СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 1

  • 22 875
  • 746
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 177
Доста е рано. Изчакайте още месец-два. Има много информация за захранването, но ми се струва, че избързвате. Започнете по-плавно с въвеждането на по един зеленчук на няколко дни или дори седмица (така ще знаете и какво не харесва или не ѝ понася добре, ако се появи проблем). Не очаквайте да изяжда  по едно бурканче на хранене, постепенно ще хапва по няколко лъжички повече, ако ѝ харесва.  Добре е да предложите плодови пюрета едва след като сте захранили със зеленчуци. А за млякото с ориз е прекалено рано, бих изчакала поне до 6-7месец.  Виждам, че купувате готови храни, ето тук има малко повече информация, съобразена с актуалните препоръки за захранване(без значение от марката, разбира се):

https://www.hipp.bg/prekhodni-khrani/rkovodstvo/khranitelen-plan … ti-do-6-ti-mesec/


Здравейте мамчета..
След няколко дни правим 5месеца и попринцип уж вече съм я захранила.. Личната ми каза от 4 месец да захранвам... Малко ми е трудно обаче ядем по 9 10 лъжички и то с много зор. Започнах с морков... След 1 седмица мъки реших да сменя на картоф. И така и така пробвах смесено морко+картоф и други зеленчукови, на който пише 4+... Иии нестава реших да пробвам с плодови взех ябълка и пак... Неиска просто да яде от тях... Днес се ядосах в магазина взех първото което видях без да чета (мляко с ориз) ииии най-накрая и хареса.. Въпрос към майките с по-големи деца. Вие как успяхте да ги захраните. И може ли да й стане нещо с тази постоянна смяна на пюрета. Не съм на ясно с това захранване. А на личната и казах, че неисма да яде и отговорът беше Ще пробваш пак.... Вече цял месец се мъчим...иии мисля да се откажа и да пробвам пак когато стане на 6м.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 06:33 от LeeLu

# 631
  • София
  • Мнения: 1 538
Анелия, и аз съм на същото мнение като момичетата - може детето да не е било готово още и една пауза от няколко седмици може да промени нещата. Но ако не ги промени - имай предвид, че някои деца просто са си злояди и не харесват повечето храни. Не бързай обаче да се притесняваш. За смесването - не е проблем ако въвеждаш нов зеленчук, смесен с вече въведен, стига всичко да става постепенно.

Freya, това повръщане на фонтан ли е или просто връщане? При мен две от три деца като бебета са с рефлукс - каката и сега бебето. Тя връщаше от родилното още и бях много притеснена, но казаха, че всичко е наред и ще го израсте. С нея нищо не съм давала (освен множество капки за колики) и със захранването постепенно отмина.  Сега малкия връща много често - понякога повече от веднъж след хранене, а връща и когато скоро не е ял. Лекарката изписа сироп Гастротус бейби и сякаш от него е доста по-добре - почти не връща. Още не съм започнала захранване, но с нея говорехме, че мога да започна като навърши 5 месеца. Не знам какви са съображенията на вашия педиатър относно изчакването на прегледа за коремни органи. Иначе малкия имаше запек (на моменти още се случва да се изходи трудно, но в повечето случаи ака сам и всеки ден), имаше силни колики, има и рефлукс. Не сме ходили на гастроентеоролог, но мисля, че след захранването нещата ще се нормализират - поне при дъщеря ми така стана.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 09:49 от katya_pk

# 632
  • Мнения: 381
katya, тя не е педиатър, именно за това някои от мненията ѝ ги поставям под въпрос. Факт е, че бебетата на половин град са при нея, но специалност Педиатрия няма.
Не е просто връщане, повръща големи количества, цялата става мокра, в ушите ѝ влиза. На ден я преобличам по 10 пъти, защото е все мокра. Обаче не плаче, повърне и се смее.
Днес ѝ дадох пюре от морков, не го хареса особено. Утре ще пробвам пак, ако пак не го иска, ще ѝ дам тиква. Ако пак няма успех, ще изчакам,явно не е готова все още.

# 633
  • Мнения: 148
Мами, от кой крем против подсичане сте доволни?

# 634
  • Мнения: 84
Аз съм най - доволна от bepanthen крем против подсичане . Стои като мазен и изолира влагата , така дори да е било подсечено бебето минава много бързо. Пробвала съм и други и пудра , но няма същият ефект.

# 635
  • София
  • Мнения: 1 538
От ето този:


Препоръча ми го педиатъра, когато попитах. Също е мазен и изолира. Има витамини. Като се подсече в първите дни след изписването се оправи от него, пробвах и судокрем, но много изсушава.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 17:45 от katya_pk

# 636
  • Мнения: 452
Ако не върви захранването и бебето не иска да хапва и купувате готови пюрета може да пробвате с домашно приготвени. Моят син не яде купените, повдига му се, но пък домашните си ги хапва с кеф и замества ядене.
За подсичане съм доволна от Судокрем. С две намазвания и минава!

