Парфюмни размисли и страсти - 231

  • 58 583
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 517
Ако някой търси по-бюджетна, тъмна и секси версия на Черната орхидея, да пробва Elie Saab Nuit Noor.
Kurkdjian така безогледно е копирал, че няма накъде Laughing
Но е хубав, много хубав, и вероятно в люта зима ще бъде още по-траен и пиперест. Heart Eyes

# 721
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Достъпни колко да са достъпни...аз от сума време дебна един по-достъпен Алшими,ама нъцки:smiles:
В размените някой го предлагаше.

# 722
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Последно го видях в магазин преди две години 60 евро за 50 млл.
Алшими  е попаднал в графата скъпи винтижи, но не защото е Роша,  а защото е спрян,  както  и много други спрени парфюми от различни брандове....

Мисълта ми беше, че в магазин Роша никога не са държали високи цени и често са на оферта.
Между другото видях, че  са имали издание от 2017 ЕДТ, който лично.аз не съм виждала, нито.пробвала  но отзивите за него изобщо не са ласкави.
Последния  парфюм ма Роша , който съм купила  от магазин беше големия  флакон за 20 евро.
https://www.fragrantica.com/perfume/Rochas/Les-Cascades-de-Rocha … d-Iris-18302.html

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 10:31 от sl

# 723
  • Франция
  • Мнения: 898
kovatcheva, а как намираш сравнението във Фрагрантика с Magnolia Nobile на Acqua di Parma? Това е един от най-любимите ми пролетно-летни парфюми и ако Rose & Magnolia е действително в тази стилистика, да хващам метрото и да отивам да го купувам още днеска Smiley

# 724
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Хващай го Hug
Сравненията имат почва, такъв е точно стила, но за мен Магнолия Нобиле на АДП е една идея по-свежа и росна, по-момичешката версия, докато Роза Магнолия в базата е по-зряла и креместа, по-мъхово-пачулеста и много красива и излъчваща. Не знам как се разбираш с пипера, но в Роза Магнолия в базата се усеща добре, както и доста нотки на български здравец, употребени съвсем в стила на Джо Малоун. Двата заедно дават една пикантност и повече дълбочина на пачулито, която много ми харесва. При всички положения си струва запознанството и разходката заради него.

Ще ми е интересно да чуя и мнението ти за новото издание на Van Cleef & Arpels - Collection Extraordinaire - Rêve d'Ylang
Скрит текст:

Пирамида: Ylang-Ylang, Kardamom, Safran, Patchouli, Vanille, парфюмер е Fabrice Pellegrin. Ще се хареса на хората, които харесват аромати от типа на Коромандел - топло, дървесно, плътно пачули, посипано с ванилия и прясно изпечени шушулки кардамон, и много жълти, кремести и сладки цветя, най-вече иланг иланг. Много плътна текстура, за мен е подчертано вечерен аромат, присъствен и излъчващ, унисекс, и мъжете, които харесват бели цветя в парфюм мисля, че тепърва ще говорят за този парфюм. Илангът се разкрива в много форми, ту е омайно хипнотичен, ту кремест и плътен, ту изкарва леко индолови и зелени нюанси, на границата с плътското. Интересен парфюм е, аз не обичам изобщо иланг в парфюм, но мисля, че хората, харесващи бели цветя в плътни ориенталци ще го харесат много.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 10:44 от kovatcheva

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 259
Въйййй Kovatcheva защо ми трябваше да виждам това черно бижу Joy След малко ще пиша на Дядо Коледа писмо с желание Heart Eyes Много са мои ароматите на Ван Клийф ,обожавам всичко което имам Heart

# 726
  • Мнения: 31 205
И аз ги обожавам. Правят изключителна колекция. Чакам с нетърпение и този иланг.

# 727
  • Мнения: 794
Илангът да идва вече.

# 728
  • Мнения: 7 061
Последния  парфюм ма Роша , който съм купила  от магазин беше големия  флакон за 20 евро.
https://www.fragrantica.com/perfume/Rochas/Les-Cascades-de-Rocha … d-Iris-18302.html

Звучи като мой аромат, само леко ме притеснява ирисът. Как е, как се държи?
Моето най-голямо разочарование и неуспешна покупка на Роша беше https://www.fragrantica.com/perfume/Rochas/Eau-de-Rochas-Fraiche-9270.html Ужас ужасен, непоносим за мен!
затова питам как е ириса в показания от теб аромат.
Инак, Роша ми напомнят бедните ученически години, когато с приятелките ми обикаляхме щанда за парфюмерия в бившите магазини Валентина и точехме лиги.  Laughing Накрая измислихме вариант - за рождения ден на всяка събирахме пари и купувахме един.

