СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 577
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8 228
Всъщност имаш предвид тези, които сега са девети клас и учат по учебниците и за осми и за девети.
Предполагам, че е гърч. Всички паралелки, които гледах за сина ми са все с ИИЧЕ. Не мога да избирам.

# 676
  • София
  • Мнения: 12 228
Някой чел ли е набора, който сега е десети клас? Дали са обсъждали колко точно е тежко и колко е смислено това с разказвателните за 8ми и 9ти клас в една година и то на език в ЕГ? Много ме напряга това ИИЧЕ. Не ми се ще 9ти клас да е подобен гърч на време както е 7ми клас. Въпреки, че ако искам среда ще трябва да приема ииче-то.
Оставате в СМГ с РИЧЕ английски, към школа френски и готово Simple Smile
Знам, че искате да се преместите, просто не се сдържах Simple Smile
Всички ли езикови са ИИЧЕ и в девети са разказвателните накуп?

# 677
  • София
  • Мнения: 5 011
За ФЕГ може да питаш в темата. При нас си беше тегаво в 9 клас.

# 678
  • Мнения: 819
Вторият ми син е в СМГ с немски ИИЧЕ.В момента е 10 клас.Не виждам да се е сгърчил от учене.Или на него му е лесно,или учителите не изискват много.За малкия ще мисля дали да остане или не.

# 679
  • София
  • Мнения: 7 190
Не оставам с впечатление, че някое от приятелските ни деца се е сгърчило от учене след 8 клас в ЕГ.
Миналата година деветокласничка във ФЕГ беше установила, че за да получи шестици е достатъчно единствено да слуша в клас. И никакво друго учене не е нужно. 😁

# 680
  • Мнения: 226
Моят големия е в Езикова гимназия - 10 клас с немски език.
Не виждам да се е преуморил от учене. Нито сега, нито миналата година.
И при него вариантите са два - или му е лесно и се справя, или учителите ...
На немски учат само географията.

Аз и преди съм споменавала: за мен ученето приключва в седми клас и после малко в осми заради езика.
След това е песен - я презентация, а на състезание, я на Ботев стихотворение за отличен.

# 681
  • София
  • Мнения: 2 437
Еее Мария, нали Ния ще се бори за ФЕГ? Това значи именно ИИЧЕ и учене на разказвателни в 9-ти клас две години за една. Просто го приеми.

# 682
  • Мнения: 520
Ние пишем много нечетливо и грозно...вие как сте? Какви мерки вземате за грознопис?Мисля да го карам да преписва текстове....

# 683
  • София
  • Мнения: 2 437
Ние пишем много нечетливо и грозно...вие как сте? Какви мерки вземате за грознопис?Мисля да го карам да преписва текстове....

Ние, т.е. ти и детето пишете грозно или само детето Simple Smile Мислиш ли, че 7-ми клас ще можеш да го накараш да преписва текстове? Въпросът е да е четливо, а дали е грозно не мисля, че е толкова от значение - всеки почерк си е индивидуален.

# 684
  • Мнения: 47 981
Моят пише грозно и с грешки. Няма какво да направя по въпроса чак толкова в момента, след като така остана и след 7 години учене.

# 685
  • Мнения: 6 925
Питах точно десетокласните родители, защото само те са минали по този път. Девети клас още им е ново. То дали фег, или нег, или испанската и т.н. все е една и съща рамката и сигурно е еднакво тегаво. Не мога и не мога да схвана плюса на материала на 2 класа за една година. Но, да, просто ще го приема Sad.

# 686
  • София
  • Мнения: 4 035
Някой чел ли е набора, който сега е десети клас? Дали са обсъждали колко точно е тежко и колко е смислено това с разказвателните за 8ми и 9ти клас в една година и то на език в ЕГ? Много ме напряга това ИИЧЕ. Не ми се ще 9ти клас да е подобен гърч на време както е 7ми клас. Въпреки, че ако искам среда ще трябва да приема ииче-то.
Недей така генерално, децата, които са с РИЧЕ не е задължително да не стават за среда Wink

# 687
  • София
  • Мнения: 2 437
Не мога и не мога да схвана плюса на материала на 2 класа за една година. Но, да, просто ще го приема Sad.

То плюс няма. Като се включи, че и материала ще е на чужд език става майко мила!

# 688
  • Мнения: 8 228
Племенникът ми е 12-и клас в МГ Варна. Беше с ИИЧЕ френски. Неговото мнение е, че след здравото учене в периода пети-седми клас, и особено в седми, в старото му училище, МГ му се е видяло много лесно и ненатоварващо. А е отличник.
Моят син твърдо се е ориентирал към паралелки с профил математика и информатика, а те навсякъде са с ИИЧУ. Гледах, че и гимназията в Правец също е така.

# 689
  • Мнения: 6 925
Някой чел ли е набора, който сега е десети клас? Дали са обсъждали колко точно е тежко и колко е смислено това с разказвателните за 8ми и 9ти клас в една година и то на език в ЕГ? Много ме напряга това ИИЧЕ. Не ми се ще 9ти клас да е подобен гърч на време както е 7ми клас. Въпреки, че ако искам среда ще трябва да приема ииче-то.
Недей така генерално, децата, които са с РИЧЕ не е задължително да не стават за среда Wink
Да, да, права си! Лошо съм се изразила, имах предвид среда, в която тя да се чувства добре. Риче има в мг-та и техникуми, където тя няма да се чувства ок и то не заради децата.
Стон, ииче на децата по старата програма (11 и 12 клас) не е като ииче на тези по новата. По старата в 9ти клас учат предметине за 8ми, в 10ти - за 9ти и т.н. По новата в 9ти клас учат материала и за 8ми и за 9ти клас. А ако си в ЕГ дори някои предмети са ти на езика.

Общи условия

Активация на акаунт