КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 427
  • 756
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 164
В деня на регистрация на кредитната карта,  MSC блокира 250 евро. При мен е тази сумата. В следващите дни почват да блокират в зависимост от разходите.

     Не мисля, че има 700 м. от гара Principe, Генуа до пристанището. Не е повече от 3-4 мин. пеша. Не знам дали такси би се наело, но срещу съответна сума сигурно има начин.

# 181
  • Мнения: 161
В деня на регистрация на кредитната карта,  MSC блокира 250 евро. При мен е тази сумата. В следващите дни почват да блокират в зависимост от разходите.

     Не мисля, че има 700 м. от гара Principe, Генуа до пристанището. Не е повече от 3-4 мин. пеша. Не знам дали такси би се наело, но срещу съответна сума сигурно има начин.

Благодаря!
И няма значение дали е дебитна или кредитна картата - все толкова си блокират ?

# 182
  • Мнения: 5 018
Сега слизаме от много кратър круиз с MSC Preciosa, може би има значение дължината на круиза, защото нашият беше много кратък и казаха, че препоръчват да се депозира 250 евро на семейство, но може и по-малко. Аз имах проблем с кредитната карта, пукна се, и трябваше да направим депозит от дебитна. Понеже предварително бяхме резервирали всичко онлайн (пране, вечеря в друг ресторант, интернет, масажи и прочее чудеса), просто депозирахме парите за бакшиши, за да не ни мотаят с връщане на пари кеш последния ден. Нямаше проблем.

Ще пиша повече за кораба и спирките (не, че ще е особено интересно за хора с опит в круизите) по-нататък, че снощи се прибрахме.

# 183
  • Мнения: 164
В деня на регистрация на кредитната карта,  MSC блокира 250 евро. При мен е тази сумата. В следващите дни почват да блокират в зависимост от разходите.

     Не мисля, че има 700 м. от гара Principe, Генуа до пристанището. Не е повече от 3-4 мин. пеша. Не знам дали такси би се наело, но срещу съответна сума сигурно има начин.

Благодаря!
И няма значение дали е дебитна или кредитна картата - все толкова си блокират ?

Аз винаги правя регистрация на автоматите. И там не ми дава опция за друга сума, освен 250 евро. С дебитна не съм пробвала. Но знам, че може да се депозира същата сума и кеш, на рецепцията.

# 184
  • София
  • Мнения: 267
Ние се върнахме преди две седмици от MSC Divina - на машината регистрирахме дебитна карта (която според банката действа като кредитна - не знам дали има значение това) и ни даде право на избор колко да депозираме - 100 , 200 или 300 евро. Избрахме 200, след което по време на круиза си купихме неща за над тези пари и последната вечер отидохме отново на машината и на нея директно си ни изписа ,че е необходимо да си дръпнат още 189 евро, платихме ги и друга сума не ни е оставала блокирана.

# 185
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Пътешественичета, някой бил ли е на този маршрут:  Мавриций, Сейшели, Мадагаскар, Реюнион, Мавриций -  общо 14 дни? Thinking
Коста го предлагат за януари на цена 1230 евро за вътрешна, но корабът е MEDITERRANEA, струва ми се доста стар, има ли някой със скорошно мнение от него?  И попадали ли сте на този маршрут на по-добре цена?

Ние сме пътували по маршрута миналата година края на октомври. Корабът беше Costa Victoria тогава, но цената беше далеч под тази (390€/човек за вътрешна каюта).


Преди броени дни се върнах от кратичък средиземноморски круиз, беше подарък за рождения ден на майка ми, с MSC Seaview. Качихме се от Барселона, имахме онлайн чек ин, който за абсолютно нищо не служи. Такава опашка в живота си не бях виждала, над 350метра. Питах неколкократно дали няма отделно гише за чикиралите се онлайн, не, нямало, опашката била една. Корабът не тръгна в обявения за тръгване час, то и не бе възможно де. На билетите пишеше да се явим межди 13 и 16 ч., ние бяхме там в 13 и в каютата бяхме в 17ч. като "загубих" (ако въобще това е думата) 20мин. за да регистрирам кредитната си карта. Разочарова ме и адски ме умори това висене, за пръв път ми се случва. И друго не ми хареса - нямаше никакъв дрес код, нищо не пишеше в корабния вестник. С дрес код беше по-забавно (лично мнение).

