СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 1

  • 22 919
  • 746
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 038
Нослето промивам с физиологичен разтвор и аз, беба като киха изкарва каквото има. Снощи яде в 22,30 и в 6 едвам я събудих да суче, защото щеше да ми потече мляко от ушите. Чак така не се беше успивала.
Днес беб прави 40 дни и ходихме на църква, в неделя ще й е погачата. Не съм много по ритуалите, но тези ги харесвам и реших да ги спазя, както и с първото ми дете.

# 106
  • Мнения: 58
Момичета, нужно ли е да ни преглеждат редовно гърдите в месеците на кърмене- консултант или лекар? Или само, ако имаме оплаквания ? Аз кърмя за първи път в живота си и не мога да определя категорично дали имам “бучки”.

# 107
  • Мнения: 1 554
Момичета, слагате ли вече бебоците по корем? По колко време и по колко пъти на ден? Моята беба се скъсва от рев, не знам аз ли не правя нещо като хората

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 245
Момичета, слагате ли вече бебоците по корем? По колко време и по колко пъти на ден? Моята беба се скъсва от рев, не знам аз ли не правя нещо като хората

Да, същата работа при нас. Каза ми доктора след всяка смяна на памперс по минута-две по коремче, но бебка плаче. Получава ни се, ако я сложа на моя корем, започва да вдига главичка в търсене на гърда.

# 109
  • Мнения: 3 949
Момичета, слагате ли вече бебоците по корем? По колко време и по колко пъти на ден? Моята беба се скъсва от рев, не знам аз ли не правя нещо като хората

Слагам я от както се е родила. Педиатърът каза преди всяко хранене по 5 минути. Понякога плаче, понякога й харесва - зависи от настроението. Днес я сложих и на активна гимнастика - заглежда се малко, но си е рано още - на 40 дни е.

# 110
  • София
  • Мнения: 1 538
Здравейте.

Клечки за уши за нослето ползвах за другите ми две деца - без ограничител, за да мога да ги вкарам. На малкия само 1-2 пъти сега съм ползвала ако има нещо, да го изкарам, но ако не виждам секрети, слагам само физиологичен разтвор и не бъркам вътре.

Слинг имам, но още не съм го ползвала (с хълки е моят). Когато се роди баткото много го ползвах, защото двойната количка не влизаше в асансьора и я държах в колата. Отделно асансьорът спираше между етажите, дори на нулевия етаж - не спираше там, а на ниво между нулевия и мазето, та винаги имах да минавам стълби с едно бебе в кошчето или слинга и едно, което ми виси на ръката, защото не можеше да слиза още по стълбите. Направо излизането ни беше екстремно преживяеане, но въпреки това ги извеждах всеки ден. За там слингът ми помагаше много.

Гърдите не са ми ги преглеждали след изписването от болницата. Според мен не е нужно, ако няма зачервяване и силна болка. Ако има температура е необходимо.

Бебо не го оставям често по корем. Само понякога. Не реве, обаче пъшка доста измъчено като го сложа. Не помня другите кога ги слагах и кога започнах с масажа и гимнастиката, но имам чувството че тогава беше по-рано, а сега ми казаха да изчакам първата консултация, когато стане на месец и след това да се правят тези упражнения.
Все повече се заглежда по разни неща. Той е нещо средно между кака си и батко си - тя искаше постоянно на ръце, за да гледа и аз винаги да се занимавам с нея. Той си оглеждаше и без да го разнасям аз. Сега малкия се оглежда за кратко в леглото си и като му омръзне надава вик да го гушна и да се оглежда като го разнасям. Simple Smile

И един въпрос към вече станалите на 40 дни и ходили на църква - нужно ли е предварително да говоря с поп за молитвата, която се чете - да запазя нещо като час, както при кръщене, или мога на деня просто да отида? С другите деца май не бях запазвала предварително, но не помня добре как стояха нещата тогава. Молитвата беше за майката, но аз ще си водя и бебето ако ходя на деня.

# 111
  • Мнения: 2 038
Молитвата е за майката и бебето. В кварталната църква ми обясниха, че трябва да запазя час, освен това да нося питка, олио и вино. С голямото ми дете не помня да съм носила, а беше в същата църква, но явно се променят нещата.

# 112
  • Мнения: 556
Аз вчера си запазих час в църквата, казаха нищо да не нося, явно навсякъде е различно.
Да попитам-вие сами ли си месихте питката или я поръчайте?

# 113
  • Мнения: 3 949
И аз запазих час и ми казаха нищо да не носим. Питката я поръчахме.

# 114
  • Мнения: 161
...  един въпрос към вече станалите на 40 дни и ходили на църква - нужно ли е предварително да говоря с поп за молитвата, която се чете - да запазя нещо като час, както при кръщене, или мога на деня просто да отида? С другите деца май не бях запазвала предварително, но не помня добре как стояха нещата тогава. Молитвата беше за майката, но аз ще си водя и бебето ако ходя на деня.
Здравей! Simple Smile
Аз щях директно да отида, "с празни ръце" и без час. Но някъде четох, че трябва да се запази. Запазихме, при нас казаха да се занесе само цвете за Богородица и може парички, колкото решим - за попа.
Молитвата е за майката да се очисти и за бебето - младенеца, това е първото му представяне пред Бог.
Питката сама я приготвих.

# 115
  • Мнения: 379
Аз запазих час и носих питка. У дома се канят само жени и на масата се слагат само сладки неща.

# 116
  • Мнения: 161
Кога ще станат за памперси тройка, че минаваме на гащи?
Аз снощи (на 2 месеца - р-р 3; 4-9кг) пробвах тези гащи. За сега ми е по-сложно да ги обувам, спрямо обикновените памперси. Мислех, че са широки и ще пропускат, но съм сгрешила, за момента са добре.
Обаче се чудя колко много замърсяват и дали изобщо се разгражда това чудо.... Sad

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 12:00 от sun_777

# 117
  • Мнения: 442
А колко килограма е бебчето? Аз купих няколко, но ми изглеждат големи и не съм ги пробвала още. Но все по-голяма мъка е да слагам памперса.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 538
Благодаря на всички за отговорите. Ще трябва да отида до църквата и да запазя час и да видим какво трябва да се носи в нашата църква Simple Smile

# 119
  • Мнения: 161
А колко килограма е бебчето? Аз купих няколко, но ми изглеждат големи и не съм ги пробвала още. Но все по-голяма мъка е да слагам памперса.
Не знам... На 40 дни беше 4200гр. За 20 дни съм убедена, че вече е станал над 5кг. Живи и здрави във вторник мисля да ходим на преглед.
И на мен ми се струваха големи и широки, но не са пропускали за сега.
Срам, не срам - така стана, че го смених чак след около 10 часа..., но нямаше ако, само пишкано.

Общи условия

Активация на акаунт