Хайде на театър - 6

  • 56 172
  • 730
  •   1
Отговори
# 615
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 554
Здравейте! Някой с отзиви за "Любовни писма" на варненския театър "Стоян Бъчваров" (Яна Маринова ,Свежен Младенов)?

# 616
  • Мнения: 224
Здравейте! Някой с отзиви за "Любовни писма" на варненския театър "Стоян Бъчваров" (Яна Маринова ,Свежен Младенов)?
Аз Simple Smile. Гледах го в "Сити Марк Арт Център".
За мен лично, той е по-добрият актьор. Тя е малко... пренавита. Но като цяло постановката е много приятна. Залата е много уютна,  персоналът - с много отношение към зрителите. Като цяло - приятно преживяване Simple Smile.

# 617
  • Мнения: 515
Вчера гледах "Любовникът", предварително настроена Yum, че Радина Кърджилова е там, вследствие на някаква българска шуробаджанащина. Ами, нищо подобно!!! Въпреки че Деян Донков е любимият ми актьор, аплодисментите и симпатиите ми бяха насочени повече към нея! Страхотна игра и на двамата! Много разтърсваща и силна!
Това, което не ми хареса, беше неясното послание на драматургията... прекалено отвлечено, прекалено многозначно. Така и не стана ясно, кое е реалност, кое е илюзия, това само в главите им ли се случваше и най-важното - защо? Това наистина ли беше отворена брачна двойка или решение, с което да спасят брака си?
Пълно с метафори, които всеки може да си тълкува както си иска. Пет минутното търкане на пепелниците показваше монотонността на брака или какво? Паузите, в които нищо не се случваше, пак имаха някаква идея....ама...Има и привкус на нещо мрачно и злокобно, напомня, че границата между любовта и лудостта е тънка...
А бе, знаеш, че си присъствал на нещо невероятно и в същото време ти остава едно такова неизяснено, отворено, питащо се...а може и това да е целта Simple Smile

# 618
  • Мнения: 122
Здравейте! Купих си билети за "Женитба" в театър "София", но ми излезе реклама, че утре през февруари ще има премиера на постановка със същото име в "Сълза и смях"... Някой знае ли дали е едно и също, в различни театри, или е съвпадение на името?

# 619
  • София
  • Мнения: 1 162
децата ги водиха  от училище на Декамерон. Осмокласници са. Ако не е подходящо за тях, защо МОН е решил,че е подходящо да го изучават ? Не разбирам.

# 620
  • София
  • Мнения: 207
Връщам се от премиерата на ''Синът'' по Флориан Зелер на Голяма сцена в Народен театър ( Режисьор Диана Добрева). Покъртителна, много тежка психологическа драма за трудните избори, които често се налага да правим в живота и как те се отразяват на най-близките ни и обичани хора !! Чудовищна игра и едно огромно браво за младия Александър Тонев, подкрепян от брилянтните Захари Бахаров, Теодора Духовникова, Анета Иванова ( и за кратко Владо Пенев )  !! Спектакъл, който прогнозирам, че ще спечели няколко статуетки на тазгодишните награди Аскеер и догодина Икар...Пиесата действително е много тежка и не препоръчвам за хора с по-слаба нервна система, които лесно се разстройват. Любителите на хубав, емоционално разтърсващ театър ще го оценят подобаващо!! Purple HeartPurple HeartPurple HeartPurple HeartPurple HeartPurple Heart

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 10:03 от kastrup72

# 621
  • Мнения: 2 056
Вторник гледах Разделям двойки по домовете с Михаил Билалов приятна и разтоварваща комедийка.

Сега се връщам от Търновската Царица. Уникално представление. Елена Петрова не ми е много приятна попринцип, но няма какво да си кривя душата игра страхотно и не само тя.

# 622
  • София
  • Мнения: 615
Мдааа, и аз бях на премиерата на "Синът", страхотна игра, особено на Александър Тонев. Като знам след "Бащата" колко време ми трябваше да се съвзема, тук няма да е по-малко. Теодора Духовникова няма да я коментирам (за мен тя е извънземна), но се радвам, че Захари Бахаров отново е на сцена, която отговаря на таланта му.

# 623
  • София
  • Мнения: 9 107
А двете постановки трябва ли да се гледат в някаква поредност? Или нямат връзка?

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 07:11 от zazu1

# 624
  • Мнения: 2 364
Спектакъл, който прогнозирам, че ще спечели няколко статуетки на тазгодишните награди Аскеер и Икар...Purple HeartPurple HeartPurple HeartPurple HeartPurple HeartPurple Heart
За Aскеер ще има възможност да се състезава, ако е сред набелязаните. Там понятието "сезон" включва спектакли, чиято премиера е била в периода 01 април на предходната година до 31 март на настоящата.
Икарите са от декември до декември. Там - догодина Wink

"Женитба" си е все "Женитба" на Гогол, но са две различни представления. В Cълза и смях, майки предвид разпространителя - Театър Mелпомена и "хитовите им" спектакли (примерно, "Вражалец" и "Жена ми се казва Борис") съм с голееееми резерви.

# 625
  • Мнения: 198
Дано има билети за ,,Синът,,

# 626
  • София
  • Мнения: 207
Нямат връзка. Могат да се гледат в произволна последователност. Relieved

А двете постановки трябва ли да се гледат в някаква поредност? Или нямат връзка?

# 627
  • София
  • Мнения: 5 184
Погледнах в сайт за колективно пазаруване и се удивих какво изобилие се предлага. Аз си избрах "Поручик Бенц" с Йоана Буковска за довечера. Дали ще е интересно за шестокласник?

# 628
  • Мнения: 224
Някой има ли впечатления за "Цигуларката на Бога"? Стефан Цанев е автор на сценария, моноспектакъл, с Доротея Тончева. Много харесваме и двамата вкъщи, по принцип. Но ще се радвам да споделите мнение за постановката...

# 629
  • София
  • Мнения: 1 020
Предлагам два билета за Старицата от Калкута за 22.01.2020 г. в театър 199. Билетите са на цена 18 лева, двата ги давам за 30 лева.
Непредвидени обстоятелства ни попречиха да ги ползваме Cry

Общи условия

Активация на акаунт