За фонда: "И аз съм човек!"

  • 4 404
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 950
Нямаме такива уговорки, а и не ми харесва това - ограничава ме.
Мразя да живея в определени граници /наложени/ Wink

# 16
  • Мнения: 100
Чакай..нещо не схващам.
Решили сте да си имате по 150лв само за себе си и така всеки месец?

А ти като не искаш да харчиш защо веднага спираш нейният? Странна работа..или аз не разбирам нещо какво искаш да кажеш?


Къде съм казал че го спирам? Само го забавих един ден за експеримент.
Няма да го спра, дори мисля да го увелича. Това е нещо много полезно, опитайте и ще се убедите, но условието е тези пари да са лични и да се харчат само и единствено за себе си.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
За какво ми е такъв фонд  newsm78 Винаги си угаждаме, стига да можем да си го позволим... Парите ни са общи, всеки купува това, което му е необходимо или пък му се е прищяло. Не се е случвало единият да се сърди на другия за някаква необмислена покупка, е поне не се сърдим много  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, ми ако един месец ми дотрябват 500 лева само за мене си - какво тогава Rolling EyesДа си спестявам 3 месеца , докато си купя съответното нещо ли newsm78 Странна ми е тая система...Звучи полезна в случай, че говорим за възпитание на деца да боравят с пари - ето тези парички са си само твои, можеш да ги похарчиш както решиш, но трябва да ти стигнат за един месец.ОК.Но когато говорим за зрели хора - честно, не схващам смисъла на подобен фонд newsm78

# 19
  • Мнения: 100
Добре де, ми ако един месец ми дотрябват 500 лева само за мене си - какво тогава Rolling EyesДа си спестявам 3 месеца , докато си купя съответното нещо ли newsm78 Странна ми е тая система...Звучи полезна в случай, че говорим за възпитание на деца да боравят с пари - ето тези парички са си само твои, можеш да ги похарчиш както решиш, но трябва да ти стигнат за един месец.ОК.Но когато говорим за зрели хора - честно, не схващам смисъла на подобен фонд newsm78

Пак ли да обяснявам че това са пари които все едно ги няма. Когато и потрябват 500-1000-2000 да си вземе от дебитната карта в която всеки месец внасям определена сума за домакинството.

# 20
  • Мнения: 9 990
ОК, бе ALL!Ама какво по-различно си купувате с тези пари?В смисъл-аз пак си имам само за мене си пари-отивам, бъркам в шкафа, където ги държим, слагам ги в джоба и си ги имам.Ако искам ги харча, ако не искам-не ги харча.Те пак са си за мен, щом съм си ги пъхнала в джоба, нали така?Какво променя 150 лв само за мен?При положение,че имам на разположение 1000..2000...и колкото там имате по сметка...все тая newsm78

# 21
  • Мнения: 2 978
Чакай..нещо не схващам.
Решили сте да си имате по 150лв само за себе си и така всеки месец?

А ти като не искаш да харчиш защо веднага спираш нейният? Странна работа..или аз не разбирам нещо какво искаш да кажеш?


Къде съм казал че го спирам? Само го забавих един ден за експеримент.
Няма да го спра, дори мисля да го увелича. Това е нещо много полезно, опитайте и ще се убедите, но условието е тези пари да са лични и да се харчат само и единствено за себе си.

Ааа ясно Wink

Аз съм за Peace..Само дето нямаме такава възможност да отделяме...Иначе не виждам нищо лошо!

# 22
  • Мнения: 2 161
Точно защото и аз съм човек ,такива фондове изобщо не ги любя.Още повече,ако имам лимит-винаги го преминавам.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Преди доста време решихме с жена ми да си определим еднакви суми и всеки да си ги харчи само за себе си без никакви условия. Спряхме се на 150 лв. Аз още на втория месец нещо се разубедих и неползвам този фонд. Обаче тя го ползва редовно. Реших да си направя експеримент и да не и го дам. Още на втория ден имаше реакция. Казах и че има достатъчно пари и да ползва от тях. Отговора беше от сорта: Онези са за вкъщи, а тези дето ги искам са само мой. Естествено че и дадох уговорената сума.
Вие имате ли си такива фондове и за какво ги ползвате?


аз винаги съм си имала някакви лично мои пари и ги харча за най-различни неща - за мен ,за детето ,за вкъщи,спестявам си - няма значение ,но са си лично мои и много държа на тях / може би е от зодията,но много  се ужасявам от мисълта да не остана без пукнат лев/


така,че за мен този фонд е много ценен и трудно бих се лишишла от него доброволно ,също така и ми е много полезен - винаги си имам пари под ръка като ми потрябват

# 24
  • Мнения: 1 210
Имам. Използвам ги за по-така обеди или излизания с приятелки. За изненади за любимия, за дребосъка. За книги и за "непредвидени". Когато остане някой лев го кътам за по-тататък и ако реша, че за някой подаръка трябва да е малко по-скъп, отколкото мисли благоверния, додавам от фонда (пък той няма как да знае).
Или пък си купувам някаква глезотия.
Този фонд е в зависимост от месеца в годината и е между 50 и 150 лв. Отделно са дневните за работа и транспорт. Всичко останало е за стандартните сметики, храна, такси за градина, застраховки, дрехи, обувки, спестяване за почивка или непредвидени при болест и т.н.

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 20:39 от Anichka

# 25
  • Мнения: 5 622

 НЯмам такъв фонд. В къщи няма мои и твои пари Понякога парите, които се внасят са мои, друг път на мъжа ми...

Понякога ми се иска да харча парите само на мъжа си, но те крайно не достигат...друг път се радвам, че не се стига до там даразчитам само на него и да му казвам  какво и колко да ми даде  Stop

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Е ми all, вярваш не вярваш - не схващам ooooh!Имам чувството, че всички говорим за различни неща.Непонятно ми е за какъв дявол при положение, че мога да си купя всичко, ползвайки общите семейни пари, ще си заделям по 150 лева ThinkingЗа какво още?За спестяване?За....не се сещам, честно newsm78

# 27
  • Мнения: 1 858
Нямам такъв фонд. Мъжът ми и той няма. Ние сме на етапа - И ние сме хора. Simple Smile

Това много ми хареса! Ние също сме така. Парите ни седят на едно място и всеки си взима когато, колкото му е нужно.

# 28
  • Мнения: 899
Парите са общи, спестените се събират и с тях се купуват дрехи или каквото ни е нужно. Фондове нямаме. По едно време аз си събирах железните левчета, защото ми беше приятно, но вече не. Всеки разход се обсъжда, нямаме възможност да си позволим да харчим на поразия..

# 29
Много мразя ситуацията "дай пари" в случая "аз и давам".Това ми звучи като по 5лв. на ден за кафе.Всички пари в общата хазна и всеки да тегли колкото му трябва smile3521

Общи условия

Активация на акаунт