Нашите кухни - 80

  • 53 765
  • 746
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 39 320
Нашата кухня е с така разпокъсан плот и въобще не е неудобно. Експлоатирам кухнята всеки ден и винаги съм имала достатъчно място. Що се отнася до плота под прозореца- щом искате място за сядане- действайте.

# 346
  • Мнения: 375
Нашата кухня е с така разпокъсан плот и въобще не е неудобно. Експлоатирам кухнята всеки ден и винаги съм имала достатъчно място. Що се отнася до плота под прозореца- щом искате място за сядане- действайте.
Чудесно, а така ли са разположени уредите: хладилник - мивка/съдомиялна - печка? Искам да е оптимално разпределението, а доколкото до плота под прозореца, единствено ме притеснява, че ако е кухо под него ще загубя доста място, но вместо шкафове ще има място за сядане. Кухнята е с преход към хола, където е масата за хранене, но все си мисля, че е добре да има поне два стола. И дилемата за под прозореца е - място за сядане или допълнителни шкафове.

# 347
  • Мнения: 39 320
Да, точно така са разположени. Има я някъде в началото на темата.

# 348
  • Мнения: 1 208
Pure, а какво ше правиш радиатора под прозореца?

# 349
  • Мнения: 375
Pure, а какво ше правиш радиатора под прозореца?
Само стена е, радиатор няма.

# 350
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Къде може да се намерят красиви диванчета за кухня? Такива, които са с по-висока седалка от холните.

# 351
  • BG
  • Мнения: 2 217
Скрит текст:
Нашата кухня е с така разпокъсан плот и въобще не е неудобно. Експлоатирам кухнята всеки ден и винаги съм имала достатъчно място. Що се отнася до плота под прозореца- щом искате място за сядане- действайте.
Чудесно, а така ли са разположени уредите: хладилник - мивка/съдомиялна - печка? Искам да е оптимално разпределението, а доколкото до плота под прозореца, единствено ме притеснява, че ако е кухо под него ще загубя доста място, но вместо шкафове ще има място за сядане. Кухнята е с преход към хола, където е масата за хранене, но все си мисля, че е добре да има поне два стола. И дилемата за под прозореца е - място за сядане или допълнителни шкафове.

PureFlower, зависи от какво имаш нужда повече. Ако не ти достигат шкафовете, може да сложиш под прозореца, ако пък имаш нужда от място за сядане - също е добър вариант.

# 352
  • Мнения: 3 046
Къде може да се намерят красиви диванчета за кухня? Такива, които са с по-висока седалка от холните.
Ние си взехме от Юск. Все още не ползваме новата кухня, но винаги можем да му сменим краката с по-високи.

# 353
  • София
  • Мнения: 1 213
Здравейте!

След много търсене, чудене кое и как да направя в кухнята си тя вече е факт! Направихме цялостно преустройство на помещението, малко странна форма се получи , имаме и два огромни ъглови шкафа. Единствено не успяхме да вградим микровълнова, но не е болка за умиране. Мястото за мивката беше ограничено,но се получи!

# 354
  • Мнения: 876
Къде може да се намерят красиви диванчета за кухня? Такива, които са с по-висока седалка от холните.
И аз търся, но ми трябва ъгъл. Не искам стандартните кухненски ъгли, по-скоро ъглова пейка с ракла. Заради нестандартния размер вероятно ще се прави по поръчка. Някакви препоръки за Пловдив?

# 355
  • Мнения: 9 780
Серенити, все едно гледам моят кухненски бокс. Единствената разлика е, че до прозореца има ниша и от двете страни. При мен няма да има шкафове под прозореца и ще бъде на външно Г, ще завива там, където започва твоята кухня.
Честито, с кеф да си я ползваш!

# 356
  • Мнения: 40 903
Сладка е кухнята, да ти е честита. Само с тези дръжки може зор да видиш - около тях се цапа, а с тази форма ще си изпочупиш пръстите докато изчистиш около и под тях. Бих препоръчала дръжки с по-висок свод и стъпващи под прав ъгъл, а не полегато. Илюстративен пример:

https://s12emagst.akamaized.net/products/22773/22772976/images/r … dcf8c7a2_full.jpg

Обаче, може и да греша и да нямаш проблемите, които аз съм имала. А и практичните не винаги са красиви, та си е трудно.

# 357
  • София
  • Мнения: 1 213
Сладка е кухнята, да ти е честита. Само с тези дръжки може зор да видиш - около тях се цапа, а с тази форма ще си изпочупиш пръстите докато изчистиш около и под тях. Бих препоръчала дръжки с по-висок свод и стъпващи под прав ъгъл, а не полегато. Илюстративен пример:

https://s12emagst.akamaized.net/products/22773/22772976/images/r … dcf8c7a2_full.jpg

Обаче, може и да греша и да нямаш проблемите, които аз съм имала. А и практичните не винаги са красиви, та си е трудно.

Всъщност са адски удобни, аз основно не исках да стърчат рязко в краищата, че съм талантлива и все си насинявам краката (не знам как успявам!) Около тях се чисти много лесно. Плоскостите са доста странни и по тях не остават отпечтъци от пръсти, трябва да се оклепа с нещо специално.

# 358
  • Мнения: 39 320
Веднага бих сложила микровълновата в шкафа до мивката. Честита да ти е.

# 359
  • Варна
  • Мнения: 1 199
Здравейте! Благодаря на shadowman , Черна станция и всички които ми дадохте много полезни и ценни съвети за кухнята. В момента сме на етап закупуване на ел. уредите и отново моля за съвет.
1. Съдомиялна - спрели сме се на Бош и се чудим дали да купим от тези 3 варианта
Bosch SPV66TX01E - https://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/built-in-dishw … -width/SPV66TX01E
Bosch SPV66TX00E - https://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/built-in-dishw … -width/SPV66TX00E
Bosch SPV66TD00E - https://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/built-in-dishw … -width/SPV66TD00E
или малко по евтините. Ширината трябва да е 45 см. Иска ми се да не се налага да мия  или полирам след това. Ще моля , ако някой има такава съдомиялна да изкаже мнение.
2. Печка за вграждане чудим се между AEG или Горене. Пак ще помоля, ако някой има такива печки да ме посъветва какво да правя.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 12:21 от Nell999

Общи условия

Активация на акаунт