Някой питаше напред за номера на каютата. След като платихме цялата сума получихме билетите по и-мейл и вътре беше номера на каютата. После през тяхното  (на MSC) приложение с номера на резервацията направих чекирането.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 10:02 от Justy*

# 186
  • Мнения: 1 030
Здравейте! Започвам да ви чета, защото искам догодина септември да разберем що е това круиз и е ли това нашето нещо.
Дори не знаам към какво да се насоча и не знам какво да ми е водещото за първи круиз-маршрута или кораба.
Като начало се спрях на това
https://crusit.bg/kruizi/7-dni-simfonia-ot-slantse-maslini-i-more
Бихте ли казали вашето мнение като цена и кораб.

# 187
  • Мнения: 737
Здравейте! Започвам да ви чета, защото искам догодина септември да разберем що е това круиз и е ли това нашето нещо.
Дори не знаам към какво да се насоча и не знам какво да ми е водещото за първи круиз-маршрута или кораба.
Като начало се спрях на това
https://crusit.bg/kruizi/7-dni-simfonia-ot-slantse-maslini-i-more
Бихте ли казали вашето мнение като цена и кораб.
Точно този круиз си следя за Юни месец.
Цените се вдигат...а и каютите свършват..
А ми трябва за определена дата
При мен водещ е маршрута. Вече сме били западно средиземноморие, сега искам източно.
Като за първи път водещ трябва да ви е маршрута и Цената!!! Като няма наза за сравнение, корабът какъвто и да е ще ви хареса.
Харесайте си маршрут и вижте кои кораби са по него. Обикновено 2-3 компании имат еднакви спирки. И следете цените на тези кораби на сайтовете посочени на заглавната страница...
Успех!

# 188
  • Мнения: 1 030
Цената ясно, че я следя и за това попитах за края на септември 429е. ок ли е.
Маршрута го избирам по спирките и гледам да не сме ходили на поне 70% от местата.
Иначе мечта ми е северен круиз, но първи искам да пробвам нещо по-евтино.

# 189
  • Мнения: 5 490
Момичета, има ли някоя от вас, която да е тръгвала на круиз от Кил, Германия? Как стигнахте до Кил?

# 190
  • София
  • Мнения: 144
Влизам да се отчета за последния круиз. Бяхме за първи път на NCL Epic. Само за 4 нощувки, защото изпадна такава промоция, но беше жестоко. Тръгнахме от Чивитавекия, където имаше безплатен шатъл до пристанището. Това беше удобно - оставихме си куфара и се върнахме да се разходим и да пием кафе. След това се качихме на кораба. Много ми хареса самия кораб. Въпреки, че е доста голям някак си не го усетих това докато се движа вътре. Обсулжването беше чудесно, всички бяха много усмихнати. Имаше много американци и почти само на англ. език се чуваше. Забавленията също бяха на ниво, намерихме си любима група - The headliners и няколко пъти бяхме на техните изпълнения. Посетихме и комеди вечер с фокуси, както и 2 представления в театъра. Бяхме с пакет напитки и нявсъкъде идваше някой да ни попита искаме ли питие (включително и в джакузито). Определено ми хареса free style круиз, най-вече за хранене. Вечеряхме в различен ресторант всяка вечер, когато ние решим и седяхме на 2на маса всеки път. Само за Китайския ресторант ни дадоха пейджър да изчакаме да се освободи двойна маса - 10-15мин. Храната беше добре, нищо впечатляващо, но не сме робвали  а ла карт ресторантите.

За пристанищата:
Слязохме в Ливорно - там с автобус организиран от кораба за 5 евро 2 двете посоки се придвижихме до центъра. От там с градския до гарата. Хванахме влак до Флоренция - там съм учила и ми беше много приятно да се завърна след близо 10г. Разходка и кафе по любимите места, обядвахме и се върнахме в Ливорно. Там се разходихме из центъра и като наближи залеза отидохме до тераса Маскани. Малко заваля, но това направи гледката още по драматична. Определено най-много ми хареса точно тази тераса.

На следващи ден слязохме в Кан - пешеходна разходка по крайбрежната алея (сега е в ремонт и доста беше шумно). Кафе на плажа и обратно по улицата с магазинчета успоредна на карйбрежния булевард. Не ме впечатли Кан (сравнявам с Ница - където много ми харесва).

Палма - там с градския транспорт отидохме до центъра. Отново разхода и кафе, малко шопинг и обратно на кораба.

Барселона - слязохме рано сутринта и отидохме да оставим куфара в един 24ч супермаркет близо до площад Каталуния. След това кафе и - О изненада. Неделя е и нищо не работи. Имахме цял ден, защото полета ни беше късно и се почна голямото ходене. 25км навъртяхме пеша. За инфо моловете работят и в неделя. Именно там прекарахме 2 часа. В барса сме били и не сме посещавали забележителности този път, ами се разхождахме по паркове и пихме/ядохме основно.

Последната вечер оставихме и 2 депозита за следващ круиз - имаха промоция и веднага ни върнаха сумата за единия. Едно е сигурно - пак ще пътуваме с тях в близките 4 години са ни валидни тези депозити. Сега ще дебна да видя какво ще има за черен петък.

Ако някой има питане да казва.

# 191
  • Мнения: 737
Влизам да се отчета за последния круиз. Бяхме за първи път на NCL Epic. Само за 4 нощувки, защото изпадна такава промоция, но беше жестоко. Тръгнахме от Чивитавекия, където имаше безплатен шатъл до пристанището. Това беше удобно - оставихме си куфара и се върнахме да се разходим и да пием кафе. След това се качихме на кораба. Много ми хареса самия кораб. Въпреки, че е доста голям някак си не го усетих това докато се движа вътре. Обсулжването беше чудесно, всички бяха много усмихнати. Имаше много американци и почти само на англ. език се чуваше. Забавленията също бяха на ниво, намерихме си любима група - The headliners и няколко пъти бяхме на техните изпълнения. Посетихме и комеди вечер с фокуси, както и 2 представления в театъра. Бяхме с пакет напитки и нявсъкъде идваше някой да ни попита искаме ли питие (включително и в джакузито). Определено ми хареса free style круиз, най-вече за хранене. Вечеряхме в различен ресторант всяка вечер, когато ние решим и седяхме на 2на маса всеки път. Само за Китайския ресторант ни дадоха пейджър да изчакаме да се освободи двойна маса - 10-15мин. Храната беше добре, нищо впечатляващо, но не сме робвали  а ла карт ресторантите.

За пристанищата:
Слязохме в Ливорно - там с автобус организиран от кораба за 5 евро 2 двете посоки се придвижихме до центъра. От там с градския до гарата. Хванахме влак до Флоренция - там съм учила и ми беше много приятно да се завърна след близо 10г. Разходка и кафе по любимите места, обядвахме и се върнахме в Ливорно. Там се разходихме из центъра и като наближи залеза отидохме до тераса Маскани. Малко заваля, но това направи гледката още по драматична. Определено най-много ми хареса точно тази тераса.

На следващи ден слязохме в Кан - пешеходна разходка по крайбрежната алея (сега е в ремонт и доста беше шумно). Кафе на плажа и обратно по улицата с магазинчета успоредна на карйбрежния булевард. Не ме впечатли Кан (сравнявам с Ница - където много ми харесва).

Палма - там с градския транспорт отидохме до центъра. Отново разхода и кафе, малко шопинг и обратно на кораба.

Барселона - слязохме рано сутринта и отидохме да оставим куфара в един 24ч супермаркет близо до площад Каталуния. След това кафе и - О изненада. Неделя е и нищо не работи. Имахме цял ден, защото полета ни беше късно и се почна голямото ходене. 25км навъртяхме пеша. За инфо моловете работят и в неделя. Именно там прекарахме 2 часа. В барса сме били и не сме посещавали забележителности този път, ами се разхождахме по паркове и пихме/ядохме основно.

Последната вечер оставихме и 2 депозита за следващ круиз - имаха промоция и веднага ни върнаха сумата за единия. Едно е сигурно - пак ще пътуваме с тях в близките 4 години са ни валидни тези депозити. Сега ще дебна да видя какво ще има за черен петък.

Ако някой има питане да казва.
Супер? И на мен Епик ми е мечта.
А може ли малко инфо каква е тази промоция за бъдещ круиз?

