Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 11

  • 43 093
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Бостън
  • Мнения: 13 541
Момичета, много ми се иска някой от тези цветове. Според вас ще ми отива ли и кой точно?
И тук да кажа - рядка красавица си, много изписана, с много нежни и правилни черти!
Аз те виждам 100% с втория цвят! Според мен ще кореспондира много добре е очите ти!

Защо не попиташ и 3-4 професионалиста какво биха ти предложили те, ще е интересно?

# 286
  • София
  • Мнения: 3 846
Изправянето на косата е по-щадящо, ако се използва преса с пара, тя вкарва влага в косъма и самото изправяне държи по-дълго време. Аз имам на Demeliss такава преса, но има и на други марки. Даже ме е яд, че не взех на Babyliss, там имат няколко модела, където парата излиза и от дупчици в самата плоча по цялата й дължина. При моята е само отстрани. Има и топли четки, пак за изправяне на суха коса - не са като преса чак, но има полза от тях. Моята е пак на Demeliss, беше част от комплект с пресата.
За сешоар-четка - това е много полезен уред, предпочитам да не се върти, от въртящите се изпитвам ужас, че ще се оскубя. По същата причина не използвам и автоматични маши за къдрене. Използвам на Braun, Satin Hair HD 550, беше на смешната цена от 30 евро в немския ebay. Предният ми, пак такъв, изкара над 10 години.Трябва да се търси в ибей и по чуждестранни сайтове като цяло, тъй като отдавна у нас не съм мяркала такъв модел - преди продаваха в магазините Бонжур, но те не съществуват вече. Има нелоши на Ровента и други марки, но нямат мощността, която търся - поне 1800 вата. Косата ми е гъста, плътна, порьозна и трябва мощност.
Иначе тази година съм предимно на изрусяване на кичури тип babylights. С времето се убедих колко по-светло и чисто русо и равномерно става по този начин, в сравнение с по-дебели кичури или балеаж без фолио. Другия месец като имам достатъчно корен израснал, ще опитам при фризьорката техниката airtouch - отделяне на кичури посредством струя на сешоар. Някой пробвал ли е? Изключително популярно е в Русия.

Airtouch

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 04:55 от Lizia

# 287
  • Мнения: 5 832
Момичета, много ми се иска някой от тези цветове. Според вас ще ми отива ли и кой точно?
И тук да кажа - рядка красавица си, много изписана, с много нежни и правилни черти!
Аз те виждам 100% с втория цвят! Според мен ще кореспондира много добре е очите ти!

Защо не попиташ и 3-4 професионалиста какво биха ти предложили те, ще е интересно?
Агентче, от твоята уста е направо двоен комплимент, много ти благодаря! Hug
Питала съм на 2-3 места, само като ме видят с тази червена коса и директно ми казват, че не се наемат, така и не стигаме до обсъждане на конкретни цветове.


Относно изправянето, много зависи с какво. И пресата уврежда, и сешоарът уврежда, особено ако струята е много гореща и близо до косата. Имам приятелки, които съсипаха прекрасни коси с преси, възстановяването е доста бавен процес. На едната чак бритонът ѝ беше нацъфтял от ежедневно дърпане. Моята коса е права и преса ползвам веднъж на 2-3 месеца максимум, но за сметка на това косата ми не е изсъхвала без сешоар от 20 години. Последно си купих един на Ремингтън с кератин, 2200 вата е. Със сигурност сешоарът е по-добрият вариант за изправяне от пресата от гледна точка на увреждане.

# 288
  • Мнения: 18 562
Затова за мен баланса е в непрекаляването. Ако е ежедневие каквото и да правиш все в един момент ще ти се отрази. Имам познати, които без изправени не съм ги виждала. Изправят на всяко миене. Реално косите им винаги са хубави и лъскави, защото е минала пресата. Ако обаче ги оставят естествени си личи изтощеното. Пресата много умело го замаскира, виждам и по себе си. Точно това не ми харесва. Старая се да я щадя и да не прекалявам. Не мога да кажа, че не я изправям, но е от дъжд на вятър.

# 289
  • Мнения: 17 987
Неви, с кой номер на Гарние се боядисва за този цвят?
Ето този най-често https://www.ozon.ru/context/detail/id/24915482/, като добавях понякога и малко петица.

Доволна ли си от тази боя? Трайност, покривност, щети....

Загледах страницата от фейса на Искрица, много хубаво изглеждат косите след това кератиново изправяне.
Уврежда ли и то? Чувала съм различни мнения, каква е цената за дълга коса?

