СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 1

  • 22 896
  • 746
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 1 538
Напълно е възможно да са зъбки, аз съм чувала дори за случаи бебе да се роди със зъбче (но не познавам лично). Лично познавам бебе, на което първото зъбче е пробило на 3 месеца.
До колкото знам, това е наследствено и ако на родителите са пробили рано, е много вероятно и на бебето им да пробият рано. Възможно е също да го мъчат с месеци преди да пробият.

# 421
  • Мнения: 379
Петър от седмица все е с юмрук в уста и лиги бол. След три дни става на три месеца. Чудих се дали наистина са зъбите, забравих от баткото на колко му излезнаха.

# 422
  • Мнения: X
Здравейте мами.
Ние с бебка си се раазвиваме много добре всичко е нормално. Ама душичката да си излея че нямам къде. Та какво може да ме ядоса повече от безумните и непотърсени съвети на свекърва ми. Понякога немога да я понасям и едва си сдържам устата затворена. Ама то не спира бе!!! Хем вижда, че не и търся съветите, хем пък като види, че не съм съгласна с това което ми каже и започва да настоява и да налага своето мнение с това как тя си изгледала двете деца...И най-лошото е, че мъжът ми скача върху мен веднага щом чуе някоя забележка изказана от мен... Тази вечер свекървата даде да малката една играчка в устата да си чеше венците понеже я сърби и аз и казах, че е мръсна да я измие. И как се нахвърлиха върху мен мале мале и тя и мъжът ми.... От няколко дена пък тя си е навила на ината, че бебето не се наяждало от това ам и трябвало манджи да и даваме.. И аз и отвърнах ако не се наяжда няма да ми е толкова дебеличка ама не тя си знае нейното..... Започна да ми обяснява как хранила децата си с кисело мляко и вече на 3 месеца трябвало да съм я почнала с млякото.... И при всеки откъс от мен да направя с детето си това което тя иска.. Веднага започва да се сърди и съответно мъжът ми да разбере и да запопне да се кара с мен затова че правя забележки на майка му... 😠😠😠😠😠

# 423
  • Мнения: 510
Aneliq.0611 не те знам как издържаш, миличка, честно. Тази жена живее в миналия век. Как ще захранва толкова малко бебе и да не говорим за кисело мляко. Да вземе и да попрочете малко за препоръките на СЗО.
Не ти ли минава номера с "Педиатърът каза".
Аааа, май не съм разбрала, ама вие със свекърите ли живеете?
Защо не отидеш малко при вашите на гости, малко, малко за няколко месеца... 😬😁🤗
Мъжът ти е за убиване направо.
И аз да се отчета, бебка на консултацията за 3м беше 6,500кг, 62см.
Развива се добре, суче лакомо, гука ми, смее се...а, бе идилия. Но... от днес сме болни двете с нея. То сополи, кашлица, мен и гърлото ме боли. ММ ни донесе нещо. 😥
Правим инхалации цялото семейство, а отделно на бебка й промивам нослето с ФР.

# 424
  • Мнения: 2 038
Diin, бързо оздравяване!
Aneniq, нали знаеш, че мъжът ти е за бой. Моята свеки също обича да дава съвети, но не настоява да ги спазвам, хем, че е пенсиониран педиатър. Тя е от старата школа и препоръчва кърмене от едната гърда на хранене, спазване на режим, без нощно хранене и захранване със сок на 2 м. Любезно казам, че предпочитам друг подход и никой не се сърди. Мъжът ми е на позицията "както ти прецениш". Но отношението ми към майка му винаги е било много уважително.

# 425
  • Мнения: 148
Но... от днес сме болни двете с нея. То сополи, кашлица, мен и гърлото ме боли. ММ ни донесе нещо. 😥
Правим инхалации цялото семейство, а отделно на бебка й промивам нослето с ФР.

И мен ме боли гърлото от вчера, много ми е отпаднало и имам хрема. Притеснявам се, че ще заразя малката. Какви са симптомите при твоята бебка, освен сополки и кашлица има ли нещо друго? И също така се чудя как би се облекчило възпалено гърло при толкова малко бебе. Sad

# 426
  • Мнения: X
Ох с нея живея да.. И гледам да се държа уважително ама тази жена неразбира бе... Тя живее в някъкъв собствен свят от преди 40 години и все си мисли че е права и трябва да я послушаме

# 427
  • Мнения: 149
Аз изпадам в тих ужас от вчера--акото на малката е зеленикаво със слуз в него. Меря температура-няма, жизнена си е, яде и се закача, ама това ако ми е трън в очите. Само на кърма караме от 3 дни (преди това замества едно хранене с хип). Единственото ново е че се плюнчи много и палеца вечно се опитва да си го навре в устата. Дайте акъл, че хич не ми се ходи в поликлиниката без причина при всички болни.

# 428
  • Мнения: 580
Аз изпадам в тих ужас от вчера--акото на малката е зеленикаво със слуз в него. Меря температура-няма, жизнена си е, яде и се закача, ама това ако ми е трън в очите. Само на кърма караме от 3 дни (преди това замества едно хранене с хип). Единственото ново е че се плюнчи много и палеца вечно се опитва да си го навре в устата. Дайте акъл, че хич не ми се ходи в поликлиниката без причина при всички болни.
Зеленото ако може да се дължи на силни колики, на АМ или на промяна на режима на майката - много млечни продукти примерно .
Моето бебе е постоянно със зелени акита, но тя е на АМ. За тази слуз може да се обърнете към педи и от там към гастро. Но не се притеснявайте, наблюдавайте и други симптоми, ако има.

# 429
  • Мнения: 510
Но... от днес сме болни двете с нея. То сополи, кашлица, мен и гърлото ме боли. ММ ни донесе нещо. 😥
Правим инхалации цялото семейство, а отделно на бебка й промивам нослето с ФР.

И мен ме боли гърлото от вчера, много ми е отпаднало и имам хрема. Притеснявам се, че ще заразя малката. Какви са симптомите при твоята бебка, освен сополки и кашлица има ли нещо друго? И също така се чудя как би се облекчило възпалено гърло при толкова малко бебе. Sad
Ами тя просто почна да кашля и да й текат сополи. От раз започна....не е имала никакви симптоми преди дова.
Тази нощ 2 пъти ми изкара акъла... събуждаше се с рев, защото й се запушва нослето и не може да диша.
Гърло не я боли, не е зачервено. Моето е зачервено.
Педиатърката каза да продължавам така с промивките и инхалациите, и при нужда да й дам Проспан 3×1,5мл

# 430
  • Мнения: 141
Здравейте момичета!
Извинявайте, че се намесвам в темата ви.
Аз съм от юлските мами.
Имам доста дрешки за момченце от 3-6 месеца. Ако някоя мама има нужда, с радост ги подарявам. Някои дори не са носени. Ако някои ги иска да ми пише лично съобщение. Живея в София, до ринг мол, но мога да ги доставя и в близките квартали.

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 13:26 от Rinaa

# 431
  • Мнения: 161
Аз изпадам в тих ужас от вчера--акото на малката е зеленикаво със слуз в него.
Здравей! Simple Smile
На малкия акото е зелено може би цял месец. Педиатърката каза, че е нормално. Няма повод за притеснение. Наскоро имаше и статия, че няма значение цвета и консистенцията е
предимно водниста.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1533589520112405& … d=111973802273991
Не помня точно, но някъде бях чела, че заради слюнкоотделяното, може да се появи повече слуз, даже май и пяна в акото, нещо такова.
Аз вече следя само за кървави следи. Изцяло на кърма е.

# 432
  • Мнения: 379
Ани, бягай докато е време мила..За съжаление мъжът ти мнооогоооо греши,  а ти не зная въобще какво им се чудиш, а вече не си събрала багажа. И с риск да ме нападнат други мами тук, съвета ми е от личен опит, това поведение на сукалче при мъжете не с епроменя, а един ден дори може д апрерастне в агресия срещу теб. Помисли миличка ❤
За акото... аз от доста време, около три седмици ограничих картофи, ориз, сладко и се храня пресимно с протеини, млечни,а от бобивите само червена леща, булгур, от салатите спанак, крастиваца, домат и мирков. Акото ни най—често е със зеленикав оттенък и да има нещо като слуз от вече увеличеното слпноотделяне. Утре сме на консултация и евентуално ваксина. Вече вечер спи по седем.осем.часа..... невероятно благодарна съм ❤ да.са ни живи и здрави!

# 433
  • Мнения: 60
Здравейте,на моето момче вратлето е постоянно червено,подсича се. Мажа със судокрем или слагам бебешка пудра,но минава за 1,2 дена. След баня добре попивам водата,но не мога да разбера защо постоянно се получава така

# 434
  • Мнения: 442
Не искам да ви плаша, но може би сте прочели бях писала и за нашето ако със слуз. Ами излезе ни стафилококус ауреус и гъбичка. Сега чакам да излезе втора проба пуснах в друга лаборатория. Но нашето момче от седмица плаче по много и явно има причина. Посъветвайте се с лекар най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт