Нашите кухни - 80

  • 53 776
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Не разбирам какво толкова грозно виждате във водобранната лайсна!  Ние сега направихме нашата кухня, и сложихме водобранна лайсна и изобщо не ми се вижда грозно,даже напротив-без нея ми стоеше незавършено, особенно като е в цвета на гърба и плота изглежда супер, за мен си е нужна, въпреки че има и други алтернативи предполагам. А аз попринцип съм естет и съм притенциозна, така че се учудих че я намирате за грозна лайсната!

Аз пък не разбирам такива коментари?! Всеки има вкус и усещане за красиво. Аз не харесвам водобранни лайсни, вкл. и заради това, че мухлясват. Не харесвам и цвят череша, ама не се чудя на хора, които го хресват.

Като ти харесва, слагаш си и се радваш на новата си кухня. Няма нужда да пишеш подобни констатации.

И аз не харесвам цвят череша но това е друга тема! Просто вече в няколко коментара го прочетох това за лайсните и ми стана чудно, вярно сега като гледам другите наистина ми се виждат грозни, но много зависи от цвета на плота и гърба и лайсната, така че явно е индивидуално. А за това че мухлясват времето ще покаже, затова няма да споря!

# 511
  • Мнения: 40 905
Странно ми е това за цвета Grinning Това е топъл цвят, носещ уют, и досега не е имало човек, който да не хареса онази кухня Grinning Може би защото все пак става дума за натурално черешово дърво, а не за боядисване с нещо в такъв цвят. Все едно, никого не убеждава, просто наистина съм изненадана Peace Ама пък като се замисля аз колко от масово харесваните тук неща не харесвам явно не е странно  Grinning

И все пак, какво му е толкова лошото на цвета?  Mr. Green

# 512
  • софия
  • Мнения: 25 458
На мен не ми харесва. Навява ми спомени за соц-а. Затваря помещението, цветът на пода се бие с цвета на кухнята, не харесвам толкова и по този начин стърчащи дръжки.
Иначе кухнята изглежда функционална и скъпа, добре направена, но не ми е красива.

# 513
  • Мнения: 40 905
На мен не ми харесва. Навява ми спомени за соц-а. Затваря помещението, цветът на пода се бие с цвета на кухнята, не харесвам толкова и по този начин стърчащи дръжки.
Иначе кухнята изглежда функционална и скъпа, добре направена, но не ми е красива.

Това НЕ Е снимка на моята кухня Mr. Green И нямах предвид дръжките или пода, нито самия дизайн, а само илюстрирах визията на кухня от такова дърво в модерен стил (не рустик или класик). Т.е. такава снимка намерих в нужния цвят и стил, такава постнах. 

Ако през соца можех отнякъде да се докопам до такава кухня щях да си продам дущата на дявола Twisted Evil Ама нямаше, соц стилът е това, за които не помнят:

# 514
  • софия
  • Мнения: 25 458
ЧС, няма значение чия е кухнята и това не е обект на коментара ми. Дори и да е твоя, не ми харесва цвят череша, въпреки че симпатизирам на голяма част от това, което пишеш. Коментирам цвета и асоциацията, която той предизвиква у мен. Не ми харесва. НА МЕН. Не коментирам стила.
Не мога да разбера защо не искате да приемете, че вкусът и това кой какво харесва е строго индивидуално, и не е особено сериозно той да бъде коментиран. Аз не разбирам какво се харесва на лайстните на плот и пластмасовите подови первази, на мебели в цвят лилаво/зелено, на гръб принт, огромни количества натурии извън шкафовете, (ъглови) рафтове "за олекотяване" на визията и на много други неща, които другите хора харесват и които влагат в жилищата си, но се опитвам да не натрапвам виждането си за това, постоянно чудейки се какво се харесва и защо не харесват това, което аз харесвам. Харесва им и толкова.

Между другото, в стария апартамент коридорът ни е в цвят череша. Избран от мен и се радвам, че в сегашния нямам този цвят. Кухнята на майка е от тези соц кухни и в момента.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 10:11 от zvаnchе

# 515
  • Мнения: 6 622
И аз го мразя този цвят. Може би това е единственият цвят, в който никога не бих си купила мебел.

# 516
  • София
  • Мнения: 1 869
И аз се потрисам от цвят череша... Но всеки с вкуса си Simple Smile

# 517
  • Мнения: 920
Мен не ме радва нищо, излъчващо оранжево. Мразя жълти и оранжеви оттенъци. Всякакво дърво/мебел в топъл оттенък, без значение тъмно или светло.
Напомня ми на старите крушки с нажежаема жичка, 60 ватовите, дето правят цялата стая жълта. Сядаш вечер на маса с компания, правиш снимка ей така за спомен и тя винаги е ужасна - заради жълтото. Grinning

# 518
  • Мнения: 40 905
Мен не ме радва нищо, излъчващо оранжево. Мразя жълти и оранжеви оттенъци. Всякакво дърво/мебел в топъл оттенък, без значение тъмно или светло.
Напомня ми на старите крушки с нажежаема жичка, 60 ватовите, дето правят цялата стая жълта. Сядаш вечер на маса с компания, правиш снимка ей така за спомен и тя винаги е ужасна - заради жълтото. Grinning

Мдам, аз пък като вляза в стая със студено бяла светлина направо ме хваща депресия и едва издържам...

# 519
  • София
  • Мнения: 6 268
Съжалявам, Черна станция, но наистина не ми харесва тази кухня. Потрисам се от цвят череша и не може да ми хареса по никакъв начин. Аз не харесвмаи чамови мебели също така. Всеки с вкуса си. В крайан сметка е важно на всеки да ис му харесва кухнята, мебелите и т.н. Аз не живея у вас, нито ти у нас Simple Smile

За това реагирах на този коментар - няма нищо чудно, светът е шарен.

# 520
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Когато по-горе пишат момичетата за асоциации със соц-а, за мен това не се отнася за самата кухня като такава (разпределение, детайли и функционалност).
А за усещането от обема вратички, което води мислите към някогашните зали и салони, облицовани изцяло или частично с дървени плоскости. Понякога наистина в грандиозни мащаби.

Което, обаче, като се замисли човек, и особено ако отнесе горното към по-стари десетилетия, е точно днешният модерен стил. С известна разлика в типа дърво и комбинациите, в които то се вкарва.

Meredith_Grey вместо лайсна винаги съм имала силикон. Силикон е по-скоро образно казано, защото е било и вид лепило.

# 521
  • Варна
  • Мнения: 1 200
Благодаря ви за отговорите!
Сега имам още един въпрос, който се отнася и за кухненските первази и за первазите на балкона /той е остъклен/. Мислехме да сложим от плочките в кухнята, но една плочка не стига и трябва да се реже друга около 2-3 см. и става грозно. Чудя се какви первази да сложа на прозорците /отвътре/ и на прозорците в остъкления балкон. Дали да е врачански камък, мрамор или някакъв друг материал. Ако имате такива первази или идеи за това, ще бъда много благодарна ако ме посъветвате.

# 522
  • Мнения: 7 106
Аз не харесвмаи чамови мебели също така.

Стана ми интересно защо? Би ли обяснила?

# 523
  • Мнения: 40 905
И мраморът, и врачанският камък попиват и може да петнясат, ако не се импрегнират. Най-добро за поддръжка, и съвсем не грозно, е с технически камък или гранитогрес. Ако ще е гранитогрес търси дълги и тесни плочки, защото ще имаш по-малко снадки и като се изрежат нужните ширини от двете страни (заради фабричния ръб)ще остане съвсем малка фира в средата. Нещо такова:

https://vsichko-za-baniata.com/%D0%94%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B8-%D … -Forest-ABS-34157




Аз не харесвмаи чамови мебели също така.

Стана ми интересно защо? Би ли обяснила?

Обяснимо е, масата чамови мебели ( а това е, което човек си представя като чуе чам) са евтини и изглеждат евтино, не са престижни и шарката не е много красива, самата дървесина е мека... Нещо такова:



Обаче чамът се обработва много добре, и ако е изсъхнал добре (за да не отвори фуги) и е подбран без дефекти и чепове и с добра шарка може да се направят и добри мебели, ако се сложат скъп байц и лак.  Направо не е за вярване колко различно може да изглеждат такива мебели, ама не са масовото, защото чамът е евтин и скъпи лак и байц може да излязат по цена повече от дървото Mr. Green
На младини (като още бяхме беднички) имахме чамова спалня (легло, гардероб, скрин, етажерка), но с хубав лак, малко полупрозрачен и с хубав топъл цвят. След време я разкарахме и подарихме на един новодомец, понеже покрай довършването на жилището не му бяха останали пари. И, голям майтап, цялата кооперация (нали НС и всички обзавеждат) се извървели да ахкат и да питат от къде са тези хубави мебели Joy И вече десетилетие са си още там Grinning

Отделно има и скъпи иглолистни дървесини, но и да не са такиува за планинска хижа става чудни интериори с чам. Просто всяко нещо си иска мястото. 


Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 13:07 от Черна станция

# 524
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз не харесвмаи чамови мебели също така.

Стана ми интересно защо? Би ли обяснила?

 Laughing Не виждам какво да обяснявам. Не ми харесва - нито вида на дървото, евтинее ми, доголяма степен Черната станция е обяснила.

Не се сърдете или да го приемате лично. Всеки има вкус за нещата. Едни харесват едно, други друго. С мнението си не искам да обиждам някой, просто го споделям, но не казвам "не мога да разбера как може да харесвате цвят череша/чамови мебели" и т.н. 

Общи условия

Активация на акаунт