Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 17

  • 64 859
  • 817
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 539
Мили мами, моля ви тези от вас, които са минали през секцио в болница Надежда, да споделят по кой метод им е правено. Има ли някой, който практикува секцио по метода Щарк там, защото не мога да намеря такава информация до момента. Благодаря.

# 376
  • Мнения: 807
Аз съм със секцио от преди 5 месеца в Надежда. Нямам идея по кой метод е. Имам разрез, конците се резорбират сами, няма нужда от сваляне. Друго не се сещам, питай което те интересува.

# 377
  • Мнения: 539
От информацията, с която се запознах последните дни, разбрах, че има два типа секцио. При едното възстановителният период е много по-бърз, отколкото при другия метод. За много малко лекари намерих информация, че практикуват т. нар. секцио по метода Щарк, което е щадящото. Предполагам, че в Надежда има лекари, които го практикуват, но просто информацията по въпроса е много оскъдна. Благодаря за информацията, borisova.v Simple Smile

# 378
  • Мнения: X
Щом имате такова самочувствие да си избирате оперативен метод... значи сте  завършили медицина и хирургия,  което значи, че разбирате колко нелепо е питането Ви.
ИЗВИНЯВАМ се, ако звуча грубо, но това което питате във форума е добре да то обсъдите с лекар от болницата.
Пробвайте с консултация при д-р Ослеков.

# 379
  • Мнения: 539
Много добре знам какво питам и как България не заема предно място по медицински услуги, които може да предложи, спрямо други страни. Много малко лекари тук са на висота да практикуват съвременни методи за България, които се оказват стандарт за останалата част на света.  За моя радост с някои от тях съм се срещала, оперирали са мои възрастни роднини и те са живи и здрави в момента на доста преклонна възраст и никой не може да повярва през какво са минали и как са се възстановили толкова бързо . Тези лекари обаче са чужди възпитаници, в повечето случаи върнали се тук и прилагайки методи, които са научили в развитите страни. Те са извън масата лекари и често са недолюбвани от голяма част от колегите си, защото наистина се интересуват от пациентите си и правят това, което е най-доброто за тях, това, което  всъщност осмисля лекарската професия. Аз съм си патила от лекари и това ме научи винаги да се интересувам за собственото си здраве и това на моите близки, като избирам най-доброто. Така ще продължавам и занапред и не мисля, че има проблем да питам и да се интересувам. Реших първо да задам въпросите си тук, след което ще ги обсъдя и с лекар.

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 01:15 от 17154

# 380
  • Мнения: 425
Много добре знам какво питам и как България не заема предно място по медицински услуги, които може да предложи, спрямо други страни. Много малко лекари тук са на висота да практикуват съвременни методи за България, които се оказват стандарт за останалата част на света.  За моя радост с някои от тях съм се срещала, оперирали са мои възрастни роднини и те са живи и здрави в момента на доста преклонна възраст и никой не може да повярва през какво са минали и как са се възстановили толкова бързо . Тези лекари обаче са чужди възпитаници, в повечето случаи върнали се тук и прилагайки методи, които са научили в развитите страни. Те са извън масата лекари и често са недолюбвани от голяма част от колегите си, защото наистина се интересуват от пациентите си и правят това, което е най-доброто за тях, това, което  всъщност осмисля лекарската професия. Аз съм си патила от лекари и това ме научи винаги да се интересувам за собственото си здраве и това на моите близки, като избирам най-доброто. Така ще продължавам и занапред и не мисля, че има проблем да питам и да се интересувам. Реших първо да задам въпросите си тук, след което ще ги обсъдя и с лекар.

Има си отделна тема ‘Методът Щарк’. Там има повече информация. Единствено знам ,че във Св. Лазар и Вита се практикува от всички. За другите места трябва да се направи консултация.
И аз се надявам Ташков и останалият екип вече да го прилагат.
А за тези на, които им се струва прекалено да избираш по кой метод да се оперираш. Този метод силно се различава, понеже НЕ се прави разрез на мускулите, а само се изместват ръчно.

# 381
  • Мнения: 539
Много добре знам какво питам и как България не заема предно място по медицински услуги, които може да предложи, спрямо други страни. Много малко лекари тук са на висота да практикуват съвременни методи за България, които се оказват стандарт за останалата част на света.  За моя радост с някои от тях съм се срещала, оперирали са мои възрастни роднини и те са живи и здрави в момента на доста преклонна възраст и никой не може да повярва през какво са минали и как са се възстановили толкова бързо . Тези лекари обаче са чужди възпитаници, в повечето случаи върнали се тук и прилагайки методи, които са научили в развитите страни. Те са извън масата лекари и често са недолюбвани от голяма част от колегите си, защото наистина се интересуват от пациентите си и правят това, което е най-доброто за тях, това, което  всъщност осмисля лекарската професия. Аз съм си патила от лекари и това ме научи винаги да се интересувам за собственото си здраве и това на моите близки, като избирам най-доброто. Така ще продължавам и занапред и не мисля, че има проблем да питам и да се интересувам. Реших първо да задам въпросите си тук, след което ще ги обсъдя и с лекар.

