Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 17

  • 65 309
  • 817
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 384
Някой има ли отзиви за др Танушева? Записах час за профилактичен преглед при нея, ако някой има опит, нека сподели.
Аз не съм доволна. Преглед за няма и 5 минути, лаконична, не обяснява. Ходила съм 2018, дано нещата да са се променили от тогава.

# 736
  • София
  • Мнения: 6 010
Видяхте ли на фейсбук страницата, че са обявили нова локация?

"Нов дом на надеждата, съграден с много вяра и любов, част от голямото сърце на МБАЛ "Надежда".
Очаквайте ни на новата локация в мол "Парадайз" през октомври."

Това значи, че ще имат филиал ли? Едва ли се местят... Интересно да отворят врати точно в мол.

https://www.facebook.com/mbalnadezhda/videos/1448793428642808

# 737
  • Мнения: 1 721
Болница В мол? Странно.....

# 738
  • София
  • Мнения: 5 542
Моника , за другите неща не мога да коментирам,но за издаване на болничен лист,ако нямаш поблеми,не може да се издаде,трябва да се напише нещо.
 Ако си с нормална бременност,попринцип не е редно да ти се полага,освен ако не си в рискова среда.

# 739
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 887
Направо да се чуди човек след двама последователни "некадърници" как сте се решили да родите пак там Simple Smile
Не зная какво сте очаквали от женската консултация - общо взето стандартни изследвания, кръвно, мерки и теглилки (и ми се струва, че навсякъде е едно и също). Аз лично повече разчитам на феталните морфологии. А за ЖК се чака различно - зависи от натовареността на лекаря.

Леко пропускаме факта, че за тази женска консултация се плаща не малка сума, та вероятно е логично да имаш все пак някакви очаквания като отношение, внимание и професионализъм.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 11:02 от Вълшебство

# 740
  • Мнения: 260
Направо да се чуди човек след двама последователни "некадърници" как сте се решили да родите пак там Simple Smile
Не зная какво сте очаквали от женската консултация - общо взето стандартни изследвания, кръвно, мерки и теглилки (и ми се струва, че навсякъде е едно и също). Аз лично повече разчитам на феталните морфологии. А за ЖК се чака различно - зависи от натовареността на лекаря.

Леко пропускаме факта, че за тази женска консултация се плаща не малка сума, та вероятно е логично да имаш все пак някакви очаквания като отношение, внимание и професионализъм.
Ами потребителката не сподели на какво почиват впечатленията относно ЖК. Единият лекар бил "пълен некадърник" , защото пишел измислени оплаквания, а другата била "направо ужасна", неясно защо. Аз лично не разбрах защо е тази крайна позиция, а тя би била полезна на момичетата, които тепърва ще избират ЖК. Аз лично се следя при Белкин (вече втора бременност) и макар мненията за него да са противоречиви, аз съм доволна от него. Категорично не е писал измислени оплаквания, напротив, тъй като аз съм голяма паника, винаги ме е успокоявал и е твърдял, че бременната жена не е болна. Да, в болничния ми пишеше "опасност от аборт", но защото аз настоявах за болничен, тъй като работата ми беше изключително стресова и пътувах час и половина в едната посока. Не съм чакала повече от 10-15 минути, докато за други по-натоварени лекари действително се чака повече. Правил ми е всички изследвания от пакета (а пък ако беше пропуснал някое, щях да го попитам и да му напомня, че ми е включено в пакета). Не съм се следила в друга болница по ЖК (платена или по здравна каса), но не вярвам услугата и обхвата на изследвания, прегледи и т. н. да са по-различни.

# 741
  • Мнения: 864
Факт си е, че от ЖК до ЖК има огромна разлика. Аз в Надежда ходих на една и си остана като първа и последна 😁
Въпреки всичко намирам условията за раждане в болницата за подходящи, спрямо това, което търся. Та си намерих вариант с ЖК в частния кабинет на д-р Ташков.Нещо като среден варант, за да моге да родя там, а и да е при него.
От неговата ЖК съм изключително доволна, страхотен лекар и човек.
Другата ЖК, от която бях много доволна беше тази при д-р Чучумишев .)

