За старите моми и ергение?!

  • 2 839
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
До 25 години, ако некой не та е взел, просто си отиваш на боклука...  един ерген, е ерген до 30-35, после се превръща в съмнителен тип, на когото нещо яко куца!
 Mr. Green

Това не е вярно!!!! Naughty

И какво тези дето са се взели след 25 са боклуци така ли?
Че аз исках да си поживея, да избера правилният за мен Wink и чак тогава да си седна на д-то....Събрахме се с моя, когато станах на 27 и.....?

Такива определения от рода до еди колко си години да се събереш с някой.... сори..ама ги има само на село при баба ми Crossing Arms


Споко, Вини!  Hug Това беше шега.

Оооо аз съм си споко....просто ми стана странно, че някой може да мисли така...само дето не съм разбрала явно newsm78 Wink..
Ама карай де...не съм от тези дето се връзват  bouquet

Пък и така или иначе както каза за ЕГН-то, аз винаги ще се чуствам на 25..там съм се спряла Mr. Green Laughing

# 16
  • Мнения: 6 417
Уважавам правото на избор на хората - да се женят или не, да имат или да нямат деца. Не ме интересува защо са взели такова решение, тяхна си работа.
Според мен, по-вредни за околните и за обществото са точно тези овчици, които вършат всичко "защото така е прието" да се прави.
Абсолютно! Стара мома и ерген използвам по-скоро като нарицателно. Има хора, които по-добре ще е да се грижат само за себе си.

# 17
  • Мнения: 7 837
Като "стара мома" класифицирам в повечето случаи задръстени личности, пък били те и семейни.

До 25 години, ако некой не та е взел, просто си отиваш на боклука... 
Правилно  Laughing Моят мъж от боклука ме взе, щото каза, че излизало най на сметка   Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 254
Уважавам правото на избор на хората - да се женят или не, да имат или да нямат деца. Не ме интересува защо са взели такова решение, тяхна си работа.
Според мен, по-вредни за околните и за обществото са точно тези овчици, които вършат всичко "защото така е прието" да се прави.
ние сме над 30 и още никой не ни е взел Mr. Greenей така си живеем
май няма и кой да ни вземе newsm68 newsm44 smile3533

# 19
  • Мнения: 2 254
До 25 години, ако некой не та е взел, просто си отиваш на боклука...  един ерген, е ерген до 30-35, после се превръща в съмнителен тип, на когото нещо яко куца!
 Mr. Green
 
 опааааа това требваше да ми е цитата Embarassed Blush
за поста по-горе















# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
До 25 години, ако некой не та е взел, просто си отиваш на боклука...  един ерген, е ерген до 30-35, после се превръща в съмнителен тип, на когото нещо яко куца!
 Mr. Green

Инак ЕГНто уж няма значение, а само състоянито на духа....

Споко бе,  хора  Wink Това е метафора. Според мен иска да каже, не че си боклук, щом никой не те е взел (това все пак не е пазар и ти да си стока), ами че става по-труден избора за семейство, на човек му е малко по-трудно да се съобразява с някой друг, повече мисли на една по-зряла възраст.....А не че не става и е за изхвърляне.

# 21
  • Мнения: 7 837
Споко бе, ясно е, че е метафора. Съмнявам се тук някой да го е взел на сериозно  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 080
 Мома и ерген са състояния на духа. Имам предвид,че не е задължително да не си омъжена или женен. Някой хора са си просто такива. Ах момичките как ги "тача и милея"..............отдалече ги надушвам.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Обаче по-интересното е, че 'старата мома' се възприема обикновено не съвсем добре, като непълноценна, щом 'никой не я е поискал' или странен характер, че никой не е приела.

А като чуят 'стар ерген', доста хора си мсилят за Дон Жуан, велик прелъстител, красавец, бохем и т.н.

# 24
  • Мнения: 3 423
Извинете, ама педерастите и лезбийките с те ли са стари моми и ергени, като не са женени още?

# 25
  • Мнения: 6 417
Мома и ерген са състояния на духа. Имам предвид,че не е задължително да не си омъжена или женен. Някой хора са си просто такива. Ах момичките как ги "тача и милея"..............отдалече ги надушвам.
И аз, и аз Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Не класифицирам никога никого, тъпо е.
Но, честно казано, дълбоко в себе си малко съжалявам хората, които са сами.В 90 % от случаите това не е по техен избор, съдя по моите близки.Искат да си намерят половинката, ама пусто като не става Confused
За обидно - естествено, че не е обидно Shocked

# 27
  • Мнения: 899
На мен ми е обидно дори от името на човека, за който се говори, да чуя, че го наричат стар ерген. Или пък да го съжаляват, че няма гадже.
Вуйчо ми влиза в таз класификация, но никога не съм мислела така за него. Той е много свестен човек, но има една причина, поради която не го вземат. А и е доста..неуверен по отношение на жените. Това е мое мнение, никога не сме говорили по темата. Криво ми е да се използва тази дума в наши дни, защото това си е яко настъпване и обида.
И изобщо, защо трябва все да съдим хората?

# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
По таз класификация съм се класирала с последния влак  Mr. Green
иначе, да има нещо вярно в тази квалификация, защото хората, които живеят отделно, се развиват отделно, а като живеят заедно се променят горе-долу в една посока.  Някой, който примерно 40 години е живял само със себе си и всичко е подредено по неговия начин, по-трудно ще срещне сродна душа, отколкото някой неоформен, невкостенен 22-23 годишен

# 29
  • Мнения: 2 792
Всъщност аз познавам, няколко отбрани моми и ергени, ама баш такива, на по 40 и над години и честно казано си има доста истина в приказките за тях, по досадни и несъобразителни същества е трудно да се срещне. И до ден днешен ми е странно, като контактувам с една такава персона, при всяко споменаване на децата, тя почва да разказва свой детски спомени и заболявания, свързани с конкретната ситуация,  все едно са били вчера  Crazy(това, като семпло примерче, не ми се ще да разказвам повече). Така че независимо от факта, че уважавам чуждия избор, няма как да не констатирам, че на определена възраст  хората не преживели сериозна връзка, свързана със определен брой години съвместен живот, стават абсолютни кукувици.

Общи условия

Активация на акаунт