Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 окт. 2019, 16:40 ч.

Модни консултации 42

• 6 439
  • 103
  •   2
Отговори
# 60
Един глас за зелената рокля, по метода на изключването, не, че съм впечатлена.
Черно  на сватба, не, бъдете в тон/цвят със събитието. Дори не погледнах  черните като модел как са.
Пола и блуза, също, не, ежедневно е, специално тази пола.

# 61
  • София, България
Здравейте момичета, имам нужда от съвет. Купих си дълга жилетка в бордо цвят, която не е дебела, от много тънко плетиво е, даже леко прозира. Ще я нося сега есента, но проблемът е, че не знам с какво отгоре върху нея, защото само по нея, особено сутрин като излизам за работа ще ми е хладно. Моля за идеи за съчетаване, ако има и снимков материал ще съм много благодарна. Гледам и аз в итернет, но не мога да преценя как би било най-добре. С кожено яке ли, с някакъв елек ли не знам.
Жилетката е с такава дължина и горе-долу толкова тънка, само цвета е друг и няма джобове, прилагам снимка за ориентир:
Скрит текст:

# 62
  • в Кошера
Ценя и разчитам най-вече на собственото си възприятие за стил, мода, комфорт. Sunglasses

Скрит текст:
Момичета, пак имам нужда от идеи 🤪 Имам тоз кожен панталон и се чудя отгоре с какво да го нося. Преди го носех със служебната ми полицейска тениска и кожено яке, но с какво друго ще става според вас?

С тишърт, с риза от деним, с оувърсайз пуловер, парка, карирано сако...
Скрит текст:

Здравейте момичета, имам нужда от съвет. Купих си дълга жилетка в бордо цвят, която не е дебела, от много тънко плетиво е, даже леко прозира. Ще я нося сега есента, но проблемът е, че не знам с какво отгоре върху нея, защото само по нея, особено сутрин като излизам за работа ще ми е хладно. Моля за идеи за съчетаване, ако има и снимков материал ще съм много благодарна. Гледам и аз в итернет, но не мога да преценя как би било най-добре. С кожено яке ли, с някакъв елек ли не знам.
Жилетката е с такава дължина и горе-долу толкова тънка, само цвета е друг и няма джобове, прилагам снимка за ориентир:
Скрит текст:

Плътен, обемен шал?! Stuck Out Tongue Winking Eye
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 10:05 от Tyra

# 63
Ох...тази глава стои ужасно странно, като забучена ми е, иначе стайлинга е много мой

# 64
  • София
Имам въпрос към дамите, които притежават поли солей, как се перат и поддържат?
Лятото си купих от разпродажба солей пола от травирен
 плат, напъхах я в един вакумен плик и като я извадих сега е цялата намачкана. Стоя две седмици на закачалка-не се изпънаха плисетета, пръсках я с пулвелизатор да се понамокри,заглаждах -пак не се изправят плисетата...
Страх ме е да пробвам на ютията на парата от разстояние- да не се изправят плисетата...

# 65
На дъщеря ми е някаква хлъзгава материя, никакъв проблем при пране, добре, че каза, да не я прибирам така, а на закачалка

# 66
Моята я пера на 30 градуса и така. Не се мачка, държа я на закачалка, но това едва ли има отношение към плесето.

# 67
Имам въпрос към дамите, които притежават поли солей, как се перат и поддържат?
Лятото си купих от разпродажба солей пола от травирен
 плат, напъхах я в един вакумен плик и като я извадих сега е цялата намачкана. Стоя две седмици на закачалка-не се изпънаха плисетета, пръсках я с пулвелизатор да се понамокри,заглаждах -пак не се изправят плисетата...
Страх ме е да пробвам на ютията на парата от разстояние- да не се изправят плисетата...

При синтетиката има по-малко проблеми.
Който обаче държи и солейната или плисираната пола да е от естествена или комбинирана материя, която си се мачка по-често, има решение. Знам го от стари шивачки - отделните плисенца се зашиват в подгъва на полата на ръка и се запазва цялата гънка права.Моята баба шиеше доста плисирани и солейни поли, например и накрая ги завършваше така и така ги предаваше на клиентките. Махането на конеца е за части от секундата след това. Разбира се е добре полата да виси на закачалка., когато е прибрана, не в плик.
Зашиване е добре да се прави и при пране.
Можеш да направиш това зашиване и ако е добре направено, изглади после цялата пола внимателно, както са сгънати плисенцата.
По принцип полиестерните материи тук се препоръчват за запазване на вида на гънките.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 16:25 от Judy

# 68
  • София
Моята бордото беше леко намачкана, изпрах я и я изсуших на простора. Не се изправи съвсем, но бива.
Имам и други, не ги прибирам, държа ги на закачалките.

# 69
@Rachel
Дългата жилетка е за друг сезон тогава, щом е тънка и ти е студено. Най-хубаво е да не се носи върху нея друга дреха. Да я покажеш в цялата и красота. Отдолу мога да си представя една дълга рокля, разкроена надолу, малко показваща се под жилетката. Но отгоре? Не ми харесва да се подава жилетката под едно кожено яке, например. Евентуално с някакъв шлифер, но по-дълъг от жилетката. И с кубинки, боти с висок ток.
Цветово, винената жилетка я виждам с рокля/пола на дребни фигурки, може кафяви, бежови, сиви платове. Може  с клин-панталон 7/8, част от прасеца да се вижда (за високи момичета). С дънки ми е тривиално.
Скрит текст:

# 70
  • Бостън
Винената жилетка наистина е твърде тънка за октомври, но като идея за цветови съчетания:

PS Направо слагам статията за съчетаемостите на цветовете на Пантон за сезона есен-зима 2019-20 в темата и да не забравя да си прибaвя примерите към пинборда, разкошни са:
https://lookcolor.ru/cvet-v-mode/modnye-cveta-osen-zima-2019-2020/

Последна редакция: сб, 12 окт 2019, 16:39 от Agent Provocateur

# 71
  • София
Между другото, напластяването на етажи, което беше модерно преди 2-3-4 г, вече отпада като тренд. Или поне вървят къси към дълги, като завършват с палто, което покрива всички.
Преди бяха дълго към късо - дълга тениска, по-къс пуловер или жилетка, още по-късо яке.
А, и късите якета отпадат! Кеф.

Последна редакция: сб, 12 окт 2019, 09:11 от Free Agent

# 72
Колкото и да отпада като тренд, все си мисля че може да му се намери актуално приложение на напластяването. Дългата жилетка ще стои добре с почти толкова дълго палто/манто отгоре в красив контрастен или преливащ цвят от показаните схеми на Агент.
Вече две зими нося тъмно сива със светло сиво палто. Тънка е, не дава излишен обем, показва се дисректно и стои много раздвижено.
Мисля, че и с тази жилетка може да се постигне нещо подобно.
Скрит текст:

С много по-къса връхна дреха не ми харесва.

# 73
  • София
Аз съм консервативна и при напластяването следвам правилото от по-тънка към по-плътна материя. Жилетката  не става за връхна дреха през есента За мен единствения вариант е с дълга връхна дреха, както показа Kalitea.

# 74
Върху дълга жилетка и аз обличам по-дълго от нея палто, ако е студено. Иначе, за време топло като сегашното само подходящ шал добавям.
Полупрозрачната жилетка - отново с по-дълъг шлифер или палто бих комбинирала сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт