Колко "струвате"

  • 5 893
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
С една лична забележка към Елена - баш тази чавка Парис Хилтън ли намери за пример?  Joy Joy Joy
Така де, по вкус и цвет...
Не си правя сметка колко ми струва "поддръжката".
Не си боядисвам косата. Не използвам продукти против целулит, стрии, за отслабване. Убедена съм, че не действат, затова работя по въпроса със спорт и правилно хранене. Спортът ми е безплатен - тичам в парка. Екипировката ми е скъпа, обаче - удобни маратонки, екип, музика.  Rolling Eyes
Повечето разкрасителни процедури си ги правя сама у дома. На козметик ходя от време на време - никога не съм имала проблеми с кожата. На фризьор само се подстригвам.
В козметиката съм се спряла на продукти, в чието действие съм се убедила с времето. Имам скъп крем за лице и за около очите, но пък се мия с обикновени тоалетни трици. Маските си ги бъркам сама - гледам да избягвам изкуствените неща, когато мога. Често редувам купените кремове със студено пресовани масла.
Какво друго? Хм, дрехите. Дрехи трудно си намирам и харесвам, пазарувам рядко, предпочитам скъпа и качествена дреха, която да нося дълго, отколкото парцалче за един сезон.
Като ударя чертата, скъпичко си излизам, а пък все съм си мислила, че съм голяма спестовница.  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 35 950
Струвам страшно много...  Hug

# 17
  • Мнения: 899
еФтина съм аз..
Подстригва ме една приятелка или сама, рядко ходя на фризьор. Косата ми има нужда само от филиране и вземане на връхчетата.
Боядисвам/къносвам се всеки месец или през месец. Ако е боя 6 лв, ако е къна 1 и 20.
Козметик - не посещавам или то много рядко. Процедурите си ги правя вкъщи.
Дрехи - когато имам нужда, не пазарувам заради самото пазаруване.
Кремове - 2 годишно, някои са скъпи.
Лосиони за тяло пак 2 или 3 годишни, един скъп, другите някакви обикновени. Кожата ми не е капризна.
Бръснач и епилатор.
Дамските превръзки и тампони - ако ми дойде, което се случва много рядко  Confused
Вземам си лакове от време на време,от тези по 80 ст,, защото обичам да сменям цветовете и се лакирам/разлакирам всеки ден.
Шампоани имам доста...но не се купуват всеки месец, тъй че не мога да преценя.

Та както казах, моят мъж е късметлия. Матриалното не ме влече. Виж за книги - с удоволствие. Не смятам, че той иска да приличам на манекенките от списанията. Избрал ме е и ме харесва такава каквато съм.
Но, имах един период преди да се срещнем, когато бях вманиачена във всякакъв вид козметика...е тогава ако ма беше взел, жална му майка  Mr. Green

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Не смея да сметна, че сама ще си сложа лимит!  Crazy
Много - предимно за декоративна козметика и дрехи(чанти, обувки). За козметик, фризьор и бяла козметика разходите ми са минимални: от първото нямам нужда, не се боядисвам, рядко постригвам косата (все я отглеждам дълга), алергична съм 90% от продуктите за лице.
Не посещавам фитнеси и др. спортни зали - стълбите у дома ми стигат да съм стегната.

# 19
И аз не обичам да правя много такива сметки, защото някой път не ми харесват резултатите... Wink
А не мисля, че много се обгрижвам, по-скоро съм намерила някакъв оптимален минимум.  Simple Smile

Значи, горе долу според схемата на Елена:
-косми - епилатор и самобръсначка, вкъщи. Имам и един крем и пяна за обезкосмяване Veet, но тях съм ги купила преди години, така че не ги броя за разход;
- фризьор - 16-18 лева, на 1-2 месеца примерно;
- тампони и дамски превръзки - взимам ежедневни по 30 - значи около 2 лева на месец, + 4 пакета нормални и около 4 кутии тампони. Това прави приблизително 4 лева за превръзки и 5 лева за тампони => 12 лева;
- шампоан, купувам такива от 400 мл. Преди използвах L'Oreal Professional за изправяне на косата, 250 ml за 16 лева и стигаше за около месец. Маската за коса ми я дава фризьора безплатно (но предполагам си я калкулира в хонорара!  Twisted Evil). Крем за тяло, около 6-7 лева на месец.
- За фитнес пари не давам, карам велоергометър вкъщи и правя упражнения.
- Крем за лице - за момента нямам особено специални нужди и основно карам на мостри. Майка ми е аптекарка и постоянно получава от разни фирми мостри за кремове за мазна кожа - тъкмо за мен. Използвам ги по предназначение.  Sunglasses

- парфюм използвам един, който в магазина е 104 лева, но по free-shop-овете е 65 - стига ми за 5-6 месеца;
- на козметик, маникюр и педикюр не ходя, оправям се сама, както мога;
- кремове за стрии и целулит също не ползвам защото не мисля, че имат особен ефект, а и 20-30 лева за такова ми се вижда много... Confused

- по скоро перо ми е например ходенето на гинеколог - напоследък ми се наложи, и ми излезе, преглед с изследвания - 70 лева, лекарства (за мен и мъжът ми) - 80 лева  Shocked Сега контролен преглед с изследвания - пак 70... #Crazy Същото се отнася и за зъболекар, когато трябва.

За дрехите, чантите и обувките - просто не знам. Гледам да не съм разточителна и купувам когато мога.

# 20
  • Мнения: 3 478
Ами като се замисля много съм ефтинка. Малко козметика от време на време, дрехи рядко, фризьор още по. Просто начина ми на живот в момента не изисква много разходи (повечето ми време минава в работата).

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За гримове пари не харча, не се плескам, нямам нужда пък и не ми харесва.
Карам с една спирала 2-3 месеца, но без нея не мога  Grinning
Парфюм по един на месец-10-15лв.
Боди милк купувам на 2 месеца-10лв.
Крем за лице купувам на 6 месеца-10лв.
Фризьор през 2-3 месеца-7лв.
Епилирам се в къщи
Дрехи, обувки, бельо и подобни, купувам, когато имам нужда
Шампоан, балсам за месец- 12лв. /обаче и мъжа ми ги ползва/

Абе, едва ли ако разполагах с 200лв. джобни на ден, щях да съм толкоз икономична / в смисъл парфюма ми би струвал 100 евро или боди милка 30-40лв. /, но човек харчи толкова колкото му позволява дохода  Wink


# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
... човек харчи толкова колкото му позволява дохода  Wink



Подкрепям  Peace

Аз харча изключително малко за разкрасителни процедури- на козметик не ходя, фризьор два пъти годишно, епилация- епилатор и бръснач, декоративна козметика харча в нормални размери ( веднъж годишно си купувам някоя спирала или молив), щото не се и мацам много. Бялата козметика и парфюмите гълтат повече, но все пак един крем ми отива за 2-3-4 месеца, бодимилк- също. Шампоани и балсами, маски за коса не смятам, щото ги ползваме семейно. А дрехи купувам при нужда или възможност.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
За гримове пари не харча, не се плескам, нямам нужда пък и не ми харесва.

doniboni, как си се изказала! Все едно тези, които ползваме грим до една се "плескаме" без мярка и сме крокодили, които имат отчаяна нужда от боя, за да заприличат на жени!  Laughing

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Веднъж ми направиха професионален грим и ще се помня цял живот  Grinning
Аз съм много евтина по темата, но до голяма степен от обикновен мързел и липса на време и енергия за красота, все се надявам да избликне нещо изотвътре без външна намеса. Всякаквите процедури са много скучни  Cry едва ги изтърпявам, ако се наложи.

# 25
  • Мнения: 9 903
хъм, отскоро - по няма и 30 лв месечно за фитнес.
Боя за коса - 4,50.
превръзките не си ги броя.
имам епилатор.
Напоследък не се гримирам, понеже непрекънато прегръщам и целувам малкия.
веднъж месечно си купувам нов лак за нокти - между 60 ст. и 5-6 лв.
Дрехи - най-различни като цена и като честота на купуване. Това лято засега съм купила бельо и дрехи за стотина лева.
Плажни масла - две по 2 лв. Тоалетни млека - на месец и половина по 6-7 лв. Бадемово масло за косата - няма и 2 лв. Маски за лице - 4-5 лв  на месец.
Парфюми скоро ще пазарувам, там е ясна картинката - те са ми най-скъпи.
Направо съм си изгодна  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 394
-лазерна епилация - 1025 паунда ooooh! Това ми е най-големият харчлък, защото си имам проблем с космаците по краката и е крайно време да си го реша и да си ходя пак с къси поли и рокли както като бях тинейджйрка (преди да се прееба с епилатора)!
много съм доволна,че не трябва да се бръсна и мъча, а и на мъжа му е кеф Mr. Green

# 27
  • Мнения: 11 315
Eпилатор - инвестиция, която се изплаща още първата година.
Фризьор - не посещавам. Кичурите си ги правя сама, подстрижката - също.
Грим не ползвам - алергии.
Кремчета, лосиончета и душгелове - скъпички, причина - пак алергия.
Спорт - фитнесстудио за 40 евро месечно. Плуване от време на време за жълти стотинки.
Парфюми - гледам да ми ходят и ги ползвам с наслада.
Парцалки - на сезон 2-3 ми стигат (от вид) Mr. Green

# 28
  • Мнения: 5 475
Aз се " разпростирам според чергата" . Ако има пилея без да се замислям , не е важно за какво важното е да е скъпо  Mr. Green , ако не ... не го преживявам , ами чакам по-добри дни и се развихрям . Държа козметиката да не свършва , косата да ми е в ред , а за друго , ако остане.

И аз съм така!Общо погледнато мисля,че харча разумно!  Wink

# 29
  • Мнения: 1 959
Харча разумно или поне колкото мога все пак е трудно да се сравнява колко ние харчим в чужбина и момичетата които са си в БГ защото цените са различния и стандарта.Общо взето за себе си харча около 200-250лв./само кола маската ми е около 100 лв,почистване на лицето веднъж месечно е към 50лв.кремовете ми са 200лв добре че тях ги купувам веднъж на 2-3 месеца.боята за коса е 15лв. парфюма ми е 60лв./има и други ама няма да ги споменавам.

Общи условия

Активация на акаунт