Любители на Котки - Тема 138

  • 29 402
  • 748
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 15 439
Връхчето, да, може и малко повече, като гледаш единствено да не засегнеш живеца, той се вижда, един розовичък. Гледаш да си по далечко от него и доколкото знам се прави леко под наклон. Ама като почне протеста става както дойде това с наклона, де, инак живеца е закон. Той не се пипа.

# 511
  • Мнения: 319
Момичета, нормално ли е очите на котето да сълзят от време на време?
Коби събира гурелчета и има някакъв секрет понякога. Почиствам ги с тампонче за грим и топла вода. Дали пък няма проблем с очите? Леко се притесних честно казано.

# 512
  • Мнения: 9 908
Ади има гурелчета, за сълзене - не съм забелязала. Оня ден се е въргалял в някакви разпадащи се перушинки и си ги беше налепил по гурелите под очите в зелено, жълто и лилаво - готов за рио Grinning

Mомичета, задължително ли е рязането на нокти ? Ади си точи неговите само на драскалката и нямам проблем с него. Имате ли нещо друго наум за да ги режете? Аз не бих, но другия месец сме на ветеринар и ако е необходимо, ще помоля да ги изрежат.

# 513
  • Мнения: 15 439
В никакъв случай не е задължително, поне аз мисля, че не е. Пък и те бързо израстват. Мисля, че трябва да се следят нокътчетата дали растат правилно, както писа Ивекс по горе, някое да не се завие и забие и ей такива работи които причиняват дискомфорт и други проблеми и ако се налага тогава да се действа. Аз на Мая ги подкъсявам, защото и тя е същи орел и при игра несъзнателно така здраво те перва или драска, чее... пък и тоя диван, ееей, разпердушини го, ееейййй...

За гурелчетата - и Мая понякога има. Мисля, че е нормално, освен, ако сълзенето и секрета не са обилни и/или необичайни.

# 514
  • Мнения: 9 908
Джасте, при нас диванът е с минимални поражения, а и по начало е за смяна. Нас ни пипа с прибрани нокти, но си го отнасям като мъкне играчки да си играе в краката ми или върху мене. Той като цяло държи по цял ден да е отгоре ми, и да спи, и да играе.. Всичко.
Ще го следя, дали растат правилно.

# 515
  • София
  • Мнения: 8 348
Режа понякога, защото като месят по мен тия ноктенца са ужасни.

# 516
  • Варна
  • Мнения: 25 327
Mомичета, задължително ли е рязането на нокти ?
Не е, никога не съм рязала нокти на нито една от котките, които съм имала през годините.
Темата свърши, а аз не съм се разписала със снимки.

Кетя и Ленка в един от редките моменти, когато са се гушнали, хахах. Тук Ленка мие Кетя:


И още една, да не им забравите физиономиите:

# 517
  • Мнения: 10 772
Хора, какво ще стане ако 3 дни след ваксина котката скочи през прозореца? Ще се разболее ли?

# 518
  • София
  • Мнения: 13 270
Днес бил световният ден на черните котки! Всички Черньовци от темата да се чувстват поздравени! Да са живи и здрави!  Hug

# 519
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 294
Честито на Чуми, на Ленка и Кетя заради черните им петна Grinning


И на Блеко, и на Блеко Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 16:44 от Котьо

# 520
  • София
  • Мнения: 8 348
Хора, какво ще стане ако 3 дни след ваксина котката скочи през прозореца? Ще се разболее ли?

От какво?

Майката на моите котки е вече осма година на улицата. Не е кихала никога. Като я кастрирах, тестовете и бяха ок.
Моите са ваксинирани и домашни и е ги, разкихаха се и двете.
Въпрос и на късме е, явно.

# 521
  • Мнения: 2 536
Никога не съм рязала ноктите на моя, но и не съм ги забелязала да са прекалено остри и да се завиват, той си ги точи по едни негови катерушки и засега нямам намерение да му ги пипам. Joy
Ето го и моят господин, който се наслаждава на последните слънчеви и топли дни:

А вечер ляга или пред телевизора или пред лаптопа, за да му обърнеш внимание: Joy

# 522
  • София
  • Мнения: 3 527
Казах му на Блеко, че има празник днес...
почерпих го с парченце шунчица...
"Хайде, давай още.... нали ми е празник... И стига с тая Маци, тя не е съвсем черна (значи тя няма празник)..., защо и на нея да оставяме..." 😂

Прекрасният ми черен пантерич Heart

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 08:59 от AnyHr

# 523
  • Мнения: 5 300

Малкият ми цветар, вече имаме 2 саксии на земята. 😂😂😂

# 524
  • София
  • Мнения: 1 715
Ох, нокти не режа. Майки не дере. Само хапе. Което не пречи да посъсипе кухненската врата. Вече разбра как се отваря, но като скочи, надира покритието. Пръсках с чаено дърво, слагах двустранно тиксо, но желанието да търси храна надделява. На ден стотици пъти се катери. Вече заключваме отвън. Вратата обаче не изглежда никак добре. Идеи за справяне?

Иначе това му е статутът вкъщи Simple Smile
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт