Нашите кухни - 80

  • 53 635
  • 746
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 477
Прозорчето е толкова малко защото е даденост и беше с дървена дограма и като сменихме дограмата профила на ПВЦ-то изяде пространството.Много се ядосах даже исках да сложа пак дървена дограма ама като се прибрах го бяха монтирали и нямаше как.Да недовършена е над мивката но не са шкафове а полици и една плоскост има зад тях.Пода е излязъл много светло на снимката по принцип е по тъмен и не се бият с тавана.
А това чекмедже под мивката ми е любимо
 
Скрит текст:
Скрит текст:

# 91
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Aventos HF не практично да се монтира на шкаф до тавана освен ако човек знае, че вратата не може да се отвори цялата.

# 92
  • Мнения: 3 044
mims_861, честита кухня! Какво сте сложили на тавана? Интересно е!
А какъв е гърба на кухнята? Умишлено ли фладера на горните шкафове и този на шкаф колоната не съвпадат?

# 93
  • Мнения: 343

Кухнята е страхотна Simple Smile Като разпределение нашата ще е горе долу сходна.
Може ли да те попитам няколко неща - интересно ми е и на мен какъв е гърба на кухнята и дали е само между шкафовете или пада до земята; също дали може да дадеш какви са размерите на страните на кухнята; и последно - на барплота отдолу точно до мивката (пада се ъглово) какъв шкаф имаш и как се отваря? Тези ъгловите са ми голяма чуденка какво да ги правя и как точно да се отварят без да си пречат с останалите.

# 94
  • Мнения: 477
Seti Beto на тавана има ламперия която е опушена с пърлачката ММ ми я опуши.Гърбът на кухнята е технически камък а плота на кухнята е гранит черен напръскан с брокат (лъскаво да има😂😂😂) Фладера предполагам е шарката на шкафовете да нарочно е така защото колоната и шкафовете ги разделя ширма  и се води като отделна част.
Тоо ъглов шкаф нямам в началото като правих проекта исках да мога да използвам всичкото пространство, но в последстеие реших да сложим чекмеджета защото ми се сториха по практични. Когато отвориш чекмеджето всичко е пред погледа ти а когато е шкаф трябва да клякаш да търсиш. А и предната ми кухня беше с шкафове и нещата на задният ред почти не ги ползвах. При мен ъгловото пространство са ми спирателните кранове и канала за мръсната вода.. А от Станата на сухият бар за да няма кухо пространство направихме шкаф от другата страна за лекарства и по непотребни вещи.
Скрит текст:
Скрит текст:

Гърбът е само на плота

# 95
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Давам съвет по тази снимки (понеже е насреща), тези отворенети врати може да се направят с пуш ако не искате да гледате дръжки от тази страна на кухнята.

# 96
  • Мнения: 477
Shadow an да така е номен не ме дразни че има дръжки.но шкафа над колоната е с пуш

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 712
Колко време е необходимо за монтиране на стандартна кухня в панелка? Горе-долу?
Нашата кухня /3.25 м./ я монтираха за около 7 часа. Говоря само за шкафовете+гръб+ плот+мивка+ котлони+фурна. Контактите /обикновени, непотопяеми/ и аспиратора не ги бяхме купили към момента на монтажа, та направиха  прорезите за контактите, а аспиратор още не съм избрала Relaxed

# 98
  • Мнения: X
Преди десетилетия, при социализЪма, като имаше само 2-3 марки макс., които се произвеждаха в България, резервните части за копчетата ги имаше във всяка железария и се сменяха лесно, бързо и евтино. Сега марките са много, копчетата на всяка марка са различни и не се продават по железариите, а ги има само по специализираните сервизи. Та ремонт или смяна с нови със собствени сили сега е почти невъзможна.
Да, определено не се продават сега по железариите,
а в специализирани магазини за резервни части.
Има всичко. До сега не ми се е случвало да не намеря някоя резервна част. Има особености при търсенето по каталожен номер. Включително тук, във форума съм съдействала за намирането на някоя част,и то "подбирам" най-добра цена.
Ето един от многото такива магазини:

http://www.ekom.bg/index.php?act=0&area=catalog&stype=7& … FA%F0%F1%E5%ED%E5
Фурните са елементарни за ремонт.
Ей, така за спорта си ги разглобявам  Wink:

Скрит текст:
Моето лично притеснение е вентилацията при вградените, казват ми, включително и тук във форума, че няма проблеми, но аз не съм убедена 100%. Смятам, че вентилацията при свободностояща печка е по-добра в сравнение с вградените уреди.
Топлината излиза отзад:
Скрит текст:
Ако тази печка вътре не е с добра(дебела)изолационна вата,
то на околните мебели може да се нанесат щети.
При правилно направен шкаф(инструкция),
то вградената фурна е само с плюсове.

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 19:06 от Анонимен

# 99
  • Мнения: 4
Здравейте,
искам да се допитам и тук.
Тъй като съм в процес на избистряне на концепцията за кухня. Та се колебая дали плота за готвене, който ще е на газ, дали да е 3'ка или 4'ка. В началото бях твърдо за четворка, докато не видях тройка, която ми се стори доста функционална и удобна. Та някой ако сподели +вете и -те на тройката и четворката ще е супер.
Благодаря!

# 100
  • Мнения: 445
Здравейте!
Нашата кухня е почти готова, но...имам нужда от съвет...ламината е цвят подобен на дъб сонома, плота и гърба на кухнята също. Обаче нещо май сгафихме с масата и столовете...цвят череша. Според вас отиват ли си или не, че аз нещо не мога да преценя? Има ли някакъв начин да ги вържа, така да се каже?

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 06:21 от pipi66

# 101
  • Мнения: 39 195
Според мен не трябва да са череша. Или дори да не са с дървесен фладер. Не знам какво е помещенито, но се опитай да си представиш с перде, килим, акценти в кухнята, с които да вържеш двата цвята. Интересно ми е какъв цвят са врати, дограма и вратичките на кухненските шкафове.

# 102
  • Мнения: 445
Вратите са венге, а вратите на шкафчетета-бели. По принцип няма да слагам килим, че е малко. А ще аложим бели щори.

# 103
  • Мнения: 1 691
В този ред на мисли, при кухня цвят крем, какъв цвят маса и столове би отивало? Бели или също цвят крем?

# 104
  • Мнения: 11 563
Без снимка е трудна работа да се каже. Подовете какви са, гърба на кухнята, стилът....
Ето тук, масата е като плота:
https://northstyle-bg.com/%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB-time-%D … %D1%8A%D0%B1.html

Общи условия

Активация на акаунт