Любители на Котки - Тема 138

  • 29 366
  • 748
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 9 661
Чуден лъки! Animal Heart Eyes Cat Може да му купите цял куп драскалки и той пак да продължи да ползва мебелите. А може и да си хареса някоя от драскалките. Само времето ще покаже. При нас драскалките стоят като декор. Любимо място за драскане й е един матрак. Най-гадно е когато детето спи на матрака и тя започне да драска през нощта. Стряска и детето, и мен.  Laughing

# 406
  • София
  • Мнения: 2 092
Абе, хора,имам една идея. Вдъхнови ме рижавото чуденце на Мира. Направете си или си купете драскалки от кашонен картон. После насипете в дупчиците котешка мента (коча билка, котешка трева). Мисля, че ще проработи идеята. Можете да пробвате да си направите такава драскалка, има на първа стр. обяснение, за да не дадете пари заради пробата. Можете да използвате всякакво лепило, не е задължително да е с горещ силикон, но ще трябва да завържете драскалката по окръжността, докато изсъхне лепилото. Знаете, че котешката мента ги привлича, и затова мисля, че ще стане работата.

# 407
  • София
  • Мнения: 9 661
Може да пробвам да натъркам някоя от драскалките с това. Не мисля, че ще ми хареса да чистя картонени остатъци из апартамента. И ще трябва да майсторя нови драскалки през ден.
А тази трева, която хапва и й садим в саксийка същото ли е като тази, за която казваш? Мога още утре да пробвам, ако е същата. Ще натъркам някоя драскалка и ще гледам резултат.

И да те питам за кислородната вода (май ти писа вчера за нея). Когато я ползваш като дезодорант, само се намазваш под мишниците ли? Или я сипваш в шишенце с пръскалка? Издържа ли колкото дезодоранта, или трябва няколко пъти през деня да повториш процедурата? Аз например дезодорант слагам сутрин и вечер. През лятото се налага и през деня понякога.

# 408
  • Мнения: 6 013
Бубе, и ние сме сравнително отскоро в апартамента - година и половина някъде. Разбирам те напълно, и на мен ми е жал за мебелите, искам да ми е чисто, да мирише на хубаво вкъщи и т.н., нооо какво да се прави. Като казахме на родителите, че сме взели любимец - ауу, ореваха света, че не сме били добре.
лято!, котето го видяхме по велоалеята между Бургас и Сарафово. Стоеше самичък на скалите, направо се заковах като го видях и ми се прииска да го взема. ММ също нямаше нищо против, тъй като отдавна искаме котка. Мислех, че трудно ще го хвана, че много съскаше и бягаше, но беше безобиден, то съскането си продължава и вкъщи Grinning
И идеята на детелистна четирилинка (готин ник, кефи ме Stuck Out Tongue Winking Eye ) ми се вижда добра, ще се върна да попрочета из темата и ще предам задачата на половинката, че той вкъщи е майстор Сръчко. А такава котешка трева откъде мога да му купя, че се заглеждаше по китките ми?

# 409
  • София
  • Мнения: 6 184
Късметлийче наистина. Simple Smile Котешка трева аз купувам на семена и сея в саксийка, за около седмица пониква. После за около ден може да я опоска. Simple Smile
Не е същото като котешка мента.

# 410
  • София
  • Мнения: 1 715
Привет на сладичкия рижав Лъки Simple Smile

Нашият Майки много си харесва и двете места за драскане и ползва основно тях, макар че пробва и на кухненския ъгъл, ако го оставим. Картонени драскалки не ползвам , защото без друго гризе кашони, където види и после събирам отпадъци. Ето ги нашите:
Скрит текст:


И Майкун от преди малко, пак гладен като Ушатото Simple Smile Също няма как да има непрекъснат достъп до храна.

# 411
  • Мнения: 319
Момичета,

Минавам да споделя, че нашият Коби става от ден на ден по-послушен и основно играе на катерушката. Купих му едно спрейче с мента и я пръскам и май има ефект.
Искам да споделя какъв бентонит купих, много съм доволна, не вдига прах, слепва много добре и стяга бързо, от закритата тоалетна падат по две-три камъчета като излиза, с предишния много повече.


    Добре дошъл на Лъки, късметлия е, миличкия, много е сладък!
    Ние също сме новодомци и в новия апартамент всичко е ново, та затова не искам да съсипва мебелите нашия сладур. Но той като цяло не нанася много поражения, столовете ще ги сменим по-нататък, но кожени няма да взимаме😄
    Знам, че след като го кастрираме и порасне ще се кротне и няма да беснее като сега.
    Иначе за дивана ще взимам един калъф, намерих в Vivre, много се зарадвах, защото ще ми върши чудна работа.
    И едно данъче от Коби, който расте като гъбка

    Слънчев ден от нас 🐾

    # 412
    • София
    • Мнения: 6 184
    Прекрасен е Коби! И ние постиламе разни шалтета по дивана, че госпожицата обича да дере лежейки, основно килима, ама знае ли се Simple Smile.

