Нашите кухни - 80

  • 53 771
  • 746
  •   1
Отговори
# 495
# 496
  • София
  • Мнения: 3 457
И ние  преправихме на 150.Предишните плоски бяха на 120 и и дърпаха  доста добре за дебита на предходния сравнително мощен аспиратор.

# 497
  • Варна
  • Мнения: 1 200

Здравейте! Имам питане относно водобранната лайсна / или както там я наричат/ лайсната, която съединява плочките и плота. Нашият майстор казва, че не може да се сложи. Образували се дупки ли, неравности ли и щяла да пропуска вода.
Питането ми е: Имате ли такива лайсни и евентуално с какво са уплътнени. Има ли смисъл от слагане на такава лайсна и добре ли е или зле.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 16:57 от Nell999

# 498
  • Мнения: 40 905
Ама на снимката се вижда сложена такава лайстна  newsm78

# 499
  • Варна
  • Мнения: 1 200
Това е примерна снимка, която взех от албум № 3, взехме същите плочки и затова питам за лайсната. Нашата кухня в момента се монтира. Ето действителна снимка от нея.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 14:10 от Nell999

# 500
  • софия
  • Мнения: 25 458
Водобранна лайстна на плот за мен е едно от най-грозните неща. Аз нямам и нищо не се е случило. Слагахме плочките след монтиране на цялата кухня, но дори и да не беше така, пак нямаше да сложа.
Дали при вас липсата ще има някакво отражение зависи от навиците в семейството - много ли се разлива, бърше ли се след разливане и подобни.

# 501
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Не разбирам какво толкова грозно виждате във водобранната лайсна!  Ние сега направихме нашата кухня, и сложихме водобранна лайсна и изобщо не ми се вижда грозно,даже напротив-без нея ми стоеше незавършено, особенно като е в цвета на гърба и плота изглежда супер, за мен си е нужна, въпреки че има и други алтернативи предполагам. А аз попринцип съм естет и съм притенциозна, така че се учудих че я намирате за грозна лайсната!

# 502
  • София
  • Мнения: 9 474
Някой поръчвал ли е кухня от топал.бг?

# 503
  • Мнения: 40 905
И на мен не ми е грозна по принцип. Старата ми кухня беше от череша, а плотът и гърбът бяха от нещо тъмно сиво (антрацит, графит или каквото там). Водобранната лайстна също беше в цвят череша и се получи много добра хармония и връзване с шкафовете.
Според мен кофтито е, че все пак мухлясва по някое време (сменяхме я след десетина години) и не се знае дали ще се намери след време същата. И другото е, че краде няколко сантиметра от плота. При широка мивка или плот може да е проблем.

На сегашната ми кухня обаче нямаше да е добре с лайстна и нямам. Та понякога може и да е грозно.

# 504
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
На мен засега ми харесва и не ми е създавала проблем, а пък след 10 години може и нова кухня да си направим, та за водобранната лайсна ще мисля... плота ми е широк и това не е проблем! Явно в някои случаи не стои удачно, но на моята кухня в момента много ми харесва и цвета в същия така че се слива и придава завършен вид!

# 505
  • София
  • Мнения: 6 268
Не разбирам какво толкова грозно виждате във водобранната лайсна!  Ние сега направихме нашата кухня, и сложихме водобранна лайсна и изобщо не ми се вижда грозно,даже напротив-без нея ми стоеше незавършено, особенно като е в цвета на гърба и плота изглежда супер, за мен си е нужна, въпреки че има и други алтернативи предполагам. А аз попринцип съм естет и съм притенциозна, така че се учудих че я намирате за грозна лайсната!

Аз пък не разбирам такива коментари?! Всеки има вкус и усещане за красиво. Аз не харесвам водобранни лайсни, вкл. и заради това, че мухлясват. Не харесвам и цвят череша, ама не се чудя на хора, които го хресват.

Като ти харесва, слагаш си и се радваш на новата си кухня. Няма нужда да пишеш подобни констатации.

# 506
  • София
  • Мнения: 1 423
Това е примерна снимка, която взех от албум № 3, взехме същите плочки и затова питам за лайсната. Нашата кухня в момента се монтира. Ето действителна снимка от нея.

Да не би майсторът ви да се тревожи от малкото разстояние между задния ръб на мивката и гърба и затова да твърди, че не може да сложи лайсна... Но то има и гъвкави лайсни, и тесни, имат си силиконови уплътнения, не виждам защо да не може.

# 507
  • София
  • Мнения: 3 457
Моята лайсна в супер малка .А разстоянието при мен е колкото за въпросната лайсна
Скрит текст:
ето

# 508
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Водобранна лайстна на плот за мен е едно от най-грозните неща…...
+1 от мен.
В моите очи тя се конкурира с пластмасовите подови первази.
Което не означава, че на някого не бива и двете неща да му харесват. Peace

Никога не съм имала подобен елемент в никоя кухня и никога не съм имала поражения.

# 509
  • София
  • Мнения: 1 869
А ако са термоплот и гръб с какво се замества лайсната? Ако е камък и плочки ясно ама ако не са естествен материал как да се избегне?

Общи условия

Активация на акаунт