# 192
  • София
  • Мнения: 144
Влизам да се отчета за последния круиз. Бяхме за първи път на NCL Epic. Само за 4 нощувки, защото изпадна такава промоция, но беше жестоко. Тръгнахме от Чивитавекия, където имаше безплатен шатъл до пристанището. Това беше удобно - оставихме си куфара и се върнахме да се разходим и да пием кафе. След това се качихме на кораба. Много ми хареса самия кораб. Въпреки, че е доста голям някак си не го усетих това докато се движа вътре. Обсулжването беше чудесно, всички бяха много усмихнати. Имаше много американци и почти само на англ. език се чуваше. Забавленията също бяха на ниво, намерихме си любима група - The headliners и няколко пъти бяхме на техните изпълнения. Посетихме и комеди вечер с фокуси, както и 2 представления в театъра. Бяхме с пакет напитки и нявсъкъде идваше някой да ни попита искаме ли питие (включително и в джакузито). Определено ми хареса free style круиз, най-вече за хранене. Вечеряхме в различен ресторант всяка вечер, когато ние решим и седяхме на 2на маса всеки път. Само за Китайския ресторант ни дадоха пейджър да изчакаме да се освободи двойна маса - 10-15мин. Храната беше добре, нищо впечатляващо, но не сме робвали  а ла карт ресторантите.

За пристанищата:
Слязохме в Ливорно - там с автобус организиран от кораба за 5 евро 2 двете посоки се придвижихме до центъра. От там с градския до гарата. Хванахме влак до Флоренция - там съм учила и ми беше много приятно да се завърна след близо 10г. Разходка и кафе по любимите места, обядвахме и се върнахме в Ливорно. Там се разходихме из центъра и като наближи залеза отидохме до тераса Маскани. Малко заваля, но това направи гледката още по драматична. Определено най-много ми хареса точно тази тераса.

На следващи ден слязохме в Кан - пешеходна разходка по крайбрежната алея (сега е в ремонт и доста беше шумно). Кафе на плажа и обратно по улицата с магазинчета успоредна на карйбрежния булевард. Не ме впечатли Кан (сравнявам с Ница - където много ми харесва).

Палма - там с градския транспорт отидохме до центъра. Отново разхода и кафе, малко шопинг и обратно на кораба.

Барселона - слязохме рано сутринта и отидохме да оставим куфара в един 24ч супермаркет близо до площад Каталуния. След това кафе и - О изненада. Неделя е и нищо не работи. Имахме цял ден, защото полета ни беше късно и се почна голямото ходене. 25км навъртяхме пеша. За инфо моловете работят и в неделя. Именно там прекарахме 2 часа. В барса сме били и не сме посещавали забележителности този път, ами се разхождахме по паркове и пихме/ядохме основно.

Последната вечер оставихме и 2 депозита за следващ круиз - имаха промоция и веднага ни върнаха сумата за единия. Едно е сигурно - пак ще пътуваме с тях в близките 4 години са ни валидни тези депозити. Сега ще дебна да видя какво ще има за черен петък.

Ако някой има питане да казва.
Супер? И на мен Епик ми е мечта.
А може ли малко инфо каква е тази промоция за бъдещ круиз?

Тук е описано как работи, но не става съвсем ясно според мен. https://www.ncl.com/fr/en/travel-blog/everything-you-need-to-kno … ruisenext-program

Обяснявам как работи. Докато си на круиз можеш да оставиш между 1 и 4 депозита за следващ. Цената на 1 депозит е 250$. Ако оставиш един веднага ти вкарват 100$ като кредит (накрая се приспадат от разходите ви). Ако оставиш 2 депозита както направихме ние ти начисляват 500$ разходи в сметката, но веднага ти връщат половината тоест 250$, за да си ги харчиш. Рзвносметката е, че сме платили 250$, а в личния му профил в системата им разполагам с $500 (тях мога да ползвам за следващ круиз с дължина 6+ дни в следващите 4 години). Няма ограничение кога или къде, може да се закупи от който искаш сайт, страна или агент, само трябва да е над 6 дни круиза. Може да се подари, предстъпи или сподели с близки. И сега ще се оглеждам за изгодни оферти.

# 193
  • Мнения: 4 734
На Черния петък очакват ли се промоции на круизи или на самолетни билети, някой да има наблюдение от предната година?

# 194
  • София
  • Мнения: 144
На Черния петък очакват ли се промоции на круизи или на самолетни билети, някой да има наблюдение от предната година?

В crusit.bg ще има син уикенд другата седмица, а аз получих бюлетин от Контитранс за -30% на круизите на ncl.

Ще има предполагам по всички сайтове добри предложения, но си трябва да се следи.

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 16:45 от dominikka7

Общи условия

Активация на акаунт