# 637
  • Мнения: 148
Благодаря ви за отговорите. Малката се подсече брутално онзи ден, дори не разбрах как и защо, при тая смяна на пелени и постоянно миене... Та мазах я с крем Здраве бебе за подсичане, но явно доста й изсуши кожата, защото направо стана на рани с коричка. Нямах нищо мазно под ръка да я намажа, освен малка тубичка Лансинох, която ми беше останала от кърменето. Мазах я с него половин ден и се оправи бързо. Мисля занапред да взема нещо по-мазничко, може би Бепантен или това розовото Галафарм. До колкото знам Судокрема също е с доста цинк като крем Здраве? Просто за нейната кожа конкретно явно трябва нещо по-мазничко.

# 638
  • Мнения: 381
Ако не върви захранването и бебето не иска да хапва и купувате готови пюрета може да пробвате с домашно приготвени. Моят син не яде купените, повдига му се, но пък домашните си ги хапва с кеф и замества ядене.
За подсичане съм доволна от Судокрем. С две намазвания и минава!

А от къде купувате продукти за домашни пюрета? Аз също искам да правя, но първоначално купих няколко готови пюрета да видя като консистенция какво е. Поради друга причина също де, няма от къде да си набавя домашни зеленчуци, а от магазина ме е страх да правя.

# 639
  • София
  • Мнения: 1 538
И аз се чудех за това - не знам много от къде да взема домашни продукти, които да са качествени. Ще следя тази тема с интерес.

Другите ми деца ги захранвах с готови пюрета на ХИП, че нали уж са био. Много им харесваха. Правила съм някои домашни пюрета също, но много често био продуктите в супермаркетите изглеждат полуразвалени и само ако случа на хубави съм правила. А от сергиите по пазарите се въздържах, защото там пък нищо не е проверено. Вероятно се вманиачавам, но майка ми ми е казвала, че лично е чувала баби да си говорят с какво си торяли продуктите дето ги продават така и затова нямам много вяра (става дума за малък град). Пък за бебе ме е страх повече, другите две си ядат всичко, но поне до годинката ми се иска да е проверено (макар че човек никога не знае).

# 640
  • Мнения: 106
Благодаря ви за отговорите. Малката се подсече брутално онзи ден, дори не разбрах как и защо, при тая смяна на пелени и постоянно миене... Та мазах я с крем Здраве бебе за подсичане, но явно доста й изсуши кожата, защото направо стана на рани с коричка. Нямах нищо мазно под ръка да я намажа, освен малка тубичка Лансинох, която ми беше останала от кърменето. Мазах я с него половин ден и се оправи бързо. Мисля занапред да взема нещо по-мазничко, може би Бепантен или това розовото Галафарм. До колкото знам Судокрема също е с доста цинк като крем Здраве? Просто за нейната кожа конкретно явно трябва нещо по-мазничко.
 
 Когато ги тормозят венците (зъбките) също  се подсичат или излизат пъпчици по дупето

# 641
  • Мнения: 236
Моето бебе вчера навърши 5 месеца и не спира да повръща. Казах го на лекарката, питах дали да започвам да я захранвам (тя препоръчва от 5 месец захранване). Каза не. На 6 месеца щяла да ни прати да видят коремните органи и тогава. Тя си има този проблем от новородено, но тя отказва да ни изпрати на гастро, не разбирам, направленията не си ги вади от личния джоб.
Даже се замислям дали да я слушам , или на частно да заведа малката на гастро първо или направо да започна захранване, но все пак ме е страх и май първо ще минем през гастро. Не знам. Някоя от вас има ли опит с такава ситуация?
Не се притеснявайте, първият ми син беше така, след всяко ядене гейзер, бях купила кантар да го меря преди и след хранене, за да видя какво остава, сменях АМ ефект нямаше.
Всичко се нормализира след 1та годинка, но факт е, че и до ден днешен(на 15г е) повръща много лесно, според лекари тип храносмителна система, аз самата съм така.
А сега бебо, който е на 4м беше бетон, не повръщаше, от скоро започна по-малко, яде по 150 на ядене и почти винаги връща малко, но сравнение с батко му е мечта.

# 642
  • Мнения: 556
Аз пък съм по-мнителна към бурканчетата😀
Преди 2 дни ѝ смених млякото с Хип от Англия и запека ѝ остана в историята😁
ММ опита нашия Хип докато още имаше от него и каза, че нишестето се усеща много. Опита и новото мляко, но явно в него има доста по-малко нишесте.
Като се има в предвид, че беше яла морков, който се води запичащ, определено се впечатлих.
То какви ли капки не купуваме, за да може да се изака детето нормално, а то от къде идвал проблема!

# 643
  • Мнения: 3 947
Аз давах Хип Комфорт от България и не е имала проблем, но имат проблем с дистрибуторите и го няма по магазините сега. Чудя се с какво да сменя - Аптамил Комфорт или да търся и аз от английския. Малко ми е притеснително да го поръчвам от незнайни страници във фейсбук. Вие от където взимате?

# 644
  • Мнения: 556
От фейсбук, Бебешки и детски стоки от Англия. На снимката има момиченце със зелена рокличка. Страницата ми беше препоръчан от друга мама. И аз имах много съображения, не можех да си представя да купя мляко на детето от друго място освен аптеката, но явно двойният стандарт го има и при бебешките храни.

Общи условия

Активация на акаунт