Има си отделна тема ‘Методът Щарк’. Там има повече информация. Единствено знам ,че във Св. Лазар и Вита се практикува от всички. За другите места трябва да се направи консултация.
И аз се надявам Ташков и останалият екип вече да го прилагат.
А за тези на, които им се струва прекалено да избираш по кой метод да се оперираш. Този метод силно се различава, понеже НЕ се прави разрез на мускулите, а само се изместват ръчно.
  За Св. Лазар и Вита успях да намеря информация, както и за д-р Велев от Шейново, че го практикуват, но тъй като се следя в Надежда и ми се иска да раждам там се надявах да науча повече . Ще продължавам да се интересувам и да търся информация. Благодаря.

# 382
  • Мнения: X
Да, струва ми се прекалено, защото в последния момент детето може да промени позиция, да започне преждевременна родова дейност свързана със слизане на главата в малкия таз, завита пъпна връв от въртене на плода... И т. н.
 Ще се повторя, че при мен раждането беше с минимална кръвозагуба, изследванията преди и след раждането го показаха, което е страхотно, защото имаше риск от кръвопреливане, от което  много ме беше страх, имаше и реанимация на бебето.

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 14:44 от Анонимен

# 383
  • Мнения: 433
Следите се в Надежда, имате контакт с израждащи там, а питате тук... Говорете с АГ в болницата след като там искате да раждате-много простичко Simple Smile  иии Морска сирена - грешно ти е инфото - разликата е, че при Щарк НЕ се реже перитонеумът, какво рязане на мускули....какво четете и как го разбирате, не знам..

# 384
  • Мнения: 464
Много добре знам какво питам и как България не заема предно място по медицински услуги, които може да предложи, спрямо други страни. Много малко лекари тук са на висота да практикуват съвременни методи за България, които се оказват стандарт за останалата част на света.  За моя радост с някои от тях съм се срещала, оперирали са мои възрастни роднини и те са живи и здрави в момента на доста преклонна възраст и никой не може да повярва през какво са минали и как са се възстановили толкова бързо . Тези лекари обаче са чужди възпитаници, в повечето случаи върнали се тук и прилагайки методи, които са научили в развитите страни.

Мдааа,  в Надежда лекарите не обменят опит с чужбина, не ходят на курсове и конференции и са получили образованието си от местните знахари. Интересно Вие с Вашето високомерие какво търсите там, познавайки лекари от такава висока класа, каквато описвате.

# 385
  • София
  • Мнения: 10 642
Напротив точно мускулите се отпрепарират мануално. Перитонеума няма как да се отвори ей така, но при метода на Щарк той не се шие, а зараства сам.

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 14:59 от Nandin

# 386
  • Мнения: 539
Много добре знам какво питам и как България не заема предно място по медицински услуги, които може да предложи, спрямо други страни. Много малко лекари тук са на висота да практикуват съвременни методи за България, които се оказват стандарт за останалата част на света.  За моя радост с някои от тях съм се срещала, оперирали са мои възрастни роднини и те са живи и здрави в момента на доста преклонна възраст и никой не може да повярва през какво са минали и как са се възстановили толкова бързо . Тези лекари обаче са чужди възпитаници, в повечето случаи върнали се тук и прилагайки методи, които са научили в развитите страни.

Мдааа,  в Надежда лекарите не обменят опит с чужбина, не ходят на курсове и конференции и са получили образованието си от местните знахари. Интересно Вие с Вашето високомерие какво търсите там, познавайки лекари от такава висока класа, каквато описвате.
Точно затова съм избрала болница Надежда, защото знам, че има добри лекари и истински професионалисти. Д-р Чачева е такъв пример, изключителен лекар. Както и да е приключваме тази дискусия, който е искал е разбрал какво искам да кажа и какво да попитам.

# 387
  • Мнения: 433
Ами разбрахте точно толкова колкото от хора цъкнали в Гугъл "метод на Щарк"... За сетен път - има лекари, към които да си задавате въпросите Simple Smile Раждала съм в Надежда, не са ми споменавали за метод, различен от стандартния.

# 388
  • София
  • Мнения: 4 122
17154, моето секцио в Надежда е по pfannenstiel. Бързо и лесно се възстанових.

# 389
  • Мнения: 433
Пфаненщил си  е стандартният метод...

Общи условия

Активация на акаунт