Нормално ли е все още да не живеем заедно?

  • 11 495
  • 510
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 24 839
Странно ми е, че родителите на авторката харесват въпросния приятел. Интересно какво виждат те в него. Или определено подценяват дъщеря си.

За мен, родителите не подценяват дъщеря си, а им се иска да си остане близо до тях. Преценили са правилно- момчето е добро, работи, домошар е, чисти и готви, може да се разчита на него при здравословни проблеми.
Накратко, свестен и иска да се жени, да има деца.
Ако авторката не искаше на всяка цена да се пресели, всичко щеше да е на 6.
Мисля си, че дори да успее да го убеди да дойде с нея, в един момент пак ще им се влошат отношенията, защото само любовта към нея няма да е достатъчна, за да компенсира недоволството му.
Не знам и тя доколко ще се "развие" в София, то самата ѝ нагласа щом е такава, ако се навие да остане в Благоевград, също ще я гложди неудволетворението и чувството, че нещо е изпуснала.
Не ги виждам заедно, ако иска всеки от тях да се чувства щастлив на мястото си.

# 301
  • Мнения: 30 802
Ох, Сирен, ама много е лесно без кола, как ли пък не Simple Smile Сега не знам колко налива човека за колата наистина, ама без кола не е живот.

Авторке, щом вашите имат бизнес, в който работиш, ти си доста улесненa. Тия истории как с 1000 лева заплата спестяваш 6000 за година и си изплащаш жилище са просто смехотворни Simple Smile Човекът или да направи някакви промени, или ще си кютате вечно.

Ако си без деца и в град, който се прекосява за 30 мин. пеша, за какво ти е? И да, ако си с мама и тате, доста се спестява. Стига да не искаш с началната заплата да имаш лайфстайл като на добре печелещ.

# 302
  • Мнения: 712
dididi11 , ти добре имаш спестени 5000 лв. , какво чакаш че не отиваш да живееш в София ? Да си намериш работа . Да видиш дали ще можеш да оцелееш в джунглата на София . От мен да го знаеш , да работиш при мама и тати , не е като да си в голяма фирма , и да се конкурираш с всички останали на общо основание 😉 . Ако сегашното гадже не иска да те последва , майната му , в София мъже да искаш .
  И още един тънък момент , ти добре искаш да си купите жилище , но проверява ли си в банка , дали покривате изискванията за ипотечен кредит ? Те банките на думи не вярват , искат документи .

# 303
  • Мнения: 18 504
Няма причина да не оцелее в София. Това да не е мегаполис...  пък и мегаполис на друг континент да е, пак ще оцелее.

# 304
  • Мнения: 72
dididi11 , ти добре имаш спестени 5000 лв. , какво чакаш че не отиваш да живееш в София ? Да си намериш работа . Да видиш дали ще можеш да оцелееш в джунглата на София . От мен да го знаеш , да работиш при мама и тати , не е като да си в голяма фирма , и да се конкурираш с всички останали на общо основание 😉 . Ако сегашното гадже не иска да те последва , майната му , в София мъже да искаш .
  И още един тънък момент , ти добре искаш да си купите жилище , но проверява ли си в банка , дали покривате изискванията за ипотечен кредит ? Те банките на думи не вярват , искат документи .
Ами аз в джунглата съм живяла доста време и сама си се справях и си бях на квартира и сама всичко си оправях,така че за мен това не е нещо кой знае какво.Не съм и работила при мама и тате в този си 5-6 годишен период.Така ми се наложи сега да работя при тях докато съм тук.Определено знам как да се оправям с финансите докато бях в София спестяванията ми бяха дори повече.А за ипотека не настоявам тук и сега,може и след 2-3 години.

# 305
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако си без деца и в град, който се прекосява за 30 мин. пеша, за какво ти е? И да, ако си с мама и тате, доста се спестява. Стига да не искаш с началната заплата да имаш лайфстайл като на добре печелещ.
То за теб всико извън Сф се прекосява за 30 мин пеша, щото всичко са малки градченца и селца Satisfied  Зиме, лете, струд, сняг, пек, жега - взима си шапката и за 2-30 мин е отишла пеш където иска Laughing и седмичното си пазаруване е ок да го метне на гръб и да си походи половин час с торбите или пък да отива потна на работа/среща - красота - защо й е кола да се чуди човек Bowtie
По темата - Дидка е живяла вече в Сф и едва ли ще й е проблем да живее пак. Само мунчо трябва да се навие да дойде с нея.

# 306
  • Мнения: 7 946
Представи си следната ситуация: Провеждаш разговор с приятеля си, в който му показваш, че искаш да сте заедно, искаш и ти дете, семейство с него и искаш да ти каже честно дали там ще му е по-добре да се устроите или в София? Но без да накланяш везните с твоите желания. Провокирай го да чуеш неговите какви са наистина. Да не се окаже, че той е склонен да останете там и даже ще му е по-приятно и ще дойде "сърце на място", ако така се стекат нещата...

