СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 660
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 8 241
Отказвам да си тормозя детето да научи наизуст всички изучавани произведения. За това, което иска да учи му стигат и 400 точки. Най-вероятно и с по-малко ще стане, но хайде да има запас. При две шестици от седми клас, това означава по 75т на всяко НВО. Мисля, че е постижимо и без зубрене на цитати. Вече тези, които гонят 450+ да му мислят.

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 10 351
Отказвам да си тормозя детето да научи наизуст всички изучавани произведения. За това, което иска да учи му стигат и 400 точки. Най-вероятно и с по-малко ще стане, но хайде да има запас. При две шестици от седми клас, това означава по 75т на всяко НВО. Мисля, че е постижимо и без зубрене на цитати. Вече тези, които гонят 450+ да му мислят.

О, Стон, това все едно аз съм го писала. Само дето ме беше срам да си го призная. Simple Smile
За нашия град 400 точки бал е повече от чудесен и би му стигнал за всички училища, без ПМГ, за което пък той не иска и да чуе.

# 182
  • София
  • Мнения: 2 438
За съжаление за София 400 т. не стигат за топ гимназиите.

# 183
  • Мнения: 48 005
4те кубчета ли момичета, или се повтарят?

# 184
  • София
  • Мнения: 6 168
Аз поръчах 4те, чакам да дойдат днес.

# 185
  • софия
  • Мнения: 25 556
4те кубчета ли момичета, или се повтарят?
Не се повтарят. Има цитати и герои от произведения, които са учили съответната година. В пощата има за 7ми клас. Майка от предходния набор ги е сканирала.

# 186
  • Мнения: 24 467
Отказвам да си тормозя детето да научи наизуст всички изучавани произведения. За това, което иска да учи му стигат и 400 точки. Най-вероятно и с по-малко ще стане, но хайде да има запас. При две шестици от седми клас, това означава по 75т на всяко НВО. Мисля, че е постижимо и без зубрене на цитати. Вече тези, които гонят 450+ да му мислят.

 Peace
Към подобен начин на учене и изисквания отговорът ми е само един:
 Sick
Ще научи, колкото научи, от уроците в училище и прочита на творбите и толкоз. Важно е да знае автор, заглавие, герои наизуст, от текста - каквото запомни - запомни.
Утре простотията на МОН-аджии може да стигне до там, че да искат ЕГН-та на авторите. Всяко нещо трябва да има граници. Лично аз имам такива.

# 187
  • София
  • Мнения: 3 569
За това, което иска моичкият 2 по 75 на НВО при две 6ци от дипломата му стига. Мисля, че по математика ще е над 80, но по БЕЛ, реално, ми е тъмна Индия какво му е нивото, за да знам дали да напъвам още. Явно ще чакам първи пробни.
Видях входящото по БЕЛ. Не беше лесно. Признавам си, че един въпрос не го разбрах или по-скоро беше подвеждащ... Разбрахме се в часа за консултации да иде при учителката и да обсъдят грешките.

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 16:03 от green_dawn

# 188
  • Варна
  • Мнения: 640
У дома също сме преценили, че при отлична диплома, и много добър резултат по математика, дори да не се справи с БЕЛ, при утрояване на математиката все ще влезе в МГ. Не, че сметките и кръчмаря... знаете, ама това е Планът:stuck_out_tongue_winking_eye:

# 189
  • Мнения: 6 609
У дома също сме преценили, че при отлична диплома, и много добър резултат по математика, дори да не се справи с БЕЛ, при утрояване на математиката все ще влезе в МГ. Не, че сметките и кръчмаря... знаете, ама това е Планът:stuck_out_tongue_winking_eye:

То зависи и за коя МГ говорим, защото в Плевенската въобще не е нужен висок бал.

# 190
  • Мнения: 3 491
И аз взех картите, реших снощи да се препитаме семейно за материала от шести клас Оказа се, че ние с баща му разпознаваме произведенията по-добре от него Само от "Серафим" позна всички цитати

# 191
  • Мнения: 81
Тези карти, за които пишете има ли ги в книжарниците или само с поръчка?

# 192
  • Мнения: 6 933
Аз ги купих от Сиела.

# 193
  • Варна
  • Мнения: 640
424.5 е бил минималният бал в нашето МГ, като най-високият е пак там. За Плевен не знаех. Живея с презумпцията, че математическите гимназии навсякъде са силни училища.

# 194
  • Мнения: 24 467
424.5 е бил минималният бал в нашето МГ, като най-високият е пак там. За Плевен не знаех. Живея с презумпцията, че математическите гимназии навсякъде са силни училища.

Не са.

Общи условия

Активация на акаунт