Работа, CV-та, HR-и, съвети - 67

  • 21 001
  • 742
  •   1
Отговори

Анкета

Работа и образование

Опции:

# 270
  • София
  • Мнения: 12 374
Кечър, намали злобата. Говоря за хората, които са ми приятели и са в този сектор, вкл. мъжът ми. Между 1800 и 3000 разликата не е малка, сравнението е тъпо. И не, не съм "писарушка" - на моята позиция не може да е всеки, затова и взимам добри пари. Темата е за работа, заплати и сиви-та. Като не ти харесва някой пост, обърни се към модератор, само не (ми) тропай с краче.

Разговорът за пари е съществен, да. Аз работя за пари, не за сините очи на шефовете ми.

Елисавета, за офис асистент не знам, съжалявам. Мога да попитам приятелка ейчарка, ако искаш. Не сме в една и съща компания, и не би трябвало да има проблем да каже някаква приблизителна сума. И пак всичко е относително, има разлика от фирма до фирма, както някой по-назад спомена.

# 271
  • Мнения: 9 050
Какво влиза в задълженията на този офис асистент? Защото това е най-всеобхватната длъжност на света. Съответно и заплата може да е буквално всякаква.

# 272
  • София
  • Мнения: 17 709
Забележката със злобата е ниска летва.

Не тропам, нито имам против изказването ти, превеждам постовете с излишен патос на наивните потребители.
На почти всяка позиция могат да са още 10 човека, както и на всяка позиция- не може да е всеки. Защо това се уточнява? И чистачка не може да е всеки. Има си чалъми вероятно. : )

Мъжът ти е програмист, жената пита за офис асистент... Виждайте малко по- далеч от носа си и не заливайте темите със своя безценен, но нерелевантен на питанията опит.

# 273
  • София
  • Мнения: 12 374
Съвсем на място, летвата ти е в окото. Мъжът ми не е програмист, но е трогателна вярата ти, че в този клет сектор високи заплати могат да взимат САМО те. Споменаваш ги като да са свещени крави в Индия. Работя с програмисти в един екип, отделно половината ни приятели са такива, и няма нищо уау около особите им. Някои взимат високи заплати, други - не чак толкова. Зависи от много неща.

Предишният ми пост съвсем не беше в отговор на питането за офис асистент, ама кой да чете.
Както и да е, поредният тъп спор.

# 274
  • София
  • Мнения: 147
Благодаря, момичета. Моля ви не комуникирайте по този начин.  За мен лично няма лош коментар, а и всеки има глава на раменете си да прецени коя информация е реална и коя не.

# 275
  • Мнения: 7 987
Заплатата на офис асистент едва ли се различава много в различните сектори. По-скоро зависи от фирмата. И в ИТ сектора сигурно има мизерни фирмички. Аз в ИТ сектора на ИТ позиция.вземах 750 лв в провинцията.

# 276
  • София
  • Мнения: 17 709
Не ги имам за свещени крави аз. Как ти хрумна Joy Просто пазарът е такъв, че им постилат килимче. И те си искат смело, но повечето други с различни позиции не са чак толкова добре платени. Особено офис асистентите. Повече от 1800 лв трудно ще вземе, където и да е според мен.

# 277
  • Мнения: 28 869
Офис асистент е позицията, на която едно време се казваше секретарка. Дори и в София, дори и в голяма фирма, повече от 1100-200 лева, едва ли... По-скоро около 1000 лв., вероятно и по-малко като стартова.

# 278
  • София
  • Мнения: 12 374
Заплатата на офис асистент едва ли се различава много в различните сектори. По-скоро зависи от фирмата. И в ИТ сектора сигурно има мизерни фирмички. Аз в ИТ сектора на ИТ позиция.вземах 750 лв в провинцията.
Даже мога поименно да изброя няколко Smile

Елисавета, писах на моята приятелка - отговорът е "в ИТ сектора, обикновено стартово около 1200-1500 нето. Зависи обаче от самата фирма".

За офис асистентите - да. Иначе и други си искат смело, вкл. и аз. Има недостиг на добри кадри и човек спокойно може да се възползва. Няма гаранция, че ще му дадат парите, разбира се; хубаво е човек да си знае цената, но и да не се изхвърля. Кофти впечатление прави ако си поиска и твърде малко, и твърде много.

Жените обичайно сме склонни да се подценяваме и искаме по-малко, за съжаление.

# 279
  • София
  • Мнения: 17 709
Тук съм съгласна

# 280
  • Мнения: 28 869
Дали наистина не може да спретнем някаква статистика с нива на заплащане. Поне да не искаме прекалено малко или прекалено много.

# 281
  • София
  • Мнения: 15 910
Заплатата на офис асистент едва ли се различава много в различните сектори. По-скоро зависи от фирмата

Бих написала и от задачите във фирмата.
Давам пример с моя позната - Персонален офис асистент на ИД в голяма търговска фирма. Дама под 40 г, с 2 малки деца, с юридическо и икономическо образование. Врътките с ДДС и паралелни фирми минават през нея, подмасовата каса също.
Официална заплата 3000 лв бруто, на ръка още толкова. Допълнително здравно, карта не и трябва - неограничено гориво за колата, храни се за сметка на фирмата, поръчва си всичко за домакинството от Ебаг с осребряване на ф-ри.
Елисавета, нали се сещаш, че няма как да те вземат по обява и да ти делегират подобни задачки.
Когато на интервю са ме питали за очаквана заплата - отговрям "Според щата на фирмта". А пък като не ми хареса съм свободна да си търся друга работа.

# 282
  • София
  • Мнения: 17 709
Да де, ама те настояват да казваш. Сто пъти те питат нервно, ако откажеш да посочиш сума.

# 283
  • София
  • Мнения: 15 910
Ми не посочвам. Ако заради това не ме поканят - те губят.

# 284
  • Мнения: 9 050
Аз не знам някой да е бил набит, поради отказ да каже конкретна желана заплата.
Просто като не кажете нищо, рискувате да си загубите времето след това да ходите за оферта, която изобщо няма да ви устройва.
Например, имам бюджет за позиция 1700 лева, но е дошла кандидатка, която много харесваме, но която иска 2000.
Ако мога, ще преговарям и ще издействам по-висок бюджет. Ако не успея, ще говоря с нея, ще и кажа че не мога да и дам колкото иска и тя ще си реши. Но ако вземе, че започне работа и за по-ниската заплата, ще го имам предвид и при първа възможност, ще се опитам да издействам увеличение. Всичко това е възможно обаче, само ако тя е споделила, че иска минимум 2000. Ако не го е споделила, аз ще ѝ предложа 1700 и тя или ще откаже, или ще започне, но ще напусне скоро, понеже заплатата няма да я устройва.

Общи условия

Активация на акаунт