Майка му ни използва.

  • 9 246
  • 254
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
На баща ми(78г) лекарствата за простата му не се покриват от НЗОК,
но си ги купува със собствени средства.
(пенсия)
За другите му заболявания са на 100% покрити от НЗОК.

Друга ми беше идеята.

Колко е болен бащата на момичето и защо е необходимо ежемесечно да отделя ТЯ средства за лекарства.
Толкова ли е "изпаднал" и безпаричен?

И не, човек на 50г не е "здрав".
Просто спестява, доколкото може информация,
за да не тревожи близките си.

Едни обувки се оказаха раздор!?!
А евентуални бъдещи памперси и АМ?

Скрит текст:
Майка ми почина внезапно на 56г.(инсулт)
Можеше да се пенсионира на 53г,
но продължи да работи за по-висока пенсия,
която не дочака.
И тази дама(автор) да има претенции,
защо майката(50г) на момчето
не поема по-високо платена работа?


# 166
  • Мнения: 3 179
Не знам какво да кажа за коментарите да дават частично за дома, да заделят за родители, да заделят за и аз съм човек, че и за непредвидени... Ехоооо, та те едвам връзват месеца. Гърбенето с кредити не е ок за нито един от тях, все някога ще трябва да се погасяват.

Пав, лекарствата на баща ми, който не са по ЗК са около 100 лв на месец. Пенсията му е 300 мисля, като извадим лекарствата със 200 лв кое да покрие според теб? Храна, отопление? И без това човека дрехи не иска, само най основното. Пуснала съм едни спортни канали да гледа - това му е удоволствието. /Ох, не трябваше да ги споменавам, че сега ще изкарат и баща ми егоист/

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 17:02 от miss_chichi

# 167
  • Варна
  • Мнения: 36 864
Е, раздор са обувките, защото според единия не са належащ разход, а според другия са. Предполагам, че за памперси и АМ няма да го има това разногласие, ясно е, че те са належащи и следва да се покрият с предимство.

# 168
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Колко е болен бащата на момичето и защо е необходимо ежемесечно да отделя ТЯ средства за лекарства.
Толкова ли е "изпаднал" и безпаричен?
По тази логика защо е необходимо ТОЙ да отделя ежемесечно средства за капризите на майка си, тя толкова ли е изпаднала и безпарична? Или трошенето на кредити за почивки и лиготии е много отговорно поведение за спестяване за старини?
Абсурдно е да се съпоставя едното с другото и да се натяква как тя дава за лекарства, докато той дава за обувки, понеже мама реве, нищо, че и жена му няма и взимат заем, за да скърпят месеца.

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 2 499
От описанието на свекървата прозират 2 неща: подобие на хипохондрия (по тези изследвания за щяло и нещяло отиват пари), страх от това да не се преуморява (не иска да си причини стреса да поеме по-добрата работа), желание да привлича внимание и да се грижат за нея.
"Да си купя другия месец обувки" - ок, ако обаче не е дал преди това за на майка си обувките. Ако е дал и после ми каже така на мен, ще го накисна с парцалите в пералнята и ще я изхвърля в контейнера.

# 170
  • Мнения: 6 622
Пав, любопитно ми е деца имаш ли и от какъв пол?

# 171
  • Мнения: 14 987
Да споделя само. Винаги е голям кеф точно синът да свърши някаква дейност, дори и скапано.
Не да му ревеш, де. Ами да кажеш- купих си нова мебел, не знам как да я сглобя. И той понеже, има инструмент, да каже - Аз ще го направя. Еми хубаво си е.
Скрит текст:
Ама аз още нямам снаха.

# 172
  • Мнения: X
Ами да кажеш- купих си нова мебел, не знам как да я сглобя. И той понеже, има инструмент, да каже - Аз ще го направя
Това при мен няма да "върви". (като майка на син)
Ще ме погледне подозрително и виж, че ми записал час за доктор.  Mr. Green
(имам си инструменти, с които боравя, от преди той да се роди)
Той е "допирал" до моите услуги като "помощен" персонал.
По цели нощи съм била редом с него в гаража да му помагам покрай разглобяване/сглобяване на МПС-та му.
(даже не ми беше запазил час за маникюр, понеже бях с поражения по същия)
Да му се невидят претенциите ми, за маникюр.

# 173
  • Мнения: 48 238
Пав, ти си една дама с изключителни знания и умения Hug не само технически Hug
Далеч не всички дами и майки са такива
Явно майката, пък и снахата тук са друг типаж.

# 174
  • София
  • Мнения: 24 839
Но нека приемем, че е егоист, тогава майката каква се явява? Или мъжките майки имат право някой да ги спонсорира, а женските родителите кучета ги яли?

Тук е проблема- деленето на "мъжки" и "женски" майки!
Грозно е, но го осъзнават жените след една определена възраст, особено тези, които имат и дъщеря, и син.
Неслучайно няма тема за оплакване от тъщите- мъжете са и по- широко скроени, и по- човечни към жените по принцип. Без значение майки, тъщи, собствени жени или гаджета.
Ние, жените не струваме- дърпаме чергата към себе си и сме готови другите жени да удавим в капка вода.

# 175
  • Мнения: 48 238
Не и ти
Ти си душица Joy

# 176
  • Мнения: 6 622
Ааа, те мъжете не се оплакват от тъщите си.....
Може би причината да няма такава тема е, че това е женски форум 🤔

# 177
  • Мнения: 7 487
А, оплакват се мъжете от тъщите си, наум. Страх ги е от жените им, хмм.

# 178
  • Мнения: 14 987
Пав, развесели ме Blush
Измисли нещо друго, че при теб направо не знам как ще се приеме да се притръшкаш. То и аз , ако се притръшкам за обувки, направо синът ми  ще ме обследва сериозно, преди да ме е отвел на психиатър. Истината е, че моят син разбира, че изпробвам лоялността му с винтоверта. И двамата знаем , че всяка фирма си има монтажисти. Хем аз това съм му го казвала. Сега го привиквам за мебелист Blush. Ми как да обясня в прав текст, че нямам нужди никакви, но имам потребност да го видя . То тъпо така да кажеш. Трябва да го облечеш в нужда.
Естествено, че чета внимателно такива теми, защото всяка подобна ме учи , като се яви снаха, как да се скатавам.
Но нека да си бъдем честни- една майка си остава майка и си обича порасналото момче. И го мисли. И  има нужда от чисто човешко общуване с него. Ако снахите не го разбират, жалко. Защото, ако и те момчета родят, ще видят как е. Едно време  свеката , като родих, ми казваше - И ти един ден ще станеш свекърва, ще видиш , че не е лесно.
Тука, в темата, маман явно си вряка за внимание. Ако снахата не се дразни толкова, ще се наместят нещата.

# 179
  • Мнения: 6 166
Ще се върна аз на съвета от началото на темата - да се научи авторката и тя да пърха с мигли. Ако иска да тегли на равно с мъжа ще тегли, той ще я остави и заеми да взима и цялата къща да върти и повече пари да изкарва дори. Ако се научи на мяу мяу ще има - дай да ти помогна, мама ме викна, ама ще си остана вкъщи, че няма кой да ти направи чайче като си болна.

Общи условия

Активация на акаунт