СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 1

  • 22 945
  • 746
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 381
Нали писах, че вчера започнах да захранвам с пюре от морков. Да, обаче вечерта беше ад. Едва заспа. Много плака, пръцка, явно колики. Не знам как ще е Cry Като чета за другите бебета как си хапват и няма проблеми направо ми се реве. При нас все проблем някакъв ще има

# 646
  • Мнения: 556
Морковът запича. Смени с тиква или кафяв ориз. На нас оризът ни се отрази много добре. Изкара всички газове, които я мъчеха.

# 647
  • София
  • Мнения: 1 538
Явно има двоен стандарт наистина. Аз АМ не давам, но мислех с пюретата на хип да захранвам. Ще видим какво ще стане, със сигурност първо аз ще ги опитвам. Преди бяха вкусни, но сега може и да са ги променили. Вече не знам и аз кое е най-добре ...

# 648
  • Мнения: 381
Добре, а като 2 дни съм давала морков, ако утре (3ден) сменя с тиква, ако направи реакция примерно как ще знам от какво е? Или 2 дни са достатъчни?

# 649
  • Мнения: 148
Добре, а като 2 дни съм давала морков, ако утре (3ден) сменя с тиква, ако направи реакция примерно как ще знам от какво е? Или 2 дни са достатъчни?

Ако направи реакция, ще е от тиквата. Реакциите обикновено са в рамките на деня, от няколко минути до час. Но не мисля че точно от тиква или морков би направила реакция, по принцип не се водят алергизиращи храни.

Аз преди купувах ХИП Комфорт от България, сега го купувам от Англия и виждам 2 разлики - в Англия е значително по-евтин, а другото е, че английския вариант хваща мухъл в шишето до час и половина, след разтварянето с вода. Не мога да си обясня на какво се дължи това. Иначе по отношение ходенето по голяма нужда не виждам разлика - и с българския вариант и с английския си ходи по 1-2 пъти на ден и няма колики.

# 650
  • Мнения: 381
Може би като превенция да не се дава на бебето това мляко след час и половина? На кутиите си пише до час, но някои не го спазват...
Благодаря за отговора иначе. И аз знам, че е малко вероятно, но все пак имам позната, на която бебето направи реакция към морков, та.. за това Simple Smile

# 651
  • Мнения: 1 554
Аз съм алергична към морков. Не е толкова безопасен

# 652
  • Мнения: 330
Здравейте, може ли да ми кажете какви са обикновено реакциите към дадена храна? От 3 дни даваме домашно пюре от картоф и се появи много ситен, едва забележим обрив- първо по гънките, днес забрлязах и на гърдите. Педиатърката ни каза, че най-вероятно е от претопляне, което също не е изключено.

# 653
  • Мнения: 106
В един сайт четох ,че може да е обрив ,подуване на корем,повръщане,поява на лишеи,поява на необяснима хрема,промяна в настроението на детето.Но ако напишете да потърсите в интернет пространството ще ви излезне със снимков материал и най вероятно и други симптоми ! Аз искам да попитам създали ли сте програма на бебчето си кога да спи кога да яде кога да го къпете ? Давате ли хапченца за зъби или някаква други освен тези който приемат определени медикаменти по дадена причина ?

# 654
  • Мнения: 556
Моята си знае, че 20:30-21:00 е време за сън. Храни се през 3 часа и гледам да я науча, че след обед се спи също.
Нищо не давам за венците освен бибата. Вече втора вечер ми се буди към 3 с плач, даже тази вечер си беше намерила и биберона и се опитваше да си го сложи в устата.

# 655
  • София
  • Мнения: 1 538
Аз режим не мога да направя за момента за повече от седмица. Много бързо се променят нещата. Има разлика в това колко време спи когато времето е хубаво и сме навън и когато цял ден не можем да излезем. Има разлика и в това колко пъти спи, сега мина на един сутришен и един следобеден сън. Преди спеше по 3 пъти, извеждах го по различно време в зависимост от прогнозата, а той заспива винаги навън, което измества всичко после. Също го кърмя на поискване все още и яде по различно време, не знам и по колко изяжда, както писах и преди, имам усещането, че изяжда по-малко количество и затова търси по-начесто напоследък (на 2 часа). Но не мога да го накарам да суче повече ако не иска. А може пък да не го засища вече кърмата достатъчно, което е признак, че скоро можем да се захранваме. Така както го описах, изглежда като пълен хаос при нас Grinning
Нещата ще се нормализират след 1-2 месеца, когато започнем да заместваме кърмения с друга храна и когато времето се стопли и знам, че имаме установена сутрешна разходка (на която ще подремва) и следобеден сън, които вече се доближават до режима на по-голямо дете. Simple Smile

ПП: Освен сиропа за рефлукс имам и едно гелче за венци, но още не съм го пробвала. Скоро обаче ще се наложи, защото май доста го мъчат. Други хапчета или медикаменти не давам за момента.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 17:25 от katya_pk

# 656
  • Мнения: 381
От няколко дни дъщеря ми само мрънка и ръмжи. Какво е това чудо не знам, а беше много кротко бебе. Зъби ли е, какво е.. Вечер си спи, но понякога ставам по нощите да давам биба, че пак се размрънква..

# 657
  • Мнения: 15
Привет, мами 🙂Нова съм в форума, ако ми позволите да се включа към вас, ще ми бъде интересно да споделяме опит и съвети. Моят термин беше за 01.10.2019,бебе Никола се роди на 06.09.2019 в Шейново

# 658
  • Мнения: 5
Здравейте мами. Ние имаме рефлукс и пием гастротус сироп вечер си спинкаше добре но от една седмица се гърчи цяла нощ. Дали е свързано с рефлукса? На 5 месеца е моята бебка и не съм я захранила още.

# 659
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте мами, влизам в темата с въпрос, ако не за вашата тема ще помоля да ме насочите към такава. На дъщеричката ми е запишено нослето, впръсквам физиологичен разтвор, но явно не помага. Може ли да ми препоръчате помпичка за нос която е електрическа или се включва към прахосмукачка. Благодаря Ви.

Общи условия

Активация на акаунт