# 290
  • Мнения: X
Пресата, че гори - гори.
Обаче за някои като мен е пристрастяваща. Веднъж като свикнах да се изправям, не мога да се откажа и това е.

# 291
  • Мнения: 1 084
С преса косата лека полека се накъсва. Трудно ще я пуснеш дълга.

# 292
  • Мнения: X
Май ще ходя на фризьор пак. Дайте моля ви някакви идеи за прическа за средно-дълга коса за овално лице.
Фантазията ми е в пълен блокаж в момента.

# 293
  • Мнения: 5 254
Момичета. Дайте идеи как да ми изглежда косата в корените по-обемна. След измиване, сушене и изправяне стои добре, но на другия ден корените се слепват, а на долу стои бухнало. Косата ми е гъста. Подстригана на черта без никакви степени. Не ми харесва изобщо така, но ще изтърпя да порасне и тогава ще мисля каква форма да ми прави фризьорката. Ето снимки.
Ще редактирам да знаете.

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 20:48 от ЗЛОДЕИДА

# 294
  • Мнения: 417
Да, уврежда.
В случай, че търсиш мнение за пресата, за да изправяш косата, а не да правиш букли, например, можеш да погледнеш малко по-назад мнението ми за една четка-сешоар на Ревлон, с която се сдобих.
Резултатите откъм изправяне са възможно най-близките до тези на сешоар от фризьор, които съм получавала. По-щадяща е от пресата, със сигурност. Увреждането в дългосрочен план е повече като от сешоар.
Тези от вас, които редовно изправят косите си..Има ли трайно увреждане, може ли да се пуска дълга коса, ако се иправя при всяко миене?

# 295
  • Мнения: 5 832
Момичета. Дайте идеи как да ми изглежда косата в корените по-обемна. След измиване, сушене и изправяне стои добре, но на другия ден корените се слепват, а на долу стои бухнало. Косата ми е гъста. Подстригана на черта без никакви степени. Не ми харесва изобщо така, но ще изтърпя да порасне и тогава ще мисля каква форма да ми прави фризьорката. Ето снимки.
Ще редактирам да знаете.
Спи с вързана високо горе коса, така сутринта има обем.

# 296
  • Бостън
  • Мнения: 13 541
Агентче, от твоята уста е направо двоен комплимент, много ти благодаря! Hug
Питала съм на 2-3 места, само като ме видят с тази червена коса и директно ми казват, че не се наемат, така и не стигаме до обсъждане на конкретни цветове.
Ах, гадовете!

В такъв случай с твоите правилни черти изходът би бил супер крейзи асиметрично късо, нещо толкова шантаво, че като останеш по кафяви корени и червени краища да изглежда като търсен ефект няколко месеца и после дългият и мъчителен процес по пускане отново на по-дълга. Преди 2-3 страници бяха предложени няколко много приятни къси варианта! Разсъждавам си само, не го приемай като нещо друго Grinning

PS Според мен за къса коса е много важно както по-плътния косъм, така и правилната форма на черепа. Теги глави с леко сплеснато отзад на тила никога не изглеждат адекватно с къса коса!

# 297
  • Мнения: 11 009
Момичета. Дайте идеи как да ми изглежда косата в корените по-обемна. След измиване, сушене и изправяне стои добре, но на другия ден корените се слепват, а на долу стои бухнало. Косата ми е гъста. Подстригана на черта без никакви степени. Не ми харесва изобщо така, но ще изтърпя да порасне и тогава ще мисля каква форма да ми прави фризьорката. Ето снимки.
Ще редактирам да знаете.
Спи с вързана високо горе коса, така сутринта има обем.

При мен резултатът е смачкани дължини Sad

# 298
  • България
  • Мнения: 1 207
Злодеида,
Аз също съм със сравнително права коса, твърда и гъста. След като ми махнаха 10см и ме направиха на пластове с цел махане от обема, получих много обем в корените. Е, на 3-4-ти ден започва да си губи обема. Стоенето с кокче на главата помага също.

# 299
  • Мнения: 1 330
Боядисвам се с безамонячна, суша със сушоар и ползвам преса редовно.Мия косата през ден.Ами, напоследък започнах да получавам цъфтене, но не навсякъде.Даже, като ходих на фризьор, да ми махнат цъфтежа, жената се изсмя и каза, че това не е 'истински' цъфтеж и нямам нужда от нея.Старая се да ползвам качествени продукти за коса, така че относно пресата-за мен, зависи какви продукти за коса използваш.

Общи условия

Активация на акаунт