Сметки за ток

  • 1 996
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 526
... Мисля,че показанията са записани правилно ...

Написах го, защото при нас инкасаторката без да иска беше разменила цифрите и се получи фантастична за нашето потребление сметка, като сравнихме показанията с цифрите на бележката видяхме къде е грешката и се обадихме да ни коригират сметката.
Провери си, дано е това  Peace

# 16
  • Мнения: 3 356
Махни бушоните и виж дали върти електромера.Ако върти (на старите електромери се случва често),обади се в "Електроразпределението" ,да дойдат и да го сменят с нов.

# 17
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
И при нас е весело Cry зимата използваме и електрически печке 2бр. лятото не ги ползвам но по-малко от 65-75лв не плащам. Няма обяснение. А нямам време и сили да се разправям Идва ми да ги  #2gunfire

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Уау, много са тези пари - има нещо нередно  newsm78
Аз ако съм ще се ровя до дупка, няма да оставя нещата така.
Дано се оправиш  Peace

# 19
  • Мнения: 450
Със сигурност се е прикачил някой-така е при къщите- има много смелчаци,които си мислят,4е могат да си влизат навсякъде.Опитайте се по различно време да спирате електромера и вижте дали върти-българина е изобретателен!Ние в последната квартира също бяхме в къща и плащахме сметката на съседите-съседа беше жичкаджия и безработен и много смел и неможех да го изловя.
В краен случай е бойлера-ограничете се малко и вижте дали ще има промяна:)))))

# 20
  • Мнения: 179
Благодаря на всички за съветите.Наистина смятам да подам жалба в Енергото,пък каквото ще да става.Най-много отново да ми държат електромера три месеца и да плащам като последния месец(140лв.)Пак е по-малко от предходния - 175!.Мисля и нов бойлер да купим,дано намалеят най-после тия пусти сметки #2gunfire

# 21
  • Мнения: 130
Ние също плащаме по 120 лв-за юни,130 лв-за май.Мисля,че най-много харчи бойлера,който работи денонощно.Чудя се как хората имат малки сметки,а ние не можем да паднем под 100 лв... newsm78

# 22
  • Мнения: 179
Ние също плащаме по 120 лв-за юни,130 лв-за май.Мисля,че най-много харчи бойлера,който работи денонощно.Чудя се как хората имат малки сметки,а ние не можем да паднем под 100 лв... newsm78
О,значи имало и още "другари" по съдба?Сред познатите ми само хора,които се отопляват на ток ,плащат подобни суми.

# 23
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
За юни сметката ни е 86 лв.-ползваме 2 телевизора,хладилник с фризер и пералня и двата уреда все  клас АА ,РС,бойлер на 2 год. с реле,Готвим на газ,а фурната ползвам 4-5 пъти в мес.И тази СМЕТКА ,пак мн. ми се вижда.Майтапа е,че през зимата ползваме същата енергия,защото се топлим на дърва,а сметката е към 140 лв.-Е,как става това и аз незнам?Все чувам хората плащат по 30-50 лв.,чак им завиждам.

# 24
  • Мнения: 296
Ние плащаме от 222 до 44 лв последния месец, топлим се на печки зимата, но пък само една стая... Ноооо... бойлера има една джаджа, дето да се включва сам и да работи само на нощна, готвя на газ, но пък пера пак само на нощна  и така, наистина се пести и не тежи, не го мисля много навик и съм се примирила че по малко от 40лв не можем да плащаме..

# 25
  • Мнения: 2 407
Наще е 9 -11лв.Готвя през ден , 2, 3 пъти пускам пералня.

# 26
  • Мнения: 1 202
Направо викай да ти сменят електромера . Ние и зимата не сме плащали толкова лева.  Naughty

# 27
  • Мнения: 77
И аз съм в къща със същите уреди, но готвя на газ. Токът ни е 70-80 лв. И да ти кажа основно е от бойлера, особено ако ползваш много топла вода. Миялната машина спестява доста от тази гледна точка. Плюс това и малките неща си въртят - компютър, лампи - не е за подценяване.
Ние сега обмисляме слагането на слънчеви батерии, но май няма да е това лято, щото не са малко пари, но може да намалят сметките.

# 28
  • Майничка
  • Мнения: 12 584
За юни е 38лв., за май - пак толкова, ползваме стар бойлер с реле, но поне 4 дни от седмицата е нон-стоп включен, хладилник и отделен фризер, готвим на ток (е, през уикенда, през седмицата вечер ползваме основно микровълновата), телевизор, уредба, пералня всяка вечер, събота и неделя - по три пъти. Зимата се отопляваме на ток - акумулираща печка и конвекторен радиатор и най-високата ни сметка досега е била ок.280лв.

# 29
  • Мнения: 179
За юни е 38лв., за май - пак толкова, ползваме стар бойлер с реле, но поне 4 дни от седмицата е нон-стоп включен, хладилник и отделен фризер, готвим на ток (е, през уикенда, през седмицата вечер ползваме основно микровълновата), телевизор, уредба, пералня всяка вечер, събота и неделя - по три пъти. Зимата се отопляваме на ток - акумулираща печка и конвекторен радиатор и най-високата ни сметка досега е била ок.280лв.
Като гледам,уредите ни са като твоите,с изключение на отделния фризер(нямам),обаче сметките...За мен 38 лева е химера,не мечта.

Общи условия

Активация на акаунт