Какво мислите за близкоизточния конфликт?

  • 8 371
  • 157
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 681
Много се радвам,че здравомислещите тук са повече. Естествено, аз не съм  фанатизиран защитник  на Хизбулла....но съм определено противник на идеите на Израелската държава. И ще съм на страната на всеки, който се изправи срещу тях, защото каузата им е  възвишена!
Само дето един "Амин" няма накрая, или може би по-приляга "Един е Аллах и ....." Боже, боже!?!?!? Ако това е здравомислещо....
Повече по темата няма да пиша, много фанатизъм лъха, взех да се плаша.

# 91
  • Мнения: 13 512
Ееееееее,ако на това му викаш фанатизъм!
Момиче, казах ти, че 2 години от живота ми минаха  в този район... срещала съм се и с водачи на групи в Хизбулла, и с техните  духовни водачи...много мога да напиша за това колко много неща не харесвам и не приемам, но това да защитаваш земите си, аз го намирам за възвишена цел. Знаеш ли какво е да няма ливанско семейство,което да не е дало поне няколко жертви в тази война????? Не съм за този начин на действие, но когато 60 години никой не те чува и не ти обръща внимание- го приемам  в крайна сметка.

# 92
  • Мнения: 97
Много си права

# 93
  • Мнения: 97
В тоя стил  на мисли, що смятате ,че  Косово е далече? 350 км.

# 94
  • Мнения: 1 681
Казах, че темата за мен е приключена. Не съм се срещала с лидери нито на едните, нито на другите и дано не ми се случва. Когато човек е по-встрани от някой конфликт мисля, че преценява ситуцията по-разумно, разглеждайки различните гледни точки и така не изпада в крайности. Едни и сащи хора за едни са агресори, а за други освободители, но не забравяй, че жертви дават и двете страни. Това, че ти си живяла от едната страна не прави другите майки по-малко вдовици.
Отивам да чета кой с колко възглавници спи, край!

# 95
  • Мнения: 97
Мдааа, лека

# 96
  • Мнения: 97
И все се сещам за сЪщи, не за сАщи

# 97
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мисля, 4е ев-надин си е достатъ4но обективен наблюдател, не вярвам да са й обещали някой кладенец или сметка в някоя  банка?????не знам отдале4еността дали ни прави обективни , мисля, 4е е обратото, особено добре прикрепена с деинформираност и манипулативност на медиите, погледай малко канали от разли4ните страни на конфликта, винаги за интереса на едните фактите в ущърб се спестяват, тогава отивам при другите да сравня, кой е по- голям .....

# 98
  • Мнения: 1 526
Първо здравейте всички!
Прилежно прочетох всичко по темата и бих искала да ви разкажа за другата гледна точка. Аз живея в Израел вече 9 год. Днес и нас ни бомбандираха- цивилни цели, нормални граждани. Цял ден слушаме сирени. Истината е че този пореден конфликт бе провокиран от Ливан- започна с отвличането на войници. Искаха размяна с 1200 затворници- нашата политика е не се преговаря с атентатори! Ако не им се отговори на удара освирепяват радват се и се кефят ще ги победим -ще избием всички евреи И ние сме против войната, ако не ни провокират израелците никога няма да започнат първи- гаранция. Омръзнало ни е от войни! Нямате представа какво е да гледаш некролози по новините всяка вечер! И да не знаеш ако се качиш в реиса дали ще слезнеш жив! Държавата Израел се защитава, защитава си границите, защитава си гражданите! И тук умират деца, но тукашните медий не парадират с това постоянно!
В никакъв случай не съм да се избиват невинни хора, обаче КАКВОТО Повикало, Такова СЕ ОБАДИЛО!

# 99
  • Мнения: 13 512
А нормално ли е за двама отвлечени войници/ не убити/ да се предприемат такива действия срещу цялата държава? В Ирак като отвлякоха 2ма българи-България нападна Ирак ли? Или Франция...?

# 100
  • Мнения: 1 526
Войничетата са претекста, защо въобще трябваше да става? Хизбула отдавна чакат да ни почнат, просто събираха оръжие! Не можете да си представите с каква злоба говорят за нас. Дори обикновените хора, малки дечица размахват ножове и хич не им пука дали ще умрат важното е да вземе и еврейски живот с него. Трепят дори и тукашните араби, предатели били, защото живеят тук!

# 101
  • Мнения: 1 052
Eve-nadine-споделяш откровено мнението си, което защитаваш пламенно....
Би ли била така добра, понеже се позоваваш на опита си и информацията от първа ръка, какво си правила ти в лагер на Хизбула?
И предварително те моля да ме извиниш, ако нещо не съм разбрала правилно...
И да още нещо, темата до колкото виждам е "Какво мислите за близкоизточния конфликт?", но прости ми тук не виждам толеранс, а само фанатично поддържане на дадено мнение...
Нищо лошо, но нека да има тон на търпимост и внимание, защото поради липса на търпимост там има конфликт!

# 102
  • Мнения: 1 629
Талидан, съжалявам, че живееш във война. Такова повикало-такова се обадило, обаче, е в основата на насилието във всичките му аспекти. С един камък преместил синора и се избивали с години после. Не съм на ничия страна в този конфликт или по-точно съм на страната на хората, които си копаят нивата/работят в банката и искат просто да си гледат децата и животът.  Peace

# 103
  • Мнения: 1 526
Малко офф
Бях бременна, на улицата ме среща палестинче( от време на време ги пускат да работят тук) вади ми нож и вика: `Сега ще го убия неродения евреин!` А аз дори не съм еврейка. Как да съм толерантна с тях? Добре че полицията тук е силна! Ако не беше тази държава нямаше да просъществува нито година! Не отричам, че и между тях има добри хора- имам приятели араби, но тях ги е страх да кажат каквото и да е!

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 22:00 от Tali Dan

# 104
  • Мнения: 1 629
 За всички, които искат мир: Боб Дилън Peace

Общи условия

Активация на акаунт