Шава мартенско човече, рита силно мама вече! - МАРТ 2020

  • 26 632
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 480
Хахахаха, Ами бременните жени имам даже и 7мо чувство мен, ако питаш. 😃
Ходя в Щерев, направих си карта 10посещения, които важат 60дни(дата до дата) и е 80лв. Едно посещение е 12лв.. като цяло май така вървят навсякъде, но на мен там ми е удобно ☺️
Коластра и аз нямам, не знам даже какво е чувството 😊😃

# 601
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Днес бяхме на преглед. Всичко е ок. Рових се за показателите от ехографа и попаднах на нещо полезно.

https://bg-mam.ma/p/216739/4794456

# 602
  • Мнения: 103
Момичета, и аз си мислех за името Теодор. Наскоро преглеждах какви празници има март 2020. Тодоров ден е на 7-ми. Ние сме си харесали друго име и се базикам, че ще стискам 48 часа (7 и 8 март). И аз нямам коластра, нямам и линия негра. Лягам рано и спя добре. Официално съм в 24г.с.

# 603
  • Мнения: 135
Момичета, нашето бебе, има колебания за пола. Grinning
На първата фетална беше момченце, месец по-късно казаха момиченце и то доста сигурно, от вчера пак е момченце.
 Всеки път ме гледат на 100 D и вече не съм сигурна, какво ще е бебчето. Joy
На някоя случва ли се същото?

# 604
  • Бургас
  • Мнения: 145
Момичета, нашето бебе, има колебания за пола. Grinning
На първата фетална беше момченце, месец по-късно казаха момиченце и то доста сигурно, от вчера пак е момченце.
 Всеки път ме гледат на 100 D и вече не съм сигурна, какво ще е бебчето. Joy
На някоя случва ли се същото?
Аз имам 2 снимки с много ясно пишле от двете фетални - в 12 и 22 г.с. Странно ми е, че при вас не се вижда Simple Smile

# 605
  • Мнения: 105
Von di и ние сме така , първо беше момче , после момиче , предната седмица пак казаха че е момче 😃

# 606
  • Мнения: 1 235
На феталната морфология на нас много ясно ни показаха, че чакаме момиченце. Не ми се е случвало такава ротация на пола и ми е странно.

И аз нямам нито линията, нито коластра.

# 607
  • Мнения: 135
Честно да ви кажа, малко тъпо се почувствах и двата пъти. Нагасиш се за едното и хоп, айде ново нещо.
Иначе след феталната вчера, някак по-спокойно е вече.
Аз също нямам черта на корема, но съм качила 7 кг., а съм в 22 ра седмица. ScreamSweat Smile

# 608
  • Мнения: 125
С първата бременност много рано ми излезе чертата на корема и ми тръгна коластра. Сега обаче още няма и следа от двете. А като забременях, линията от предното бебе още не беше изчезнала напълно Grinning

# 609
  • Мнения: 7 704
днес пуснах изследвания ... еритроцитите са ми ниски 3.95 при реф. стойност 4.20-5.40
хемоглобинът и той не е много добър май, 125 при реф. стойности 120-160
а какво е нормално да има в седимента?

# 610
  • Мнения: 1 041
Elle, отклонението ти от нормата за еритроцити е съвсем в рамките на нормалното. Те се понижават при бременност и това не е някаква патология, доктора ти ще ти обясни същото.
Хемоглобина ти е повече от перфектен, в реф.ст-ти е, какво те притеснява? При бременност почти винаги е под долна граница. За бременни под 100 е вече притеснително и пак зависи от случая Simple Smile
Ще видиш , че АГ-то ще каже, че е добре.

В седимента е нормално има има единични левкоцити, плоски епителни клетки.

# 611
  • Мнения: 7 704
В седимента е нормално има има единични левкоцити, плоски епителни клетки.
аз имам това -     4 - 5 левкоцита. 1 - 2 еритроцита. плоски еп.клетки
в началото на годината при други изследвания пак имах нещо, което не се хареса на нефроложката, но не пазя изследването ...

а иначе се притеснявам, защото личната ме наплаши, че може да съм развила анемия, защото имам често сърцебиене и виене на свят

# 612
  • Мнения: 1 041
Съвсем нормален ти е седимента, аз имам същите Simple Smile Седимента е утайката, нали няма как някоя утайка да е бистра? Simple Smile Напълно добри са и изследванията, няма как да имаш анемия с хемоглобин 125 Simple Smile
Евентуално може да задълбаете, да изследваш феритин(което е по-добрия вариант от желязо, но и струва към 20 лв.вместо 3), вит.Б12, вит.Б9.
Може умората да е в следствие на дефицит на някой от тях, макар, че те всички са свързани с хемоглобина и ако са под долна граница, това ще засегне и самия него.

За сърцебиенето- до някаква степен е нормално , бременните да имат около 100 удара в минута, ако е повече, може да се има предвид проблем с щит.жлеза - едно ТСХ няма да навреди- би било добре да е под 3 за втори триместър от бременността. Иначе може и консултация с кардиолог, но пак казвам , че сърцебиенето е нормално явление по време на бременност, когато е в рамките на допустимото. Аз също се бях притеснила, но всичко излезе ок и тогава ми го обясниха това. Сега пулса ми е 85 удара в минута, в 25-та седмица. Simple Smile

# 613
  • София
  • Мнения: 3 836
Момичета, някоя да е имала гъбички Кандида по време на бременност? На последната микробиология ми излязоха, малко количество, но трябва да се лекуват. Изписаха ме Канестен глобули, 3 бр., по 1 на ден, но се оказа, че от половин година няма внос. Дадоха ми заместител Клотримазол, същата активна съставка, 6 бр. глобули, по 2 на ден. Някой ползвал ли е подобни глобули (и от 2та вида), че прочетох противоречиви отзиви при бременност в нета?

# 614
  • Мнения: 1 041
Аз, като не бременна, но ако ми ги изпишат по време на бременност ще ги слагам. Щом АГ ти ги е изписало, едва ли не е съобразил и в интернет ще намериш по-достоверна информация Simple Smile Спокойно, да лекуваш кандида по време на бременност не е чак толкоз страшно, друго е ако ти е открият по-сериозни бактерии и трябва антибиотик. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт