Великобритания - тема 79 Есенно- Зимна Коледна

  • 24 816
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Аелис, оправи ли апликейшъна?

# 61
  • UK
  • Мнения: 4 307
Хах, аз открих кърито тук. Овесената каша я оставям на децата за закуска Stuck Out Tongue Winking Eye

# 62
  • Мнения: 1 474
И моите ядат овесена каша. Аз нещо не съм и фен, по незнайни и за мен причини, ми харесва само инстантната в потовете 😂. Но и нея ям рядко.
В Корнуел казват, че са най-добрите пасти, но аз и на тях не съм им фен. Иначе картофи с оцет и сол 👍

# 63
  • Мнения: 3 214
Аз от дете обичам овесена каша и въобще всякакви бебешки каши. 😍 Присещам се от време на време и си правя.

Това, което проядох тук е "манджа на закуска". Никога не съм можела да ям нещо солено сутрин, а сега всяка събота правим английска закуска. 😂
Добре, че е fish and chips -а да ядем по-често риба. Грам не сме й фенове у дома. Но така успява да се пласира.

Детето покани една приятелка от училище с преспиване утре и са големи вълнения от страна и на двамата. Тъкмо да потренирам с две деца. Големи планове какво ще гледат, какво ще играят, как щял да я черпи със солети и български бисквити😂

# 64
  • Мнения: 4 120
Аз си обичам английската закуска, без гъбите само, веднъж поръчах тук и ми носят 2/3 от това което трябва, питам сервитьорката това пълна английска ли е, все пак в менюто пълна е описана и тя се сопва "скотиш е", така ли умнице, вие дето за един студен картоф искате връщане на парите, я мениджъра, та и закуската извади и десерт и чай ми даде комплимент. Какво са тези груби хора, така си говорят ли просто, ужас, никога няма да свикна. Банскалии така говорят сякаш вечно ти се карат, като тризначките от Биг брадър. Аз се храня по индийски, виетнамски и ливански кръчмета тук, нищо английско не ми харесва. няма да забравя преди години като имах замалко връзка с англичанин в България, обядваме, аз ям каварма в гювече, той естествено стек с пържени картофи, как ще опита нещо ново, в моето гювече остана малко сос на дъното, той сложи картофите си вътре, намачка ги и си го изяде. А не беше от уайт трашовете им, готин, с бизнес в България и все забележки за наши "варварски" навици.

# 65
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Нищо англиийско, шотландско или каквото и да е местно не ям. Не харесвам, не опитвам, излишно е да казвам, че по местните пъбове или ресторанти също не ходя. Виж из италианските ресторанти ме посрещат от врататa.😀

# 66
# 67
  • Мнения: 9 991
Порича го ям без мед, иначе ми е сладко много. Месо не ям и не съм опитвала много друго. Индийка ми носи къри домашно да опитвам, като чу че съм вегетарианка и ми заобяснява за ползата от Турмарика. Тук май с него и се мият. Та големи легенди за колко люто ядяли индийците. Не знам дали беше посоестила заради мен, обаче аз ям по-люто.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 316
Здравейте, ние се вълнуваме от  колежи и 6ти форми вече Wink Майките на десетокласниците имате ли идея кои предмети ще учат децата след 11ти клас Wink Щерката още не е решила Wink Но мислим да погледнем училищата наоколо отсега с надежда да и се избистрят нещата Wink

ПС Английската храна не ме привлича нещо, и испанската не ме плени Wink Балканската кухня е моята кухня Wink

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 21:55 от Борикс

# 69
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз съм голям чревоугодник, извинете фууди май се казва вече  -овесена каша обожавам.
За първи път ядох в един хотел и умрях от кеф. От тогава си правя редовно вкъщи, добавям плодове, ядки и лъжичка мед.... мммм работата става ядеш и ревеш Grinning

Борикс, аз пък много обичам средиземноморска храна... то аз май всякаква храна обичам де... ама това рибка, морски дарове, пасти  най-различни... оооо и в Испания имаха сигурно 10 вида домати - сладки, сочни, а плодовете - какви портокали само съм яла там... Предполагам зависи от района - аз съм била само в Барселона и Валенсия.

Честно казано от сега ми е дерт в UK какво ще ям.. няма да има кисело мляко, сиренце, лютеничка... Филия с лютеница и сирене мога да ям с дни за закуска, обяд и вечеря Grinning Ще търся български магазин и то веднага щом си намеря място за живеене, или поне кола, че да спя в колата Grinning шегувам се
Чувала съм, че плодовете и зеленчуците не стават. Вярно ли е? На мен не ми се вярва И простете невежеството, но много ме притесняват всички полуфабрикати, които само в микровълновата слагаш ... на мен ми звучат като мак доналдс - всичко друго има вътре, но не и истинска храна... така ли е? В БГ никога не съм купувала такова нещо.

# 70
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
Аз пък намирам по нещо вкусно във всяка кухня която опитвам и разбира се има неща, които не ям, но аз нея консумирам и от БГ кухнята всичко.
Тук стековете са моята храна, това ядем ако сядаме навън. Пайовете не са лоши. Овесена каша не ям, не че не обичам, но и без нея съм си добре Simple Smile
TDI защо трябва да ядеш полуфабрикати тук, може да си готвиш. Плодовете и зеленчуците наистина не са толкова вкусни като нашенски, но пък и не са толкова зле. Напоследък много взимам фенел за салата, станало ни е любимо.
За тортите тук не коментирам, аз правя по вкусни и не купувам такива неща Wink сега репликирам едни на sweet studio и З а РД на ММ ще правя една с шам фъстък и зелен чай.

# 71
  • Мнения: 9 991
TDI, до мен няма български магазин, но пък на 10 минути пеша има индийски и полски. И в двата има български стоки. Уча англичаните на ФаФли Боровец. Дори им купувах по поръчка на двама-колежка и неин приятел. Има си сирене, кисело мляко, лютеница, леща, боб, кисели краставички, бира, вино, швепс, семки, гризки Слънчо.... каквото се сетиш. Има и турски, руски магазини,  в които също продават български стоки. В най-лошия случай можеш да ядеш турски такива. Нявсякъде се чува българска реч. Аз чак се изумявам, как толкова малка държава, успяваме да сме навсякъде. Не се сещам място, където да отида и да няма българска реч, дори вече не се впечатлявам. Скоро имаше лютеница в Асда на Олинеза, също български люти чушки. Полу фабрикати има, но никой няма да те бие с чук по главата да ги купуваш и ядеш. Ако искаш купуваш, ако не искаш недей. Чедър има, който е почти като нашия кашкавал, но пък особено в теско, се купува почти кило за 5 паунда.

# 72
  • Мнения: 3 214
Честно казано от сега ми е дерт в UK какво ще ям.. няма да има кисело мляко, сиренце, лютеничка...

Нямаш никакви грижи да ги закупиш от всеки голям магазин. Гръцкото сирене е същото като нашето. Кисели млека освен гръцките има и други хубави марки. Майка ми като дойде и яде на корем основно кисело мляко с хляб, защото й харесват повече от българските. Моето любимо е на Yeo valley. Лютеница например продават в Асда. Дори да нямаш какъвто и да е чуждестранен магазин около теб, някои лондонски фирми правят доставка. Ние веднъж се комбинирахме няколко човека за такава, но реално няма нещо кой знае какво, което да го няма тук, че да поръчваме. Аз си поръчвам солети, например, защото тукашните са дебели и не ми харесват толкова, а полските са големи пакети и като го отвориш бързо се овлажнява.

Плодовете и зеленчуците са както в България - има и пластмасови, има и много качествени. Зависи какви магазини има около теб. Има и много ферми с местна качествена продукция. Месата също са много хубави. Единствено ми е трудно да намеря заешко.

Полуфабрикатите - въпрос на хранителни навици. Много са разпространени кошниците със зеленчуци и рецепти към тях. Както и готварските сайтове - харесваш рецепта и всички продукти ти се слагат в кошницата на избран от теб магазин да ги поръчаш и да ти ги доставят/вземеш на място.

Обаче тортите в сладкарниците масово са по-сухи. Намират се и нашенски стил, но по-трудно.

В началото е малко кофти докато се ориентираш в кой магазин какво има и кое ще ти допадне. От някои неща ще останеш очарована, от други - не. Аз, например, страдам, че не мога да си намеря хубаво зеле.

# 73
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз много тукашни неща обичам, английска закуска без кървавицата само, гамън стейк с яйца или ананас, Малтийзърс, фиш пай, роуст динър, йоркширски пудинг ммм, пайовете, наденичките.. киселото мляко и сиренето са по хубави тук от в България, тъмносиньото на Теско ми е любимо. Лютеница има във всеки чуждестранен магазин, в полските тук продават и луканки и наденици, и вафли Боровец. Масло ми беше трудно да намеря, което да мирише на масло, но има Президент в Уейтроуз или в краен случай Lurpak. Има кори за баница, само чубрица няма. Зеленчуците са като навсякъде - евтините са боклуци и пластмасови, но аз съм се научила кои са хубави и купувам само тях. Примерно на Теско чери доматчета на клонче са много вкусни, или бейби плъм на Уейтроуз в квадратните черни кутийки. Единствената храна, която ми липсва, са дюнерите, тукашните не са толкова хубави. Рядко ям, но ми се иска да имах възможността да си купя български дюнер. Simple Smile

# 74
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
Аделинда, сигурно за Лондон говориш.
Аз за почти една година в Уелс и половин българин не срещнах.
TDI, гръцко сирене и йогурт ама във всеки супермаркет. Има и кори за баница, ако щеш. Зеленчуците не са като нашите, ама се свиква, не са чак толкова лоши.
Храната като цяло е по-евтина от България. Има изобилие от всякви пресни храни, така че щом си чревоугодник, няма да ти се наложи да си на полуфабрикати.

Общи условия

Активация на акаунт