Нашите кухни - 80

  • 53 676
  • 746
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 40 737
Около тях се чисти много лесно.

За това не се съмнявам, въпросът е под тях, там трябва да си набуташ пръстите. И там изцапаното почва да си личи след година, не веднага.

# 361
  • София
  • Мнения: 3 285
Аз съм с Bosch SPV66TX00E вече 9 месеца и съм много доволна.

Супер безшумна е. Голямо удобство е с тия три кошници, а и прожектира оставащото време.

# 362
  • София
  • Мнения: 9 457
Предстои ни закупуване на кухня от Икеа. Hug
Да питам запознатите: уредите за вграждане и абсорбатора от Икеа ли взехте директно или от външни фирми?
Какво препоръчвате? Thinking

# 363
  • София
  • Мнения: 973
Около тях се чисти много лесно.

За това не се съмнявам, въпросът е под тях, там трябва да си набуташ пръстите. И там изцапаното почва да си личи след година, не веднага.
Черна станция права си. Аз съм с подобни, отначало беше ок, но с времето...сега си изкривявам пръстите и пак не мога хубаво да изчистя. Но така и така ще сменяме кухнята, затова ще ги потърпя.

# 364
  • Мнения: 7
Здравейте, може ли някой да ми препоръча добра фирма в София, която може да ми направи кухня по индивидуален проект. Всъщност, в нашата кухня могат да се съберат и обикновени модули, не е проблемът в размерите или в нестандартно място. Проблемът ми е, че не мога да намеря кухня, която да ми харесва визуално и по-точно цветово. Къде мога да се обадя или да отида да питам дали могат да направят нещо, което да изглежда близко до това, което искам? Имам изкарани примерни снимки за това как бих искала да изглежда. Надявам се да не излезе твърде скъпо, тъй като размерите ще са си стандарт. Благодаря ви предварително : )

# 365
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте,
Пак съм аз Blush
Това е проекта вече...

Как мислите?
Този край на фурната не ми дава мира... Явно така както си мисля не става и ще остане така.
Спрях се. А светло сиво с бял плот. Носихме една дъска от ламината да ги налагаме...ми нищо не ми стои добре и така... Имам съмнения, обаче пък това се доближава до това, което търсих ..не точно, но близо

# 366
  • Мнения: 40 737
Хладилникът не е добре да се допира до стената. От едната страна до плота е ОК, но откъм стената му трябват десетина сантиметра празно - и за охлаждане, и за пълно отваряне на вратата.

# 367
# 368
  • София
  • Мнения: 1 213

Bosch SPV66TX01E - https://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/built-in-dishw … -width/SPV66TX01E

2. Печка за вграждане чудим се между AEG или Горене. Пак ще помоля, ако някой има такива печки да ме посъветва какво да правя.

Моята съдомиялна е този модел, изключително безшумна, измива идеално, по-доволна не мога да бъда. Заслужаваше си парите. Тъй като купихме всички уреди наведнъж от един от големите магазини ни дадоха обща отстъпка от цената. Ако можеш да изчакаш, стандартно на черен петък Технополис пускат -10% на всичко.
За плот бих те посъветвала за AEG/Electrolux, много издържливи на драскане са. Моя сега е на Бош....първото нещо на тази марка, което ме разочарова, безумно лесно се драска!

# 369
  • Мнения: 40 737
За плот бих те посъветвала за AEG/Electrolux, много издържливи на драскане са. Моя сега е на Бош....първото нещо на тази марка, което ме разочарова, безумно лесно се драска!

Мисля, че никоя от изброените фирми не прави плотове. Плотовете (керамиката) се правят от няколко специализирани фирми и се продават на всички производители. От там нататък си зависи за кой свой модел каква керамика е поръчал даденият производител. И преди съм писала, най-добре е това да бъде Schott ceran (поне по нашите ширини, по Япония и Австралия може и други да има). Отделно, че тази фирма има различни класове. Но всичко това е въпрос на конструктивно решение за конкретен модел, а не белег на дадена фирма като Бош, АЕГ, Електролукс и т.н.

https://www.schott.com/ceran/english/index.html

# 370
  • София
  • Мнения: 1 213
Черна станция, не знам  в детайли кой ги произвежда, но при положение , че взех от най-скъпите и прехвалени плотове на Бош....на малкия пръст не може да стъпи на старото кученце Електролукс Simple Smile Идеален като разположение на зоните и екстри...ама се драска. След година-две ще го сменя Simple Smile

# 371
  • София
  • Мнения: 1 358
Нар, и на мен ми харесват, обаче с този под , тъмно помещение и тъмни врати хич не стои добре на проекта. Пък и плочки искам Sunglasses
Нещо ми шаренее.
Иначе съм съгласна, супер са с дървесния плот, ама у нас, хич не става...за съжаление

# 372
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Черна станция, не знам  в детайли кой ги произвежда, но при положение , че взех от най-скъпите и прехвалени плотове на Бош....на малкия пръст не може да стъпи на старото кученце Електролукс Simple Smile Идеален като разположение на зоните и екстри...ама се драска. След година-две ще го сменя Simple Smile

Кой модел взе, че и аз купих Бош?

# 373
  • София
  • Мнения: 1 358
Моите котлони са на Gorenje, след 5 години ежедневна експлоатация, не са мръднали! Аз съм доволна от тях. Двойка са, и единственият минус според мен е, че при продължителна работа на двата котлона, тъч скрийна за регулиране леко пари.

# 374
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Фурни Горение не се препоръчват, дъната им изгарят.

Общи условия

Активация на акаунт