# 307
  • Бургас
  • Мнения: 3 582
Какво толкова го мъдрите?! Момъкът си е постлал добре, а ако върже момето и с бебе, заможните свекърви ще им подсигурят и жилище. Най-вероятно това очаква, за какво му е да се напъва? Жалка картинка...

# 308
  • Мнения: 30 802
Заможен тъст, това е "благоевградската мечта"Simple Smile и имотна девойка. Много са пресметливи.

Иначе все пак в Благо съм била студентка. Пешеходен град си е. Ако не - такситата са евтини. И като си мома или ерген, няма да пазаруваш седмично, а всеки ден. Или ще си правите партия с родителите за голям шопинг.

# 309
  • Мнения: 712
По темата - Дидка е живяла вече в Сф и едва ли ще й е проблем да живее пак. Само мунчо трябва да се навие да дойде с нея.
Живяла , живяла , колко да е живяла . В момента е на 27 години и  от три години има връзка с младежа . Значи поне от 24 годишна е обратно в Благоевград . То лесно се живее в София като студент , живеещ в студентски град .

# 310
  • Мнения: X
Айде стига с Тея коли, с деца съм съгласен , че е необходимост , ама човек без деца да каже, че без кола не е живот си е превземка. Аз съм на 28 , живея в София и съм без кола, и преди да имаме деца не смятам да купуваме. Градският транспорт е напълно ОК, ако инцидентно нещо се наложи,взимаме такси, ама сигурно се случва веднъж на 2 месеца. За пазара - имаме на 7-8 минути пеша Лидл и оттам си нося торбите без проблеми, колко са 2-3 торби да носиш 600 метра, не са два тона все пак.

# 311
  • Мнения: 18 504
Има среди, в които мъж без автомобил е като жена без гел лак - недопустимо Simple Smile За някакви таралясници, получили забрана за влизане в големите европейски градове, се ходи на ма.ната си на другия край на континента, за да се купи по-евтино и да се "докара", а след като се "докара" се започва с ремонти и безкрайно наливане на пари. Като се замислиш - ерген на село, който живее в детската си стая, за какво друго да си харчи парите...
Общо взето колкото по-малко е населеното място, толкова по-голямо значение имат такива символи. В София е по-лесно да си без автомобил Simple Smile

# 312
  • София
  • Мнения: 24 839
Какво толкова го мъдрите?! Момъкът си е постлал добре, а ако върже момето и с бебе, заможните свекърви ще им подсигурят и жилище. Най-вероятно това очаква, за какво му е да се напъва? Жалка картинка...
Жалка карттинка е всичко да свързваш с келепира!
Ако е искал, да е вързал с брак "момето", като ѝ обещае изместване в София, да ѝ е направил едно бебе и така да пришпори родителите ѝ за жилище.
Каква е ползата да ѝ се набива в главата, че е с нея заради сметката?
Да се почувства зле и да ѝ се срине самочувствието, че някой я цени заради нея самата?

ПП. В малкия град разстоянията са малки, но няма градски транспорт. И ако се наложи натоварен да опънеш 1-2 километра, ти идва нанагорно. Не можеш за всичко и по всяко време да викаш такси- заплатите не са като средната за София. Много хора имат имоти в сателитните села и през лятото там живеят, а през останалото време ги посещават през почивните дни. Така че, колата там не е лукс, а необходимост.
Докато в София е пречка да стигнеш бързо там, закъдето си се запътил.

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 14:33 от absurT

# 313
  • Мнения: 72
По темата - Дидка е живяла вече в Сф и едва ли ще й е проблем да живее пак. Само мунчо трябва да се навие да дойде с нея.
Живяла , живяла , колко да е живяла . В момента е на 27 години и  от три години има връзка с младежа . Значи поне от 24 годишна е обратно в Благоевград . То лесно се живее в София като студент , живеещ в студентски град .
5 години за мен не са малък период на живеене и никога не съм живяла в студентски град или на общежитие така че,това не е темата на разговора.

# 314
  • Мнения: 712
По темата - Дидка е живяла вече в Сф и едва ли ще й е проблем да живее пак. Само мунчо трябва да се навие да дойде с нея.
Живяла , живяла , колко да е живяла . В момента е на 27 години и  от три години има връзка с младежа . Значи поне от 24 годишна е обратно в Благоевград . То лесно се живее в София като студент , живеещ в студентски град .
5 години за мен не са малък период на живеене и никога не съм живяла в студентски град или на общежитие така че,това не е темата на разговора.
Живота като студентка в София , издържана от мама и тати , няма нищо общо с живота на възрастен , с деца и ипотека ! Та попребири малко перките .

Общи условия

Активация на акаунт