Нашите кухни - 80

  • 53 539
  • 746
  •   1
Отговори
# 135
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Евреолукс дефакто е фабер.

# 136
  • София
  • Мнения: 212
Скрит текст:
Здравейте! Имам въпрос към мебелистите, които четат и пишат тук. Преди време бях питала дали е възможно да преправя един колонен шкаф с механизъм за изтегляне на колона със странично отваряща се врата и вътрешни чекмеджета. В момента го реализирам, но ми е доста притеснено. Закупих от Икеа 6 такива чекмеджета https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-organisers … e-sredno/40221448 и нови панти. Шкафът е с габаритни размери в.170 /д.60/ш.40. Корпусът му е 17 мм фурнировано ПДЧ. Съпругът ми ме плаши, че няма да издържи чекмеджетата, които са по 5 кг всяко. Едва ли ще ги товаря много, но може и да слагам по още около 7-8 кг на ниво. Въпросът ми е, има ли причина да се притеснявам и шкафът ще издържи ли такова натоварване?
За мен притеснения няма, но за всеки случаи трябва да се знаме каква е конструкцията на шкафа, друг вариант за подсилване не е още по един крак под страницита.


Благодаря ти, shadowman! Конструкцията трудно мога да я обясня с думи, но ще помислим за допълнително укрепване с крачета.

# 137
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Снимка на шкафа в долната част с отворена врата е достатъчна, предполагам сте взели нужните панти за тези чекмеджета, трябва да отварят на 155 градуса.

# 138
  • София
  • Мнения: 212
Скрит текст:
Снимка на шкафа в долната част с отворена врата е достатъчна, предполагам сте взели нужните панти за тези чекмеджета, трябва да отварят на 155 градуса.

Взех от Икеа ето тези: https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/cabinet-doors-fron … br-v-k-t/00204648. Те са 153 градуса. Довечера ще снимам шкафа и ще пратя снимка. Още веднъж, благодаря!

# 139
  • София
  • Мнения: 3 443
Аз ходих в магазина да видя този модел на Фабер максима тъч и друг на Фабер еко(малко по-слаб).Препоръчани ми и двата.На място в магазина подкрепиха избора и много добре консултираха.Уж са еднакви с еуролукс,но все пак избрах да платя за истинския Фабер! Избрах еко.На тъч големия плюс е и управлението.

# 140
  • Мнения: 13 171
Къде ходите да гледате смесители за мивката, че бях харесала няколко модела, а наживо съвсем други ми се видяха хубави, но в Баня Стил нямаше голям избор.

# 141
  • Мнения: 445
pipi66, кухненската ти маса откъде е купена?
Или по-скоро с молба към всички- търся си трапезна разтегателна маса за холо-кухня.Моля за линкове,идеи,по поръчка.За София.
Благодаря.
Взехме я от Хоп мебели, малко големичка ни дойде, ама ми харесва...стабилна маса(поне засега).

# 142
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте, предстои да си направим нова кухня и все още не сме решили каква да бъде като разположение. Дали да е Г- образна или на една стена само. Помещението е голямо, но частта в която ще е кухнята е 3,30 на 2,80м. Имам два примерни проекта за двата варианта и ще съм много благодарна ако дадете мнение и ме насочите за плюсове и минуси от чисто практична гледна точка. Изводите за вода и канал са налични. Шкафа между мивката и котлоните е съдомиялна. Иска ми се фурната да е в колона. Хладилникът е свободностоящ, на късата стена срещу вратата. Благодаря ви за мненията предварително.
Скрит текст:
Скрит текст:

# 143
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Скрит текст:
Снимка на шкафа в долната част с отворена врата е достатъчна, предполагам сте взели нужните панти за тези чекмеджета, трябва да отварят на 155 градуса.

Взех от Икеа ето тези: https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/cabinet-doors-fron … br-v-k-t/00204648. Те са 153 градуса. Довечера ще снимам шкафа и ще пратя снимка. Още веднъж, благодаря!

Пантите са на блум, но тук ми се вижда с доста надута цена.

# 144
  • Мнения: 40 303
Винаги съм ЗА ъгловата. Но защо не удължиш още малко крилото с хладилника? Сега нямаш достатъчно плотове. Също така бих преместила плота най в ляво за да се осигури по-дълга зона чист плот за готвене, рязане и т.н.

# 145
  • Мнения: 71
И аз съм за ъгловата. Помисли върху предложението на Черна станция.

# 146
  • Мнения: 39 041
И аз съм за ъгловата, но да има и шкаф над хладилника.

# 147
  • Мнения: 3 096
Така и не ги харесах тези колони. Задушават ме

# 148
  • Мнения: X
частта в която ще е кухнята е 3,30 на 2,80м.
Скрит текст:
Винаги съм ЗА ъгловата. Но защо не удължиш още малко крилото с хладилника? Сега нямаш достатъчно плотове.
Евентуално така(горния ред не съм го нанесла):
Скрит текст:
С горен ред:
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 10:09 от Анонимен

# 149
  • Мнения: 40 303
И аз съм за ъгловата, но да има и шкаф над хладилника.

Да, и на мен ми стои някак като залепен хладилникът сега. Бих сложила шкаф отгоре. И, както казах, бих добавила още шкафове, така че хладилникът да се измести до самия край на сивата зона.

Иначе идеята на PAV1  е много добра.

Общи условия

Активация на акаунт