Слънчеви юнски късметчета, 2020г

  • 17 238
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 955
Мaмии днеc имaм тъпи болки в яйчниците 6г.c . Нормaлно ли е? До cегa не cъм имaлa😢😢😢Cподелям зa дa рaзcея мрaчните миcли 😥
Нормално е и аз имам въпреки, че съм в 5та. Спокойно. Ако много те боли, можеш да пиеш но шпа.

# 736
  • Мнения: 166
Мaмии днеc имaм тъпи болки в яйчниците 6г.c . Нормaлно ли е? До cегa не cъм имaлa😢😢😢Cподелям зa дa рaзcея мрaчните миcли 😥
Нормално е и аз имам въпреки, че съм в 5та. Спокойно. Ако много те боли, можеш да пиеш но шпа.
Не е чaк много обaче cе притеcнявaм ,мaкaр че cъм чувaлa ,че е нормaлно .

# 737
  • Мнения: 955
Разбирам те, ама не се притеснявай. На мен ми е първа бременност и се следя и наблюдавам като луда и най-малкото ме плаши, а уж е най-важното да сме спокойни, ама как става тоя номер не знам Grinning

# 738
  • Мнения: 199
Даже ще отшумяват понякога. Мен през цялата 6та седмица нямах нищо ...сега в 7ма пак се обажда човека..

# 739
  • Мнения: 166
И aз не знaм кaк cтaвa дa cи cпокоен ,aко някой знaе дa cподели😂😂😂😂 A и до cегa не ме е боляло нищо и зa товa мaлко cе филмирaх 😂🤷‍♀️

# 740
  • Мнения: 785
Малко ви поизпуснах последните две седмици, но се опитах да наваксам. Добре дошли на новите попълнения в групата Hug

Видях, че няколко страници по-назад сте обсъждали пренаталния тест. Аз днес уговорих подробностите около теста и следващата седмица в петък (08.11) ще отида да ми вземат кръв. Пробата ще я изпратят за изследване в Америка.

За мен този тест не е някаква скопоструваща глупост, каквито мнения видях, че някои са изразили. Първо, дава информация за всякакви хромозомни аномалии още в начална бременност, второ, макар че е скринингов метод, а не диагностичен, дава резултат с точност 99,99 %. За разлика от биохимичния скрининг, тук вероятността за фалшиво положителни или фалшиво отрицателни резултати е сведена до абсолютен минимум, тъй като не се изследва ДНК на майката, а се изследва директно ДНК на бебето, което циркулира в кръвта на майката. Аз лично не бих разчитала на БХС и дори не бих си го правила точно заради големия процент подвеждащи резултати. В случай на положителен резултат от пренаталния текст, от фирмата ще поемат разходите за инвазивните методи за изследване - амниоцентеза и хорионбиопсия, които са задължителни при такъв резултат. Да, скъп е тестът, но ми дава сигурност и ако не дай си Боже се окаже положителен резултатът за някое заболяване, бременността ще може да се прекъсне на доста по-ранен етап. Та въпрос на индивидуална преценка си е. Аз вече съм направила този избор и не мисля, че ще съжалявам.

По въпроса за проследяването на бременността, аз се обърнах към д-р Жанна Колева, МЦ "М Клиник", София. На моя приятел сестра му си проследяваше цялата бременност при нея, при нея също роди през юни тази година. Всъщност, бъдещия татко също е бил изроден от тази докторка през далечната 91 г. Smile и то при много тежка и рискова бременност. Единственото, което ме притеснява, е че болниците, с които има сключени договори за провеждане на раждането, не са с добра неонатология. Щеше ми се в Токуда да раждам един ден точно заради неонатологията, а тя точно с тях няма сключен договор. Thinking

# 741
  • Мнения: 199
И aз не знaм кaк cтaвa дa cи cпокоен ,aко някой знaе дa cподели😂😂😂😂 A и до cегa не ме е боляло нищо и зa товa мaлко cе филмирaх 😂🤷‍♀️
Ще кажа ..Не става 😀😀 мене само докторка ме успокои за 3 4 дена,ама на пак съм с карастанчовите 🧹🧹🧹

# 742
  • Варна
  • Мнения: 1 214
МОмичета, заповядайте в новата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1153303.new#new

# 743
  • Мнения: 346
Момичета и аз да се похваля , днес и аз чух сърчице не само че го видях ами и го чух ❤ Много съм щастлива само че не ми казаха колко удара е и не пише никъде. Беше уникално сладичко

Общи условия

Активация на акаунт