"Супер се получи!" - "Няма да повторя!" - изпитани ремонтни съвети

  • 46 988
  • 513
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 548
Е, затова голяма част от ремонтите си ги правя сама. Ако трябва цял ден да чакам майстор ... Wink

# 76
  • София
  • Мнения: 6 094
Следващия път няма да сложа черен релефен кухненски плот, въпреки че ми харесва как изглежда. Всяка трошичка личи. Постоянно го бърша.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Никак не съм доволна от тъмният ламинат,който сложихме навсякъде по настояване на мм...ужасно си личи всяка прашинка,всеки ден трябва да се почиства.
И моите плотове на кухнята  са черни с мраморен ефект,и тях не харесвам Angry

# 78
  • Мнения: 3 096
Доли, понеже този път сме се ориентирали към по-тъмен ламинат, може ли да кажеш колко тъмен е вашият? Да не си вкараме таралеж в гащите Smiley

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
На снимката обаче изглежда малко по-светъл

# 80
  • Мнения: 3 096
Доли, благодаря ти! Ние сме се ориентирали към малко по-светли нюанси. Иначе тъмните ми стоят доста елегантно, но наистина не е приятно всяка една прашинка да си личи. При нас в банята е ужасно. Почистя я основно от-до и на следващия ден пак е чистене Weary Сега за новата баня се чудя какъв фаянс да изберем, че да дежуря да чистя през ден Grinning

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Ааа,подсети ме и за банята да се оплача.Там пък сме с червени плочки на пода и пак всяка капка или косъм си личи.И там се мие пода всекидневно по няколко пъти.

# 82
  • Мнения: 3 096
Ужас. Мен ме крепи, че сме под наем и скоро се надявам да се преместим в нов апартамент. Определено ще се стремя да подбера така фаянса, че да не личи всяка една капка. Сега очакваме и бебе и просто няма как да слугувам постоянно на тази баня. Нека са си там капките, само и само да не се виждат!!!! Снощи едвам изчистих с големия корем, днес отново виждам петна Rage

# 83
  • Мнения: 11 594
Dark_Chocolate, можеш с това да "сваляш" капките след душ и да не се мъчиш толкова:

https://www.ikea.bg/products/laundry-cleaning/cleaning-accessori … istachka/40243596

# 84
  • Мнения: 40 834
Dark_Chocolate, можеш с това да "сваляш" капките след душ и да не се мъчиш толкова:

https://www.ikea.bg/products/laundry-cleaning/cleaning-accessori … istachka/40243596

+1

Има и много добре изглеждащи хромирани в комплект със закачалка. Аз съм си монтирала такова направо в душзоната и след баня е много лесно само да се пресегнеш и да забършеш капките. Така и съхне пъти по-бързо.



# 85
  • Мнения: 1 918
Здравейте, дами
Аз основен ремонт досега не съм правила, но се нанесохме с ММ в квартира наскоро. Докупихме някои неща, други бяха вече направени, но много искам да споделя впечатленията си, защото някои неща ми пилят нервите. Ще се радвам да бъда полезна на някого.
Първо, никога не бих купила евтин ламинат. В квартирата беше вече купен, ние трябваше само да намерим човек да го сложи. Ами, в родния ми дом сме с хубав и качествен ламинат и за 4-5 години експлоатация просто няма забележка. Евтиния ламинат - веднъж да изпусна нещо и вече е станала дупчица/цепнатина. В кухнята, където го заварихме сложен и ползван - фугите на места вече леко са се надигнали. И на външен вид си евтинее. Не бих спестила от ламинат.
Второ, кухнята. Поръчахме евтина кухня, защото все пак сме временно тук, а и размера ни ограничи доста възможностите. За 7-8 месеца употреба - вече покрай мивката плоскостите са се понадули. Кухнята е Виденов.
От Виденов си купих и тоалетка и скрин. Тоалетката е много паянтова и съм разочарована. Огледалото се клатушка, самата тоалетка също. Трябваше да правим подобрения. Скрина - става, след малко подобрения от ММ вече е стабилен и върши работа. Та, не бих купила повече мебели от Виденов.
Относно кухнята още няколко неща - вратичките на шкафовете ми са гланц. Ужасно е! Всяко пръстче личи. Само тичам с парцала и препарата. Досадно е. Дръжките на вратичките - не им обърнах никакво внимание, когато я поръчахме. Много са остри ръбчетата и около 2 месеца ходех с издрани ръце, докато им свикна. И сега се дера, но само когато ги чистя. Което пък е честичко, заради гланца Grinning Та, съветвам ви да обръщате внимание на дръжките, ако сте "заплес" като мен.

Трето, банята. Смесителя на мивката в банята не е стенен и е много малък, къс и нисък. Адско неудобство. Аз бих заложила на стария стенен смесител, достатъчно висок, за да не си завирам главата в мивката.

Последното нещо, което много ме озадачи в този апартамент, не вярвам много хора да правят тази грешка, но ще използвам темата да измрънкам - кой по дяволите прави изолация на вътрешна стена между спалнята и кухнята? Всички майстори, които се изредиха се чудиха на това нещо.

# 86
  • Мнения: 40 834
Последното нещо, което много ме озадачи в този апартамент, не вярвам много хора да правят тази грешка, но ще използвам темата да измрънкам - кой по дяволите прави изолация на вътрешна стена между спалнята и кухнята? Всички майстори, които се изредиха се чудиха на това нещо.

Не знам кой го прави, но мога да предположа поне две причини:
- стената е бетонна земетръсна шайба и при готвене в кухнята се образува конденз по нея, текат струйки вода и се цапа;
- в кухнята не се пуска отопление зимно време и искат това да не изстудява спалнята.

# 87
  • София
  • Мнения: 38 475
Ние към 5 г се мъчихме с малък смесител на мивката в банята. Добре, че се повреди и сложихме висок!
Виденов - голям ужас. Такъв стандарт на плоскостите като техния няма на света!

# 88
  • Мнения: 6 552
Като казахте Виденов и се сетих... Имахме кожени столове от там. Хубави така като ги гледаш, но не се съобразихме с котката. Та... кожени мебели и котка - НЕ, никога повече Stuck Out Tongue Winking Eye

# 89
  • Мнения: 1 030
За малкия смесител в банята - и аз съм с такъв т.е мъка, мъка. И диван си имам с малко кожа на облегалката за ръце. Ама  си имам и котка, та вече кожа няма - има малко одеалце, което  е закрило поразиите, добре, че стои даже много интересно и красиво.

Общи условия

Активация на акаунт