Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 21

  • 80 264
  • 742
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 925
Супа топчета

# 226
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Сетих се, че отдавна не съм правила кекс и го спретнах набързо. Децата вече го изядоха😁
Скрит текст:
Изглежда чудесно! Дали може рецептата?

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 20:45 от bubanka

# 227
  • Мнения: 6 013
Мъфини с тиква и кокосова захар

# 228
# 229
  • Мнения: 813
кюфтенца в сос
спагети болонезе
баничка с сирене и яйца с мноого плънка.

# 230
  • Варна
  • Мнения: 889
Безглутенов тутманик - рецепта - http://healthylicious.bg/savoury-dishes/tutmanik/

Скрит текст:

# 231
  • Мнения: 11 735
Бобец по рецепта на Пепчо
Хлебчета по метод тангзонг, но с мътеница
Бекон на грил тиган


Меките хлебчета с пшеничен грис в тестото, пълнени с каквото дойде и запечени /все по-често ги правя/


Плосък хляб, нещо като фокача, с различни сушени и смлени чушки
Кайма отново с чушки печена на фурна
Запечени филийки с маслинова паста, крема сирене, домат, магданоз


Печени гърди на фурна
Пържоли + пържени панирани чушки, като на Люси
Свински джолани без кост с гъби и дюли


На свеки ябълковия сладкиш /по рецепта от Апетитен ТВ/ сиропиран беше, много вкусен
И любимият ми шоколадов сладкиш с малиново сладко и малини /супер става и със замразени/

# 232
  • Мнения: 1 901
За обяд днес приготвих запечено ястие с кайма и зеленчуци, което се получи много вкусно. Simple Smile

https://inthebeniskitchen.com/2019/10/18/кекс-с-кайма-и-зеленчуци/
И за десерт от вчера имаме печена тиква Flowers Jack O Lantern

https://inthebeniskitchen.com/2019/10/17/печена-тиква/

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 20:40 от beniii

# 233
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
След кратко отсъствие, се завръщам скромно.

Телешки кюфтенца със сос


Баница


Тиквеник

# 234
  • Мнения: 7 279

Пилешки филенца (по рецептата на Тайна -благодаря !)
Скрит текст:
заради една лъжица нишесте не ми се ходеше до магазина и...сложих лъжица "пудинг ванилия" Simple Smile

# 235
  • София
  • Мнения: 15 458
Скрит текст:

Пилешки филенца (по рецептата на Тайна -благодаря !)
Скрит текст:
заради една лъжица нишесте не ми се ходеше до магазина и...сложих лъжица "пудинг ванилия" Simple Smile
Ама може спокойно и без него, а сега стават ли за ядене с аромат на ванилия?Аз не понасям аромат на ванилия(и на кокос),даже найлонови пликчета за продукти съм връщала, щото са ми мирисали на ванилия, затова се зареждам винаги с повече натурално нишесте. Peace

# 236
  • Мнения: 2 774
Карина,
Скрит текст:
бухтите този път ги правих типично по български - на око....половин кофичка кисело мляко с разтворена ч.л сода за хляб, бучка сирене, настърган кашкавал и брашно. Омесих, разточих с около 1с.м дебелина, починаха 10-15мин и опържих. Извинявай за липсата на точни мерки.
Инак рецептата, която ползвам е тази - 4 и 1/2 брашно, 2яйца, 1ч.ч кис. мляко с 1ч.л сода (да шупне) 2ч.ч сирене, 1 бакпулвер, едро настърган кашкавал малко повече от кибритена кутия. Но стават много, нямах и яйце, та затова на око.
Пържа в повече олио. У дома сиренето винаги е изкиснато, та не стават солени, тези бухти май са единственото нещо, което ям в сладко солено вариант. Не стават с огромни дупки вътре, може би заради кашкавала, но децата категорично харесват тези с добавките, без кашкавал и сирене, не ги харесват.
Дали се справих със скритият текст 🤔.
Да не е спам ....ястия, които ядохме при сестра ми

# 237
  • софия
  • Мнения: 2 463
Следя ви религиозно, свалям си снимки, но , дами, пишете НЕЩО под снимките....

# 238
  • Мнения: 7 279
Тайна,
Скрит текст:
утре ще кажат момчетата дали стават "ванилените" филенца, аз дегустирах 1/3 и според мен са добре, но сложих и повечко черен пипер и др.подправки, та да не миришат на сладки...

# 239
  • Мнения: 902
Поли,
Скрит текст:
Благодаря за рецептата, аз също готвя на око и с обезсолено сирене. Още тези дни ще ги направя и ще покажа резултата Simple Smile

Днес у дома пак питка, яхния с пиле и зеленчуци, и пилешка супа


Общи условия

Активация на акаунт