Злобни ли сме ние българите?

  • 5 527
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
това ни беше и3гледьт от терасата...но не е наша кьщата, бяхме на почивка...а на гости когато пожелаеш - 3аповядай Hug Heart Eyes
ето ти още малко  Wink


 и това

# 16
 Сега съм една злобна българка"а аз защо несъм там" rotfImbo wavey

# 17
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551

Що се отнася до гримове, парцалки, бижута и прочее еснафлък, това
си е баш нашенски основен спорт, тук хората просто нямат време за
такива глупави разговори или пък тези, които имат, са от прослойката,
дето не се слави с нагънато пипе.

Напълно подкрепям  smile3501

За злобата, тези около мен не са такива, или добре си играят ролята  Wink
А някой в БГ като запо4не да ми споменава големите заплати, набързо го успокоявам, изреждайки му в процентно отношение ежемесе4ните разходи за наем, ток, застраховки, телефон, вода етс. Но общо взето избягвам да контактувам с подобни хора.

# 18
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Сега съм една злобна българка"а аз защо несъм там" rotfImbo wavey

 Hug Flutter Heart Eyes ще отидеш, от сьрце ти го пожелавам  Hug

# 19
Сега съм една злобна българка"а аз защо несъм там" rotfImbo wavey

 Hug Flutter Heart Eyes ще отидеш, от сьрце ти го пожелавам  Hug
Мерси за пожеланието Hands Clap

# 20
  • Мнения: 1 959
Когато живеех в Германия контактувах повече с българи,а и на работа бяхме доста българки и мога да кажа,че наистина много се зобеше грозна картина беше Sad .Сега нямам контакти с Българи тук защото просто няма такива в нашия град.Останах с добри впечатления от едно момче с което се запознахме по случайност в "Харадс"и от едно момиче с което се запознах на East Midlands Airoport.По мое впечатление 70%от българите в чужбина и България са злобни/озлобени/.

# 21
Kremi написала:

“Момичета гледахте ли новините!
Сега пък какво им бърка в очите джамията в софия не знам и по точно молитвата на високоговорителите!
все си мисля че сме малко злобни към другите ние като нация а искаме другите да ни уважават съкаш че всички сме от кралско семеиство !
Ох мнгоо се възмущавам от нетолерантноста на хората!А в същото време искат да бъдат уважавани!   ”

Креми, значи критерий за това дали българите са злобни или не, е дали ще толерират високоговорителите на джамията в София?

Креми, при тебе в Кувейт, църквата в центъра на града ли е, в който живееш и попа или будисткият свещеник или равина пеят с цяло гърло през високоговорител ли? И местните са изключително толерантни към това? Само прищракват с пръсти наоколо ??!!

Офф: българите в България имат много, много причини да са недоволни от битието си.



# 22
  • Мнения: 6 167
Ехеееее, какво за джамията?
на някой не му харесва?
Ок, ей сега ще я бутнем  Mr. Green
Хора, джамията си е там,  преди дядо ми да се роди.
Не виждам кой и защо се чуства обиден от този факт.
Прадядо ми е бил толерантен , хората са я пазили , аз няма да съм.
никога не ме е дразнила джамията, напротив.
Защо да не бъде, и защо да не пускат високоговорителите?
направо не разбирам кой би се дразнил от това.
Мен камбаните на Света Неделя не ме дразнят.
Не ме дразни и високоговорителя на джамията.
напротив, струва ми се екзотично и интересно, в центъра на европейската столица,
в която  няма само катедрала, площад, кметство и статуя на някой феодал.

Между другото,  в този район съжителстват трите големи религии на най-малко разстояние, т.е джамия, черква и синагога.
такова нещо в света няма дори и в Ерусалим не са толкова 'нагъсто'  и аз лично се чуствам горда от този факт.

Това показва, че българите са били толерантни хора.

# 23
  • Мнения: 4 195
аз съм била преди години в други страни - и тогава , майка и татко вечер често си говореха, но на мен една фраза от тези разговори ми се е набила - българина зад граница, няма граница.............

# 24
  • Мнения: 1 655
Много ми е странно тези които пишат като гости страх ви е от нещо да изравявате мнението си ли та се криете така!
И мога да ти кажа че в кувейт има огромна католическа църква в центъра и всички я уважават, и непросветени хора като теб са злобните!
И ако имаш нещо повече да ми кажеш, направи го на лични, тази тема е много по различна и няма врязка с писаното ми там!

# 25
  • Мнения: 1 655
И темата ми не беше с такава насоченост!
Исках да се уверя че не само към мен се отнасят така българите и в чужбина и в България са си !
Бяхме 70  в Кувейт и имаше екземпляри които все гледаха с какво да ти навредят и да ти завидят!
А тук пък съм потресена от хората как се отнасят грубо и нечовешки!
А да не говорим че шофьорите по улиците са с техни правилници,това пешеходеца го нямат за нищо!Виждат че си с количка и засилват а не да намалят! #Crazy #Crazy #Crazy
В никоя друга държава това го е нямало!

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Креми, колко дълго живееш в 4ужбина, за да си изненадана от това?
Може да зву4и лошо, но и аз когато се прибера, още на летището се 4увствам зле. Първо от бакшишите които гледат 4е идваш от вън и се стараят да те минат на дребно. Второ, тук понякога се притеснявам да кажа 4е мъжа ми е 4ужденец, сякаш трябва Аз да се притеснявам от факта, 4е хората нямат пари , а аз съм по-добре. Да, ама като ги гледам по кафенетата, хи4 не ги съжелявам! Нали Моя мъж става в 5 сутринта и работи 12 4аса дори и Неделя!
Определено не се 4увствам у дома си в BG... Sad

# 27
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз пък не мисля, че българите в България са злобни, озлобени може би, но не и злобни.
Имам познати, които също живеят в чужбина и не спират да парадират колко са добре, колко е противно в Бг и т.н., струва ми се нормално всички да ги гледат с подозрение.
Истината е, че аз не контактувам с българи тук и не мога да изкажа крайно мнение.
Едно нещо обаче ми прави впечатление, ние сме от мрънкащите нации Wink, не зависимо дали сме добре или зле. Все някой ни гледа накриво, ни завижда, не е толерантен с нас.

# 28
  • Мнения: 98
Едно нещо обаче ми прави впечатление, ние сме от мрънкащите нации Wink, не зависимо дали сме добре или зле. Все някой ни гледа накриво, ни завижда, не е толерантен с нас.

Подкрепям напълно.
Ние българите сме от този тип хора,  който имат сме вечно недоволни- от управляващите, от великите сили, от съседните страни, абе като че всичко работи против нас , и вечно цъкаме с език как разните му шваби, турци, гърци, французи са си уредили живота, а ние бедните изстрадали българи живеем в мръсотия, нищета и озлобление.
Ами така ще е като никой не спазва законите, правилника за движение по улиците,когато всеки се опитва да надхитри и измами другия, когато се възхищаваме на хора като Цеци Красимирова, Георги Илиев, Митьо Крика, Митко Пайнера ,  като децата получават своите впечатления за живота не от книгите на братя Грим , а от песните на Мария, Ивана Петкан, Драгана и т.н.
Абе просто не ми се мисли какво ще стане със следващото поколение,дано настъпи някакъв поврат ценностната ни система.

# 29
  • Мнения: 3 394
не съм срещала българи тук, които д агледат и преценяват как си облечен-самите англичани се обличат по-скоро спортно, удобно и небрежно, тъй че според мен повечето тук също са възприели този начин!
Едва ли някой вика въйх ако фланелката ми е бенетон, просто защото всеки може да си го позволи, още повече при намаленията цените са смешни!

А колото до злобата-тя си е навсякъде, срещала съм и злобни и супер добрички и англичани и българи! Шарен свят!

Общи условия

Активация на акаунт