    Поглед отблизо, лежи върху мен почти на шията ми, да не би да не я забележа. Simple Smile

    # 413
    • The Big Apple
    • Мнения: 23 529
    Добре дошли на Лъки и на Мира, адмирации за вас, че не сте го оставили, много е сладичък. Heart Eyes
    И ние сме новодомци, от половин година вече, писах преди за Ушатото, съсипа дивана, но все тая, а мъжът ми  с такъв кеф го избираше, отиде му кожата дето я щеше Joy Но месец го тормози някъде и го остави, драскалки не ще, дере си ноктите на един стол, който вече е негов и една табуретка, която също присвои.
    Топче не правеше така, той ми беше културен, докато това хванатото от улицата няма никакви обноски, но и такъв си го обичаме, да ни е жив и здрав.

    # 414
    • София
    • Мнения: 9 661
    Аз котка с обноски още не съм гледала, а сме гледали сумарно 4 котки откакто съм се родила. Все диванета ни се падат. Но както казваш, и такива си ги обичаме.
    Мои приятели си имат възпитана котка. Качва се на масата само когато няма да я видят (издали са я отпечатъци от лапички върху не добре подсушената маса). Чеше си ноктите само на позволените места. Проси си храна с кратко еднократно "мяу", без да нахалства и да си завира муцунката в паниците. Пакости не прави. Позволяваше на дъщеря им да я повива в пелени като бебе и да я вози в кукленската количка. Никого не е одраскала до момента - вече има-няма 10 години. Много нежна и красива. Любувам й се когато ходя при тях, но някак си ми липсва това да скокне и да направи някоя пакост. Имам изкривено съзнание покрай котките, които съм гледала. Smile

    # 415
    • The Big Apple
    • Мнения: 23 529
    За мен беше истински шок като го взехме този беладжия, Топи беше изключително спокойна котка, винаги търсеше уединение, не обичаше да му досаждат, хранеше се избирателно и когато то пожелае, много мразеше да го галиш, само ако то реши, буквално го гонех да се храни, в устата му давах, сега вече храната не мога да я опазя от Ушатото, дадох му току-що едно варено яйце, защото нямаше да ме остави да се нахраня на спокойствие, кошмар.....

    # 416
    • Мнения: 2
    Здравейте,
    Преди около месец си взех малко сиамче. Вече е на 3 месеца. Проблема при мен е, че смятам че е прекалено агресивно. Толкова силно хапе и с такава злоба че направо не ми се мисли като порасне. Не през цялото време е агресивен, но когато стане е доста страшно. Играем си с него не го стресираме не  го бием.. не знам на какво може да се дължи тази агресия. Много добре разбирам каква е разликата между хапане по време на игра и хапане със злоба... Попитах и ветеринар какво да направя и отговора беше “ нищо това е котка “ 😒 Чудя се дали това е нормално понеже е малък и по-игрив или може би му никнат зъбки и това го кара да хапе толкова силно... не знам но аз наистина много си го обичам и не искам да се разделям с него. Ще ви бъда много благодарна ако ми дадете съвет как да се справя🙂

    # 417
    • Мнения: 2 673
    Здравейте, влизам в котешката тема с надежда, че ще намеря нещо "успокоително" Ambulanceза моя котарак. Той е на 4 г., кастриран, редовно обезпаразитяван. Има игрушки, катерушки и ушки Simple Smile Ушките са - изяден нов диван, нови матраци, вратичка на шкаф и др. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
    Налага ми се да го "направя по-кротък" за около десетина дни, защото вкъщи ще имам детенце на гости. Той не се радва на гости, притеснявам се, че ще напада и нарани бебето People Baby.
    Засега имам два варианта - котешки хотел
                                                        - мисля да пробвам препоръчано ми в магазин спрейче за спокойна котка (има и такъв изпарител, който се пъха в контакт.)..Някой да го е ползвал?People Eyes

    # 418
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 266
    Леле, Мира, извинявай, отдавна не съм правила такъв гаф!!!
    Пишейки поста за Лъки съм мислела за другата Мира, от Варна. Затова и споменах, че си има кака - котката Късметка и кучето Лара. Сигурно изглежда доста неразбираемо, ама на, сутринта имах емоции и... малко на автопилот съм била.
    Извинявам се още един път Simple Smile

    # 419
    • Мнения: 701
    Вероника, котето е малко и игриво, затова хапе така. За да го отучиш постепенно трябва: да не си играеш с него никога с гола ръка, играйте на хапанка само с дебела ръкавица (за вадене на ястия от фурна напр.), ако се случи да те ухапе някъде му покажи, че те боли и че ти е неприятно (напр. кажи "ауу, заболя ме ", отдръпни си ръката и отиди в др. стая). Така ще се научи, че не приемаш подобно поведение и ще го игнорираш, ако те хапе. Като дойде при тебе и ако не зпочне пак да те хапе го поощри с нещо (погали го, похвали го или му дай нещо вкусно за награда).

    Карил, не оставяй котето на котешки хотел. Много е стресиращо за тях. Ще помисли, че го изоставяш. Фелийея (дифузер, който се включва в контакта) действа, но му трябва време. Взимай възможно най-бързо и го включвай в контакта. Дръжте бебето в отделна стая.

    Общи условия

    Активация на акаунт