Майка му ни използва.

  • 9 227
  • 254
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 28 842
Е в първите 2-3 години на детето, особено при първо дете, емоцията е голяма и наистина оглупяваш - простено е. Но при пораснали деца да припкаш покрай сина си и да му дишаш във врата си е кофти отвсякъде.
А, не, само някои са така. Които имат склонност към такова поведение.

# 211
  • Мнения: 48 052
Свекървата ни беше обсебила, когато имаше проблеми. Буквално е спала на детския креват, само и само да е у нас.Сега си има гадже, влачи се с него, не се и сеща за сина си и внуците.

# 212
  • Мнения: 7 433
Не мисля, че всички майки оглупяват, до човека си е. Аз редуцирам контактите си с такива особи до минимум.

# 213
  • Мнения: 18 828
Аз първата година с първото ми дете бях тотално вторачена само в бебето. Постоянно си мислех как по-красиво бебе не е възможно да има Simple Smile Снимах го постоянно, само за този период има 15 големи албума със снимки, старателно подредени. И вероятно съм била мега досадна за някои от околните Simple Smile После не съм имала чак такива периоди, а това да надничам и да се бутам в живота на голям син изобщо не си го и представям.

# 214
  • София
  • Мнения: 28 842
Не си го представяш, но точно хора, които имат склонност към обсебване по един повод, могат да го направят и при друг. И стават такива обсебващи свекърви, тъщи...

# 215
  • Мнения: 18 828
Кое наричаш обсебване? Аз правя разлика между това да си вторачен в бебе и в голямо дете. Бебето в началото е супер ново преживяване, ти самата си свободна по цял ден да гледаш само него. После пораства и вече не си толкова вгледан във всеки негов детайл - само колкото успееш. Най-малкото почти няма жени, дето да са цял живот в майчинство и да не работят Simple Smile

Точно себе си грам не се виждам като бъдеща обсебваща тъща / свекърва. С 4 деца и да исках нямаше да ми се получи, а аз и желание нямам.

# 216
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Когато има проблем (нямам предвид капризи и подобни), особено здравословен, е човешко да помогнеш както можеш. Аз другото не разбирам - постоянно да врещиш за внимание и да се бъркаш безогледно по един или друг начин в отношенията на вече отделното семейство на детето си.
Миленака, естествено, че ги има всякакви. Чак до степен да се хваля наляво надясно кога и какво сме папкали и какво точно сме изакали, и да игнорирам всичко и всички около себе си, и през ум не ми е минавало.
С бебета иди-дойди, проблемът е вече ако продължиш да се държиш така и с порасналите си деца - хем тях осакатяваш и ги правиш негодни да се справят в живота, хем и връзките и семействата им разбиваш, за да се чувстваш ти добре от това.

# 217
  • София
  • Мнения: 28 842


Кое наричаш обсебване? Аз правя разлика между това да си вторачен в бебе и в голямо дете. Бебето в началото е супер ново преживяване, ти самата си свободна по цял ден да гледаш само него. После пораства и вече не си толкова вгледан във всеки негов детайл - само колкото успееш. Най-малкото почти няма жени, дето да са цял живот в майчинство и да не работят Simple Smile

Точно себе си грам не се виждам като бъдеща обсебваща тъща / свекърва. С 4 деца и да исках нямаше да ми се получи, а аз и желание нямам.
Това, което описах на предишната страница. И вариации на това.

Цитат
Когато има проблем (нямам предвид капризи и подобни), особено здравословен, е човешко да помогнеш както можеш. Аз другото не разбирам - постоянно да врещиш за внимание и да се бъркаш безогледно по един или друг начин в отношенията на вече отделното семейство на детето си.
Миленака, естествено, че ги има всякакви. Чак до степен да се хваля наляво надясно кога и какво сме папкали и какво точно сме изакали, и да игнорирам всичко и всички около себе си, и през ум не ми е минавало.
Скрит текст:
С бебета иди-дойди, проблемът е вече ако продължиш да се държиш така и с порасналите си деца - хем тях осакатяваш и ги правиш негодни да се справят в живота, хем и връзките и семействата им разбиваш, за да се чувстваш ти добре от това.
Сомбра, и на мен. Приятелките ми също не са били такива, когато бяха с бебета. Обаче има и от другия тип хора и при тях поводът за това обсебване е подробност.

# 218
  • София
  • Мнения: 24 839

Има голяма разлика да се виждаш с родителите си когато можеш, и това да те манипулират и карат да се чувстваш длъжен! И да ти обсебват ВСЯКО свободно време, без да мислят ти дали имаш нужда и от нещо друго. Това е проблемът, описан от авторката, а не че трябва да се късат връзките с родителите. Просто е нормално те да мислят за доброто на детето си и да уреди успешно живота си, това е нормалният родител, а не само за себе си. Никой никъде не е казвал че трябва да се късат връзките с родителите.

Има, разбира се, както има голяма разлика между разумна жена и мома-комплексарка, която тропа с краче и иска да води бащина дружина.
Както Гугълчето и майка ѝ имат нужда да се видят поне веднъж в седмицата, така и момчето и майка му имат нужда. Само че, на Гугъл мъжа няма комплексите на авторката на темата, а и явно, има много повече на втория етаж, затова проблеми не намира.
Нито се налага майката да измисля какви ли не работи, които да се вършат"точно от сина ѝ", за да го види. Simple Smile

# 219
  • Мнения: 48 052
Да, имат нужда да се видят, и между другото да си нацепят дърва, да си купят обувки и прочие Simple Smile

# 220
  • Мнения: 6 622
Според мен обсебването на бебета няма нищо общо с свекървенската война за надмощие. Това по-скоро е напън да се докаже като по-важна от снахата и няма общо с любовта към синковеца, даже обратното. Пример за това ми е моето свеки, зарязала ММ като малък да гони любовта. През годините почти не са контактували, но видиш ли щом се появи снаха на хоризонта, се чувстваше длъжна да се появи и да го спаси. А преди това как е живял, какво е правил е без значение, но щом има снаха... Само като се замисля колко беше жалка в опитите си да се наложи. Е, в крайна сметка загуби сина си.
Апсурд, сега видях, че си писала. Защо се налага една свекърва да измисля какви ли не работи за да види сина си? Не може ли просто да го попита дали иска да се видят? Или той да отиде да я види ако иска? Кому са нужни тези, сега да не казвам какви номера?

# 221
  • София
  • Мнения: 28 842
Е, и съседките имат нужда да го видят.

Скрит текст:
Здравейте, подтикната от друга тема, реших и аз да си споделя. Предполагам какви ще са коментарите, но имам нужда да споделя, защото ми е тежко и обидно.
С ММ сме заедно от 3 години, преди това бяхме над година много добри приятели и още тогава забелязах нещо много нередно в отношенията в семейството му, но тогава не съм се месила, защото в крайна сметка не бях никоя и не ми влизаше в работата. Да, но нещата загрубяха след като заживяхме заедно. Майка му живее в малко провинциално градче близко до града, в който живеем.
Тя считаше, че синът й всяка седмица трябва да ходи при нея и да й върши цялата къщна работа. Няма лошо да помогне с нещо, но тя считаше за нужно, че той трябва да ходи абсолютно всяка седмица, защото хората били говорили как синът й я изоставил и колко й било мъчно.
Скрит текст:
Въпреки скандалите и манипулациите успяхме да сведем ходенията до веднъж в месеца, защото ММ му се появиха здравословни проблеми, от които той 2 години по-късно не може да се оправи. Той работи от понеделник до петък тежка физическа работа и събота и неделя майка му също го караше да й цепи дървете, да й пере килими. Мислих, че с намаляването на ходенията там нещата ще се поуспокоят, но не. Като не ходим там, тя взе да иска пари. Давали сме й, помагахме. Но един път, когато бяхме закъсали и то сериозно, аз бях взела заем, за да може да приживеем месеца, той й дал пари за обувки, защото горката нямала пак пари. Имахме сериозни скандали за това. Да уточня работи в провинциалния град за малко пари, за да я съжаляват и така й е по-добре, иначе има предложения за по-добра и платена работа, но не иска. Аз също имам болен баща, за който едвам събирам пари за лекарства, за да може здрава и права жена на 50 г. да се разреве, да се затръшка и да получи каквото иска.
 Сега ми се скъсаха обувките и ММ като ми каза не може ли да ги купим другия месец, ми стана толкова обидно, че няма на къде.
 Този месец имат да плащат общ данък майка му пак няма пари и ММ ще плати цялата част. Парите й отивали за кредити, а защо тегли кредити да ходи по почивки. Ходи по постоянно по лекари, за да й намерят някаква болест да я съжаляват, а лекарите й казват, че е напълно здрава, но въпреки всичко тя постоянно си правя изследвания.
В последно време взехме да се караме много с ММ, щом съм била реагирала така остро, нямало да ми споделя повече. А как да реагирам, да работим и двамата, да си броим стотинките, трудно да заделям за на баща ми лекарствата, да може като зациври майка му за нови обувки или, че нямала пари да й се дават. Просто съм на предела на търпението си.

# 222
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
По-скоро на Гугъл майката няма комплексите на свекървата от темата и ако не нещо повече на горния етаж, то поне има елементарна мисъл за нея и мъжа й. Както би прилягало на една майка. Какво й пречи и тя да се затръшка като описаната тук?

# 223
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, имат нужда да се видят, и между другото да си нацепят дърва, да си купят обувки и прочие Simple Smile

За каквото решат-за това. Тяхна работа.
Явно, има жени, които не намират за належащо да са залепени като стикери за мъжа си, а имат и собствени, лични интереси, на които да обърнат внимание.
Както разбрахме от авторката, тя е ограничила вижданията между майка и син в рамките на веднъж месечно. Но, това също е много и ще продължи, докато постигне веднъж годишно и накрая, пълно прекратяване. Mr. Green
На мен, такива женици са ми жалки и смешни.
Представям си многострадалната Геновева, ходеща с полу-съдрани обувки, които се досъдират драматично точно когато оная гад използваческа, е приревала, че има нужда и е грабнала парата.... Joy

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 11:31 от absurT

# 224
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Разбира се, снахата може да ходи боса и баща й да стои без лекарства, но мама си е в правото да реве и да иска, включително от взетите от снахата пари назаем, за да скърпят месеца със скъпия й син. Зор заман да се защити онеправданата жертва на гадната снаха, независимо колко безобразно и експлоататорски се държи и разрушава семейството им. А защо не си представи, че свекървата е ревнала баш когато на снахата са й дотрябвали обувки, ами непременно е обратното? Защо снахата не можело да е залепена за мъжа си, обаче мама за сина си е нормално? И да, мъжът има ангажимент, включително финансов, най-напред в семейството си, след това за всичко останало.
Както на едни са им жалки "женици", които имат наглостта, представи си, да искат нормално семейство без постоянни и безогледни намеси, така на мен са ми жалки женици, които толкова са заслепени от егоизъм и мания за величие, че са способни да разбият семейството и живота на детето си, само и само да стане на тяхната, без да се замислят какво всъщност правят.

Общи условия

Активация на акаунт