква ще купувам. Досега все Листерин вземах, пуст маркетинг американски Sad.
Чудя се за иригатор, има толкова видове...

# 671
  • София
  • Мнения: 2 855
При нас ще има коледно тържествено срещу 27 лв в клуб в Студентски град, в сумата влиза и транспорт. Честно казано, изумена съм - свършиха ли заведенията в центъра на София, та до Студентски град опряхме, та чак с ТА и транспорт?! Нямам думи! И все една и съща е ТА с организираните екскурзии, които са от тъпи, по - тъпи и от скъпи, по - скъпи. Никога не съм се разправяла за подобни неща, ама много взеха да ми бодат в очите вече и това със Студентски град и дискотека там направо изби рибата.
Не ползва парфюм или дезодорант, дразни ме, все му го бутам, малко да вземе да се ароматизира.
Напоследък забелязах и доста пърхут, а всички ползваме шампоан против пърхут на Ив Роше, ще опитам да го сменя, да видим.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При нас ще има коледно тържествено срещу 27 лв в клуб в Студентски град, в сумата влиза и транспорт. Честно казано, изумена съм - свършиха ли заведенията в центъра на София, та до Студентски град опряхме, та чак с ТА и транспорт?! Нямам думи! И все една и съща е ТА с организираните екскурзии, които са от тъпи, по - тъпи и от скъпи, по - скъпи. Никога не съм се разправяла за подобни неща, ама много взеха да ми бодат в очите вече и това със Студентски град и дискотека там направо изби рибата.
Не ползва парфюм или дезодорант, дразни ме, все му го бутам, малко да вземе да се ароматизира.
Напоследък забелязах и доста пърхут, а всички ползваме шампоан против пърхут на Ив Роше, ще опитам да го сменя, да видим.

Миналата или по-миналата година нашите ги бяха завели на механа тип "кръчма" с меню двойка кебапчета и шопска салата Rolling Eyes

# 673
  • Мнения: 8 243
Какво искат вашите момчета за Коледа?
Моето си избра игра за суича. Но сега бабите цъфнаха със същият въпрос. А главата ми нищо не ражда Simple Smile

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Моят нищо не иска...отдавна е така.То и няма основание, де...след скъпото колело за РД се разбрахме да е така  Simple Smile Ще си събира пари иначе.

Общи условия

Активация на акаунт