# 742
  • Мнения: 5 468
Аз първоначално исках да проследявам втората си бременност в болницата. Имах два прегледа при д-р Личева през първия триместър, като очаквах че след като тя е започнала да ме проследява, тя ще може да ме следи до края. Оказа се, че няма как да съм при нея, защото ЖК започва от 4ти месец и те насочват към които лекари имат по-малко пациентки за ЖК. Искат всички лекари да имат еднаква заетост. Пълен абсурд. А самата докторка, след като ми държа тон по телефона, повече не я потърсих. Мисля, че е абсолютно прехвалена. Останах неприятно изненадана и от това, че понякога трябва да се чака на огромна опашка за да се регистрираш. И излиза, че ако отидеш точно за часа, може и да закъснееш. От посещенията си в болницата останах доволна единствено от д-р Панайотова. Бях на БХС при нея, страхотна е, внимателна, не претупва. И в крайна сметка се отказах от проследяване в болницата, и от 4ти месец се преместих на друго място. Така че по отношение на ЖК мисля, че много неща им куцат, а и са претоварени с пациенти.

Относно раждането, това което коментирате "че са ви мъчили" да раждате нормално, а после са установили тесен таз, всъщност е похвално. Несъвместимост между таза и главичката на бебето може да се установи само в хода на раждането, когато главичката слезе ниско. Но в днешно време повечето лекари си измислят разни предпоставки и бързат за щяло и нещяло да насрочат планирано секцио. Но като привърженик на нормалното раждане, мисля че е похвално за болницата, че го насърчават. А секцио винаги могат да направят при нужда. Но поне знаете, че сте опитали да родите нормално. Така че явно по отношение на раждането са напредничави, защото повечето болници в България правят секцио на конвейр.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 13:35 от Happy_mommy

# 743
  • Мнения: 16 886
От  фейсбук




📣 МБАЛ „Надежда“ се разширява. В средата на октомври в мол „Парадайс“ ще отвори врати  новия медицински център „Надежда“, част от болницата.
Нашето лечебно заведение непрестанно полага усилия да работи в посока развитие на отличаващо се качествено здравеопазване. Вярваме, че добрите медицински грижи се осигуряват от професионалисти, отлично оборудване, висок морал, голямо сърце, но и от добра локация. Вярваме, че здравеопазването трябва да е достъпно и удобно и да може да лекува повече хора на повече места.
Затова решихме ние да дойдем при вас и така да разширяваме достъпа до специализирани  медицински услуги, навременната профилактика и лечение.
Избрахме мол „Парадайс“, като място, където да отворим още диагностично - консултативни кабинети, защото е най-добре позициониран от гледна точка на комуникации и достъпност в София. Търговският център е изграден на три главни транспортни артерии – бул. “Черни Връх“, ул. „Хенрих Ибсен” и бул.“Тодор Каблешков“. Достъпът е изключително лесен както с автомобил, така и с надземен или подземен градски транспорт. На 5 минути е от Околовръстния път, а вътре в сградата е метростанция “Витоша“ с директен вход-изход към ниво -1 в търговския център.

Специалистите на МБАЛ „Надежда“ ще консултират, както в основната сграда на болницата, така  и в медицинския център в мола.
Записването се извършва, както обичайно, на телефоните на контактния център: 02 441 79 70, 0882 193 970, 0882 193 972, без почивен ден от 8:00 до 20:00 часа.

В медицински център „Надежда“ ще работят следните диагностично – консултативни кабинети:
• Гинекология
• Детско-юношеска  гинекология
• Репродуктивна медицина
• Проследяване на бременност
• Пренатална диагностика
• Педиатрия
• Детска кардиология
• Детска нефрология
• Детска ортопедия
• Алергология
• Ендокринология
• Хирургия
• Кардиология
• Съдова хирургия
• Неврология
• Урология
• Гастроентерология
• Дерматология
• Ехомамография
• Онкология
• Хематология
• Естетична гинекология
• Пластично - възстановителна хирургия
• Диетолог
• Акупунктура

#МедицинскиЦентърНадежда #НадеждаВмола #ДомНаНадеждата #НоваЛокация #МБАЛНадежда #БолницаНадежда

# 744
  • Мнения: 16
Здравейте,
Доколкото разбирам от коментарите, болницата подкрепя изцяло нормалното раждане. За жалост обаче повечето споделен опит тук е свързан със секцио, така че оставам учудена...

Към майките родили естествено - бихте ли споделили опита си с акушерките (ако е удобно да споменете и имена на тези, от които сте доволни)? Каква е политиката относно контакт "кожа в кожа", след колко време ви дават бебето? Има ли възможност за отложено клампиране? При всички ли се налага епизиотомия или има и щастливки без такава?

Благодаря ви!

# 745
  • Мнения: 343
Здравейте,
Доколкото разбирам от коментарите, болницата подкрепя изцяло нормалното раждане. За жалост обаче повечето споделен опит тук е свързан със секцио, така че оставам учудена...

Към майките родили естествено - бихте ли споделили опита си с акушерките (ако е удобно да споменете и имена на тези, от които сте доволни)? Каква е политиката относно контакт "кожа в кожа", след колко време ви дават бебето? Има ли възможност за отложено клампиране? При всички ли се налага епизиотомия или има и щастливки без такава?

Благодаря ви!

Аз съм от щастливките които родиха без епизиотомия само с 2 шева,раждах юли тази година. Аз съм изключително доволна от раждането,моята акушерка беше Хайрие Генча,много добра отговори на всички мои въпроси,помагаше ми и ми даваше страхотни напътствия. Бебето го сложиха веднага върху мен (кожа в кожа),поседя известно време върху мен докато излезе плацентата. После го взимат да го повият и го слагат в количката до теб,докато шият (ако има шевове разбира се),след това те карат да се изправиш и да се изпишкаш. После те качват в стаята,а бебето го взимат за тоалет и после ти го носят. Имаш възможност вечер да го оставяш при неонатолозите или да е при теб в стаята,това е твой избор и те питат.Ако кажеш за отложено клампиране мисля че ще се съобразят с желанието ти. Общо взето аз съм доволна от раждането,но не съм от най доволните по повод напътствия за кърмене и тн.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2020, 16:06 от Cruella De Vil 25

# 746
  • Мнения: X
Привет, аз писах отдавна за моето раждане- през 2017та, но остава най-прекрасният спомен в живота ми. Накратко аз исках да родя секцио, но родих нормално по настояване на доктор Ташков, който ми вдъхна увереност, че ще се справя. Родих без епизотомия, за 11 часа от приемането до раждането, с епидурална упойка и без външни шевове (2 вътрешни). Акушерката ми беше с мен през цялото време и беше страхотна, но вече не живее в България. Даяна Георгиева също беше в стаята през голяма част от времето и ми беше опора. Прочетеното и плануваното относно раждането излетя от главата ми в момента, в който видях дъщеря си- исках да я чуя да плаче, да я видя- и двете акушерки ми обясниха спокойно, че ще изчакаме пъпната връв да спре да пулсира и ще поотложат клампирането. Сложиха я върху мен в момента, в който се роди, а на гърда малко след клампирането. След това я мериха и повиха, беше или в баща си, или в моите ръце през цялото време. Аз съм с изцяло позитивно мнение за раждането и грижата в болницата и бих родила там отново.

# 747
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз също родих естествено 2018 година, моята акушерка се казва Теменужка, но на съжаление така и не я намерих на сайта за да разбера фамилия и да се свържа с нея. Супер много ме подкрепяше и ми помогна, страшно съм доволна. Аз нямах епизиотомия,  имам само един вътрешен шев, но бил по-скоро козметичен. Бебето си беше с мен от раждането до самото изписване с изключение на тоалета, който им правеха и визитациите. Отказах АМ и ме оставиха да си кърмя, никой не ме е натискал за нищо.

