Проблем с изваден зъб!

  • 1 027
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте, моля ви за бърз отговор, защото съм много притеснена. Преди седмица ми извадоха 6 долен зъб вляво. Съсирек се образува и всичко беше наред, освен, че имаше малко гной, но зъболекарката ми го погледна и каза, че не е страшно. Мина седмица и сега част от този съсирек пада или по - скоро гнойтс, не знам, къса се. В момента съм извън града и нямам възможност да отида на зъболекар, а съм много притеснена. Имам и лек вкус на кръв в устата или си въобразявам вече не знам. Моля ви, ако някой е запознат да сподели кскво точно е това и колко време стои всъщност този съсирек.

# 1
  • София
  • Мнения: 966
Една седмица е доста време, ако не те боли би трябвало всичко да е наред.

# 2
  • Мнения: 8 937
Как така се къса???
Имаш предвид, че пада, предполагам... Т.е. маха се от мястото, на което е било.

Зъболекарката ли ти каза, че това е гной или ти така си мислиш? Най-вероятно ти си мислиш така, защото при наличие на гной щяха да те накарат да пиеш АБ.
След вадене на зъб освен съсирек, се образува и едно бяло нещо, което не помня как се казва, но не е гной. То е част от оздравителния процес. Не трябва да се пипа. Чака се само да се махне. Вероятно, както се случва и при теб.

Щом е минала седмица от ваденето, значи би трябвало вече възстановяването да върви доста добре.
Ако нямаш силна болка на мястото, подуване, извънредно зачервяване, кръвотечение  - значи няма какво да те притеснява.

За вкус на кръв след седмица по-скоро си мисля, че си въобразяваш...
Но може пък и да е възможно.

# 3
  • Мнения: 98
Благодаря ви много! И не нямам болка, подуване нищо. Явно това бялото е точно това, което мисля за гной.

# 4
  • Мнения: 8 937
Благодаря ви много! И не нямам болка, подуване нищо. Явно това бялото е точно това, което мисля за гной.

Явно да.
Спокойно, нищо ти няма!

Общи условия

Активация на акаунт