Отговори
# 15
  • Мнения: 1 975
Няма за какво да се тревожиш, а и вече прегледа те е успокоил, но по принцип може да се случи един ден да не усетиш бебчо да рита   newsm51

# 16
Да ти кажа 4естно мисля 4е се отразява.Моето бебе е ужасен нервак.И мисля 4е аз съм виновна за това-имах жилищен проблем там където живеехме о4аквах всеки момент да ме изритат.И когато се звънеше на вратата изпадах в паника...постоянно се услушвах за стъпки пред вратата...Беше кошмар...И това през цялата ми бременност.(Накрая вси4ко се уреди,но стреса ми дойде в пове4ко).

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Бъди спокойна, това не е голям стрес, че да му се отрази, но се пази от негативни емоции, филми с насилие и убийства, изобщо търси веселите моменти и веселите хора Peace
 - Защото Емоционалните състояния на майката със сигурност влияят емоционално и на плода, и ти с право си го забелязала, а по късно като кърмиш, по някакъв начин чрез кърмата се предават и на бебето. pregnant baby

# 18
  • Мнения: 1 100
Наскоро 4етох някакво нау4но проу4ване, което отри4а разпространеното мнение, 4е бременната трябва да е много спокойна, не трябва да допуска стрес, за да не "травмира емоционално и бебето. т.е плода"

Та въпросното проу4ване стига до извод и твърди, 4е стресът не само не е противопоказен, но е и от полза за бъдеЩото бебе, заЩото така го подготвя за обстановката и средата, в които живеем в днеШно време; а именно. забързано ежедневие с доста проблеми от разли4ен характер. С други думи, ако бременната е нерва или стресирана, до бебето достигат естествени сигнали, които с ниЩо не му вредят.

 Stop Естествено става въпрос за нормални стресови положения, а не за сериозен емоционален срив: като катастрофи, загуба в семейството и недай си боже разни други ужаси Praynig

На мен ми допада такава "философия" Peace

# 19
  • Мнения: 169
Не мисля 4е едени4ен слу4ай като твоя 6те се отрази, пази се пове4е и не се тревожи изли6но Има жени прегивели ужасни не6та и раждат здрави и спокойни беб4ета.  bouquet

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Наскоро 4етох някакво нау4но проу4ване, което отри4а разпространеното мнение, 4е бременната трябва да е много спокойна, не трябва да допуска стрес, за да не "травмира емоционално и бебето. т.е плода"
Цитат
твърди, 4е стресът не само не е противопоказен, но е и от полза за бъдеЩото бебе, заЩото така го подготвя за обстановката и средата, в които живеем в днеШно време; а именно. забързано ежедневие с доста проблеми от разли4ен характер.

 - Значи от утробата на майката да са готови "клиенти" - т.е. Пациенти на Мултитръстовете!

 - По Нагло и абсурдно "На'учно" твърдение още не бях чувал!   341uu smile3527

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 18:53 от Alex 1

# 21
  • Мнения: 1 100
За знаеЩите англ. :

http://www.boston.com/yourlife/health/other/articles/2006/06/27/ … during_pregnancy/

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/4987080.stm

 Peace

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 19:02 от denise

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
за знаЕщите англ.
:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/913161.stm

http://www.icpa4kids.org/research/pregnancy/emotional.htm

 Thinking

# 23
  • Мнения: 1 100
Ох, да няма неразбрали, ве4е под4ертах: не става въпрос за силен емоц. стрес "strong emotional stress"

Stop Естествено става въпрос за нормални стресови положения, а не за сериозен емоционален срив: като катастрофи, загуба в семейството и недай си боже разни други ужаси Praynig

А за "нормални" стресови положения: като напрежение в работната среда и дребни житейски несгоди.

Нека не вадим думите от контекстта им все пак Peace

# 24
  • Мнения: 3 760
Да (отговарям на заглавието на темата).
Не - на конкретния въпрос!
Не мисля, че една стресова ситуация може физически да увреди плода.
Но всякакъв стрес трябва да се избягва. Най-малкото при стрес в организма на майката се отделят натрупани токсини, променя се хормоналният баланс и т.н. А аз бебето е добре да расте в постоянна среда.
Така че избягвай стресовите ситуации (стига да можеш разбира се  Laughing), но не се престаравай от притеснения  Peace
Леко бременеене и бързо раждане!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт