Болки от Фемара и Менопур

  • 1 128
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Здравейте дами,

Със СПКЯ съм и опитваме да забременея от известно време, установиха, че имам резистентност към Кломифен и сега почнах Фемара с Менопур. Мисля че от Менопур, който е 3 пъти през ден по 75 имам много странни болки. Главно изпитвам болка като вървя и е много странно, все едно ме боли яйчника, но като съм седнала или легнала го нямам този проблем.
Исках да ви питам дали сте имали някакъв дискомфорт от тези медикаменти,моля споделете....
Също дали има някой, който ги е взимал без да прави инвитро дали са помогнали при СПКЯ?
Благодаря!

 Извинявам се имам и още един въпрос, ако някой има опит: след трите инжекции имам почивка от 5 дни и преглед - но исках да питам понеже ми за пръв път, следват ли още инжекции през същия цикъл или се чака следващия?

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 08:38 от AnMary

# 1
  • Мнения: 4 518
Точно тези не съм си ги била, но моят репродуктивен специалист ми каза, че всичките са на еднакъв принцип с еднакво активно вещество. Болки имах от Гонал, започнаха ден след като го бих за първи път и спряха ден, след като го спрях.
Не знаех, че за СПКЯ се бият, много странно. Казаха ли ти каква е идеята?

# 2
  • Мнения: 204
Благодаря ти за отговора. Да, заради поликистозата нямам овулация, по сериозна форма е. Кломифна не ми подейства и ми дават инжекциите с фемарата, защото това би трябвало да предизвика овулация... доколкото разбирам с инжекциите е по-вероятно отколкото само фемарата.

# 3
  • Мнения: 4 518
Благодаря ти за отговора. Да, заради поликистозата нямам овулация, по сериозна форма е. Кломифна не ми подейства и ми дават инжекциите с фемарата, защото това би трябвало да предизвика овулация... доколкото разбирам с инжекциите е по-вероятно отколкото само фемарата.
Защо не ти предизвикат овулацията с прегнил или подобните? Не знам, не виждам логика, но вероятно има (или поне се надявам). Досега съм чела само с противозачатъчни да "лекуват" СПКЯ.
Пробвала ли си с добавки да подобриш нещата? Според мен си заслужава, защото това не прилича на лечение, а месец за месец.
Беше питала и дали има още инжекции същия месец- вероятно не. 5 дни след спирането на прегледа очакват да е имало вече овулация и ще те прегледат за да потвърдят.
Ходила ли си на второ мнение? Ако целта е бременност, ти препоръчвам репродуктивен специалист.
По мое мнение цялото това звучи подозрително. Това са сериозни хормони и някакси не ми звучи нормално...

# 4
  • Мнения: 204
Здрасти Fairytale11, аз много години съм вземала противозачатъчни, и имаше някакъв шанс преди година като ги спрях да забременея, но не стана. Постепенно през годината ми се напълниха с повече кисти яйчниците, честно казано се съмнявам да съм имала овулация последните 6 месеца.
Пих много добавки, инозитола не промени нищо, но аз и нямам инсулинова резистентност явно. Пих овабууст, витамини, сайкъл баланс, без ефект. С нормални килограми съм, но въпреки това постоянно ограничавам въглехидратите заради поликистозата и спортувам.
За съжаление въпреки тези неща имам много кисти.
Това лечение ми го изписа втори репродуктивен специалист. Като ми го изписаха за пръв път (пак лекар,който се занимава с това) си казаха, че ще търся второ мнение, но и втората лекарка от клиника Щерев като ме прегледа, пусна изследване и ми предписа същото.
Каза, че понеже е тежка поликистозата трябват инжекциите.
В някакъв сайт четох, че ако се взема Менопур след това няма как да почне овулация ако не се постави друга инжекция HCG - на теб поставя ли са ти такава? Четох, че този тип препрати имали като сигурност това, че трябва да се стартира овулацията с още един препарат като прегнил. Имала ли си подобна последователност? И ако да имаше ли странични ефекти от втората инжекция?

# 5
  • Мнения: 4 518
Доколкото знам прегнил е ЧХГ. И да, това кара овулацията да се случи. При инвитро е така- бият се стимулиращи инжекции (това, което биеш ти, но всеки ден с UI към 200 като за всеки е различно), когато фоликулите нараснат достатъчно, че да са зрели, но не презрели, бият ЧХГ (знам, че при различни видове симулации могат и с друго да предизвикат овулацията, но не съм много запозната) и след около 36 часа има овулация. Не мисля, че само със стимулиращи ще ти стимулират овулацията. Имаш ли някакви прегледи сега?
Иначе да, била съм си хориомон (пак ЧХГ) 10 000 UI и нямах никакви странични ефекти. Имай предвид, че тогава вече бях набухана с хормони и не знам ако се бие само той дали пък няма да има някакъв страничен ефект. На теб не са ли ти назначили ЧХГ инжекция?
Стискам палци всичко да е наред. Пиши да кажеш дали е имало ефект.

# 6
  • Мнения: 204
Благодаря ти много! Ще пиша да - имам преглед края на идната седмица и ще се разбере дали изобщо комбинацията има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт