Майстор у дома-процедура

  • 2 555
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Миналата година оставях ключове на майсторите,които ни строиха вилата,но все пак става въпрос не за обитаемо жилище.И в апартамента съм имала майстори,но все съм си била в къщи,когато работеха.Излизала съм най-много за 1-2 часа.Аз на майстори храна не предлагам,също и алкохол,включително бира!Кафе-задължително предлагам.Не гледам с добро око на майстори,дето пият по време на работа,дори бира!Имам майстори,които вече познавам след толкова ремонти и когато приключат с работата си по време на плащане им предлагам питие.Но аз съм забелязала,че добрите майстори,които имат много ангажименти  не приемат никакви почерпки-за тях е важно да свършат по-бързо и да отидат на друг обект.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 926
В момента имаме майстори в апартамента ни . но ние не живеем там т.е там няма нищо. Така че сме има дали ключ. Не ги храним. Все викам на мъжа ми да им занесе по една биричка , ама той не ще  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 771
Абе как ще му готвиш, нали той работи - ти му плащаш за това. Даваш му половин час почивка, отива навън и яде, пие бира и си почива. Ако ще му правиш нещо на човека е само на добра воля, за добре свършена работа, а не като задължение.

# 18
  • Мнения: 2 274
   Ние като си правихме изолацията, мъж ми си остана в къщи въпреки, че аз бях в отпуск, за да наблюдава как си вършат работата. Не че разбира от изолация, но около климатиците трябваше внимателно да се пипа! Момчетата бяха много свестни. Не съм им готвила. Като огладнееха, единия от тях отиваше в ХИТ и пазаруваше. После ядяха или на терасата или на покрива на блока, защото не искаха да ми цапат в стаите!
   Фъстъче, уговаряй майстора да му плащаш на свършена работа или, че един приятел така се беше уговорил за 3 дни по еди колко си и тези 3 дни станаха 4, а после 5, ма'стора беше до никъде с работата и накрая го изгониха  Joy! Ако си доволна после да мяташ телефона  Wink, че и аз имам тераси за ремонт!
   П.С. Аз и на познат ключ не бих дала, пък какво остава на непознат!

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Мъжът ми с това се занимава. Винаги, когато работи в обзаведено жилище, има някой с него. Е, случвало се е познати да го оставят сам. Никой не го храни. Отделни елементи го черпят по кафе или сандвич, но като цяло такъв ангажимент няма от страна на работодателя.
Вариант е да се заключват другите стаи, а майсторът да работи в даденото помещение.

# 20
  • Мнения: 266
както току що написах в една друга тема моя Мъж се занимава с ВиК  Peace
като ходи по обекти НИКОГА НЕ ПИЕ и не се храни у хората (все пак е там по работа, а не им е отишъл на гости Whistling)
Ключ от апартамент не е взимал, винаги се съобразява със свободното време на хората (е естествено и с неговия си график Wink) и ходи когато са си в тях !
Според мен тези майстори където търсят почерпката за нищо не стават  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 1 546
Ох, имахме едни майстори, дето добре 4е беше мама да да ми помогне 4е нямаше да мога да ги изхраня Shocked От тогава - само кафе и най-много бира! Naughty И аз съм на мнение, че аз като ходя на работа по цял ден никой не ме храни...

# 22
  • София
  • Мнения: 1 067
Мерси много за отговорите Simple Smile   Hug

Аз разпитах една съседка, която ми го препоръча въпросния майстор, та се оказа, че само кафе пиел човекът, е кафе ще му правим поне Simple Smile

Иначе ще си стоя у нас, пък дано по-бързо свърши ремонта. 

Общи условия

Активация на акаунт