# 729
  • Мнения: 5 832
За пореден път се убеждавам, че парфюмите, които продават тук и навън, са различни. Моля ви, кажете ми, че не съм луда! Преди месец може би случайно подуших Chanel Chance Eau Fraiche в Дъглас и ми допадна, но реших да се пръсна, за да видя как ще се държи на кожата ми. Уникален, цяла вечер се душих. Естествено, цената му се оказа непоносима за мен и просто се примирих. Днес го получих като подарък и само дето не се напиках от кеф. Веднага разпечатах, пръснах се и зачаках в екстаз да поотшуми спиртното, за да се подуша. Ми не е същия! Има нещо мъжко в него сякаш, нещо, което дразни носа ми непоносимо. Реших да поизчакам да се разгърне пущината, но в крайна сметка съм разочарована, сякаш няма нищо общо с този от Дъглас.

# 730
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Днес пробвах

За покупка на големия флакон има подарък син клъч.
Затвърдих тезата, че парфюмите са нещо необятно  и могат да бъдат усещани по невероятно различни начини
Не е моя парфюм
От както Роша си смени собственика единствения , който ми е харесал е ириса

# 731
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Нямате изчитане.
Душнах я тази Роша, заради бутилчето признавам си. Страшно ми напомня на нещо, но не мога да се сетя...
Тази Роза Магнолия ще се пробва определено.

А някой да познава това
https://www.fragrantica.com/perfume/Moresque/Diadema-31081.html

Имам Реджина и сега се чудя на този.
Искам да си купя нещо, да си се пръскам на воля, да не ми става лошо но да си го усещам и да си тъна в блаженство, но не знам какво....

# 732
  • Мнения: 31 205
За пореден път се убеждавам, че парфюмите, които продават тук и навън, са различни. Моля ви, кажете ми, че не съм луда! Преди месец може би случайно подуших Chanel Chance Eau Fraiche в Дъглас и ми допадна, но реших да се пръсна, за да видя как ще се държи на кожата ми. Уникален, цяла вечер се душих. Естествено, цената му се оказа непоносима за мен и просто се примирих. Днес го получих като подарък и само дето не се напиках от кеф. Веднага разпечатах, пръснах се и зачаках в екстаз да поотшуми спиртното, за да се подуша. Ми не е същия! Има нещо мъжко в него сякаш, нещо, което дразни носа ми непоносимо. Реших да поизчакам да се разгърне пущината, но в крайна сметка съм разочарована, сякаш няма нищо общо с този от Дъглас.
Не е вярно това, напълно еднакви са парфюмите навсякъде. Освен ако не е менте, а Шанел имат много такива.

# 733
  • Мнения: 721
За пореден път се убеждавам, че парфюмите, които продават тук и навън, са различни. Моля ви, кажете ми, че не съм луда! Преди месец може би случайно подуших Chanel Chance Eau Fraiche в Дъглас и ми допадна, но реших да се пръсна, за да видя как ще се държи на кожата ми. Уникален, цяла вечер се душих. Естествено, цената му се оказа непоносима за мен и просто се примирих. Днес го получих като подарък и само дето не се напиках от кеф. Веднага разпечатах, пръснах се и зачаках в екстаз да поотшуми спиртното, за да се подуша. Ми не е същия! Има нещо мъжко в него сякаш, нещо, което дразни носа ми непоносимо. Реших да поизчакам да се разгърне пущината, но в крайна сметка съм разочарована, сякаш няма нищо общо с този от Дъглас.

Tanch, аз не разбрах точно кой парфюм от къде е?

# 734
  • Мнения: 5 832


Tanch, аз не разбрах точно кой парфюм от къде е?
Помирисах го в Дъглас в България, моят е от летището в Мадрид.

Това ми се е случвало с още един парфюм, който ползвах дълги години - Acqua Di Gioia. Купувала съм го от магазини в Испания, Франция, Италия, България, от ферибот също и имаше разлики в трайността, в самия аромат също и в начинът, по който се разгръща.

Общи условия

Активация на акаунт