Проблеми с общуването

  • 1 601
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, търся съвет и аз съм много зле с общуването имам приятели,но и с тях не си говоря просто не ми се получава нямам никакви мисли и не знам какво да говоря,когато на мен ми говорят и това е от много години не излизам от вкъщи и не правя нищо по цял ден и ме е страх не знам какво да правя на 23 години съм.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 06:57 от AnMary

# 1
  • UK
  • Мнения: 4 307
Правил ли си консултации със специалисти?

# 2
  • Мнения: 3 186
Преодолява се с годините и опита, работата. На твоите години и аз бях социално неадекватна и мълчах пред хората.
Подкрепям ходенето на специалист.

Едит: И всъщност не е някаква драма, ако си по-мълчалив. Огромен процент от разговорите между хората са безсмислени, ако си забелязал.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 838
То проблемът е не, че не говори, а че няма никакви мисли.

# 4
  • Мнения: 3 186
То проблемът е не, че не говори, а че няма никакви мисли.
Нормално е човек да няма мисли, ако в социална ситуация е силно притеснителен и самомнителен.

# 5
  • Мнения: 467
Обикновено хората общуват за да обменят някаква информация или енергия  чрез комуникация. Ако нямате общи интереси или срещата на даден човек не те зарежда с положителна енергия е нормално да не ти идват мисли и да не ти се получава общуването.

# 6
  • Мнения: 1 925
На работа не ходиш ли ? Записвай се на някакви курсове, където има хора и трябва да общуваш с тях и с  времето ще се научиш как и ще се отпуснеш. И аз около 19 годишна бях страшно притеснителна, но започнах работа в много голяма фирма и от там искам, не искам, свикнах с хората и накрая устата не можеха да ми затворят Grinning

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
На мен пък ми стана интересно как реши, че някой ти е приятел, щом не говориш с него?

# 8
  • Мнения: 215
А на мен ми е странно как така нямаш никакви мисли , телевизия и филми не гледаш ли, книги не четеш ли, Интернет не ползваш ли?
Ако не си храниш ума, все ще е празен.
Започни работа и ще се социализираш, не е невъзможно.

# 9
  • Мнения: 107
Ами като нямаш какво да си кажеш с тези приятели просто си смени приятелския кръг, може просто да не са твоите хора.

# 10
  • Мнения: 2 111
Виждам, че си мъж, така че давам няколко идеи за теми: спорт, коли, жени, политика, работа/учене, разните там мъжки играчки и техника, хоби, музика...Сигурно имаш мисли, просто вероятно “запецваш” в социални ситуации.

# 11
  • Мнения: 293
Аз обикновено "нямам мисли" с хора, с които нямам общи теми, а това че не говориш празни приказки не е страшно, но пък не бива и да мълчиш като пукал! Консултирай се с психолог, и разбери какви са твоите интереси, и общувай с хора със същите.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591

Чети повече - така ще имаш повече теми за разговор, или поне повече... мисли. Интереси и мнение по някакви въпроси.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Не се фокусирай толкова върху говоренето и създаването на приятелски връзки. Като начало помисли с какво можеш да запълниш деня си. Почни от там да правиш нещо и да си сред хора - запиши някой курс, тръгни на фитнес, вземи си куче.... Така вече ще правиш нещо, после ще се появят мисли и приятели

Общи условия

Активация на акаунт