# 748
  • Мнения: 1 554
Аз раждах преди почти една година, когато още можеше да присъства човек с теб и спомените ми са повече от чудесни. Имах супер раждане, с кеф бих родила отново в Надежда и отново при същата акушерка. На смяна ми се паднаха Личева и Христов, той ми спука водите, а тя ме заши след това. Цялото раждане беше единствено и само с помощта на акушерката, падна ми се Даяна. Изрично бях предупредила, че не искам епизиотомия и тя се съобрази на 100%. Имах май по спомен 2 или 3 вътрешни шева, а бебето беше със сравнително голяма глава.
Бях си попълнила и план за раждане, отложено клампиране и кожа в кожа. Веднага щом извадят детето ти го оставят на корема, докато чакат пъпната връв да спре да пулсира. Сряза я таткото, избърсаха го, изтеглиха, премериха, бърз преглед и му го дадоха да се гушкат, докато ме позашият. Всичко беше не повече от 10мин. След това ми го дадоха на гърдите и засука. Седяхме 2 часа с него в залата, наядох се обилно, погушкахме се и ни качиха и двамата в стаята.
Даяна беше много готина, подкрепяща, без да натрапва присъствие, не съм имала дирижирани напъни и ме остави на 100% да реша в каква поза да напъвам, като дори самата тя ми дава идеи. От 1 ден го кърмя, като по настояване  и идея на неонатолозите не му е давано АМ.

Добавям и че съм с почти 3 диоптър далекогледство, никой никога не е споменавал нищо за секцио. В приемния Христов малко се оцъкли като му казах, че нося лещи, но съм си направила измерване на очното налягане и въпросът приключи.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2020, 15:52 от Hearty

# 749
  • София
  • Мнения: 1 039
Копирам си мнението от преди 2 г. :

"Родих нормално в болницата преди точно два месеца. Страшно доволна съм от акушерката Мария Бетовска, която ми помогна много по време на самото раждане. Акушер-гинеколог на смяна в онзи ден бе д-р Кайрякова. И от нея съм доволна. Даже, още докато ме шиеха, бях готова да раждам отново 😂

По време на раждането ме питаха постоянно дали имам нужда от нещо - обезболяващо или друго, даваха насоки за движения за облекчаване на болката и подобни. Първоначално бях решила да се пробвам без упойка, тъй като ме бе страх от поставянето й, отделно от това, че след нея те включват постоянно на тонове + система окситоцин, а аз исках да се движа. Обаче, на 7 см. разкритие и след консултация с акушерката, се съгласих, тъй като не бях яла от предния ден + силите ми се изчерпват, а тепърва имах да напъвам. Това бе много добро решение, тъй като за 2 часа до напъните успях да почина, даже и да дремна. В тази връзка съм доволна и от анестезиолога, на когото, обаче, не си спомням името. При поставянето на упойката ми обясняваше какво ще усещам, за да не се панирам. С една дума, когато стигнем до второ, пак ще го раждам там.

В послеродовата клиника - също нямам забележки към акушерките. Винаги ми отговаряха на въпросите, а те не бяха малко. Показаха ми как да кърмя и ми помагаха със съвети. Обаче, аз бях лееко досадна и постоянно разпитвах за интересуващите ме неща. Никога не са ми викали, нито пък съм се сблъскала с лошо отношение.

От акушерките в неонатологията съм с една една идея по-разочарована, тъй като вижданията ни за кърменето се различаваха, но аз не се съобразявах с тях, а си кърмех на поискване. Даже още на втория ден, при сутрешната визитация от педиатър, казах, че не искам АМ, а само при нужда. От тогава не ми носеха бутилка, а когато преценят, че детето ми е гладно, ходих и си исках. Нямаше никакви проблеми за това. Малко ме е яд, обаче, че тотално не помислих за по-често сменяне на памперса и синът ми бе адски подсечен, след като се прибрахме вкъщи.

П.П. И аз не съм се следила в болницата. Ходих само последните два месеца на ЖК там, на доплер в 38 г.с., както и на тонове."

Общи условия

Активация на акаунт