Парфюмни размисли и страсти - 231

  • 58 599
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Ах, Rawaa, нищо арабско не надушвам, ама ни-що, въпреки това много ми хареса. В началото на моята кожа е 1:1 с The only one, който пък смятах тъкмо да поръчвам. В крайна сметка имитация ли е или просто са много близки?

Получих си и Shalimar. 😍Точно това ми се носи в момента, но или не е за това време или се губи на моята кожа, защото след няма и два часа нямаше и помен от него. Сега ме е яд, че не поръчах парфюмната вода.🙁 Няма да споменавам, че ММ беше потресен от миризмата.😆
Чакам един Angel Muse. Обожавам ги всички, без друго мога, но не и да остана без нито един 👼. Иии май трябва да се отпиша от темата😂не обичам да трупам парфюми, а не мога да се спра в момента. Хубаво поне, че нямам възможност да тествам всичко, което хвалите.

# 77
  • Мнения: 3 272
Хаха и моят мъж беше потресен от Шалимар.

# 78
  • Мнения: 31 212
И аз не го харесвам.

# 79
  • Мнения: 357
Хаха и моят мъж беше потресен от Шалимар.
Ох, то само от Шалимар да е ...

# 80
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 154
Обожавам ги всички, без друго мога, но не и да остана без нито един 👼. Иии май трябва да се отпиша от темата😂не обичам да трупам парфюми, а не мога да се спра в момента. Хубаво поне, че нямам възможност да тествам всичко, което хвалите.

Точно така се чувствам и аз. Напоследък съм доста парфюмно активна и знам че трябва да спра. Продължавам да търся някакъв вътрешен баланс и се мъча да намеря за себе си оптималната бройка и комбинация парфюми която да задоволи всяко мое настроение без да трупам огромни количества. Пренареждам флаконите във Фрагрантика, премествам ги от един рафт на друг, един вид забавление ми е и начин да си отговоря от какво точно и от колко имам нужда в парфюмно отношение.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Не мога никакъв баланс да намеря аз. Всеки път като поръчвам и се чувствам като циганче с чувал бонбони - нямам търпение да отворя следващия. 😁

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 08:44 от sunattraction

# 82
  • Мнения: 4 042
Аз пък от доста време съм в положение "само още един и край" Joy
В момента този "още един" ми се е заформил в главата като тревисто-дървесно-смолист, нещо като Елексира или Нилските градини на Hermes, нещо като началото на новия Гучи, нещо хладно, без да е дистанциращо, и присъствено, без да се натрапва. До Черния петък ако не измисля друго, сигурно Елексира ще взема - много му се каня, а не съм го взела досега, защото имам Водата и нали са сходни... Искаше ми се нещо по-различно от същия сорт да намеря. За сериозни моменти, в които не искам да сладня, а да си тежа на мястото, но и да не мъжкарея. Отворена съм за идеи.

# 83
  • Мнения: 2 240
Sunattraction хахаха и аз съм така:)
Днес съм с Rawaa ама май ще го пускам в размените:) не е мой,безличен ми е,но здраве да е!

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Не мога никакъв баланс да намеря аз. Всеки път като поръчвам и се чувствам като циганче с чувал бонбони - нямам търпение да отворя следващия. 😁
и макар, че вече съм преяла и ми се повдига искам да опитам и вкуса на следващия бонбон

п.п.и аз отстрелях един ниш на сляпо

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Денс,:kiss: за темата,аз тези дни пробвам пак няколко парфюма.Да започна с Принцесата на Килиън,много добър подбор на съставки,много фин и хубаво направен парфюм,това не мога да му го отрека.Скъпа несладкарска ванилия и фин жасмин с преобладаващ върху мен зелен чай,но какво беше учудването ми като усетих приликите между него и Цветната бомба.Тези два парфюма при мен си приличат ужасно много,като долавям в Принцесата лек повей и от Мон Герлен,трайността му на кожа обаче е невероятна,ако някой ми го подари ще си го нося с голямо удоволствие,но не бих му платила цената.Вторият парфюм,който пробвах много добре с хубави пръски на кожа и коса и тотално ме спечели е Ananda M. Micallef for women,ето това е парфюма красота,много добре сглобен.Магичен,сочен,невинен,игрив точно мой тип,ухае на скъп шампоан,носи усещане за чистота,сякаш току-що сте излезли от банята,перфектен за пролет-лято! Много френски,ярък и искрящ флорал с плодови оттенъци,в драйдауна носи нещо от Елисейските Герленски поля,който ми е в топ 10 завинаги,но и са много,много различни,но посоките им са сходни за мен.В Ананда усещам круша,сладка и медена,както и сливи,муск и ванилия,но всичко в прекрасен микс плюс мимози,не ми се иска много да го призная,но Ананда е много по-добрият парфюм поне за мен,по-пипнатия,но двата ги обожавам.В Герлена има люляк и липа,а тук комбинацията е различна,трайността на Ананда е удивителна,на моменти ми напомня леко и на любимия ми Жадор.Много любовен парфюм,много благороден бих си го купила с удоволствие! Много ми хареса върху мен Delina Parfums de Marly,страхотен аромат с класа!Една от най-хубавите рози ,които съм помирисвала в парфюм,ухае ми на розово сладко,на моменти усещам розата локумена,влудяващ е,всеки около мен го хареса и казаха,че бил правен за мен.BowtieИзлиза много божур в комбинация с муск и личи,обаче,колкото и добър бленд да има на мен много ми прилича на Бърбъри Боди Тендър,който е 30лева/тестера/ а Делина е 200 евро!И все пак бих била щастлива да го притежавам.Днес съм с Histoires De Parfums Moulin Rouge,абсолютен разкош харесва ми от началото до края,много пудрен,мирише ми на вътрешността на чанта,където някой небрежно е подхвърлил старо червило,пудра,парфюм и молив за вежди и ароматът им се е смесил.Силно ирисов,излиза и много канела и намек за роза,базата е зашеметяваща.Много провокативен,будоарен и дързък.Kissing HeartKissing Heart Препоръчвам за проби на всички,които имат подобен на моя вкус,заслужават си страшно много.Интересен ми е много Розите на Петра и ще си поръчам проба,моля да пишете за него,като го опознаете.Heart

# 86
  • Мнения: 2 847
Ох, аз как "преядох" със сладки парфюми, миналата седмица щях да се гътна. Rolling Eyes
Носих един ден Black Perfecto by La Petite Robe Noire, два поредни дни след него Robe Noire Intense, и за да се довърша съвсем, още три поредни дни Музата. Head Band
Трябваше ми незабавна и пълна диета откъм сладости.
Разтоварвах с Y Yves Saint Laurent ЕДТ - витидж. Нежен, но сериозен и строг, без никакви излишества и намек за сладост. Все едно бях сама със себе си, без грим и без дантели. Един деликатен и загадъчен аромат, даващ усещане за чистота и елегантност. Не повишава тон за да бъде чут, говори тихо но всички наоколо притихват за го чуят и никога не остава незабелязан. Simple Smile
Трябва да има и такива парфюми, както казват бабите - ей так за лек, все някога може да потрябват. Grinning

Парфюм за деня - Mon Guerlain Eau de Parfum Intense Heart Eyes

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 14:19 от Sysly

# 87
  • София
  • Мнения: 5 567
Sysly, може ли линк към парфюма на YSL, за който говориш.

# 88
  • Мнения: 2 847
Sysly, може ли линк към парфюма на YSL, за който говориш.
Заповядай.
https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Y-100.html

# 89
  • София
  • Мнения: 5 567
Благодаря! Изглежда изключително олд скул.

Общи условия

Активация на акаунт