Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 497
  • 738
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Разликата със и без термо помпа е в сметката за тока.

# 481
  • София
  • Мнения: 10 513
И в шума.

# 482
  • Мнения: 381
И аз отначало се бях спрял на една Беко без термопомпа. После реших, че ще бъде със и набелязах някои модели до 1000лв максимум. Накрая сведох избора до посочениете преди това 3 модела. А днес взех Миеле-то ( MIELE TDB 230 WP Active ). Не знам дали беше най-добрия избор, но това е. Дано си е заслужавало повечето пари. Два пъти я пусках. Първият, някой неща не бяха съвсем сухи, но и аз не знам каква програма пуснах ( май Feinwäsche / Фино пране ). Имаше неща от различен тип материя. Вторият стана добре спред мен. Избрах Baumwolle / Памук-> Extratrocken / Специално сухо. Бяха чаршафи и една хавлия. Ще трябва да се разучава. Вторият път сложих ароматизатора. И без него си остава приятна миризма, но с него е по-добре. Иначе, така и не разбрах какво точно означават килограмите при сушилните. Тази пише, че е до 7кг. Ако сложа повече неща няма да иска да тръгне ли?

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 00:53 от plm_79

# 483
  • София
  • Мнения: 10 513
Няма да са добре изсушени.

# 484
  • Мнения: 381
Защо? Не ми е много ясно каква връзка имат килограмите на прането с това колко ще е ефективна сушилнята. Дали мотора е по-слаб например или пък друго. Все нещо трябва има, което да е ограничение, но честно казано не виждам какво. Дават я с немалка мощност - 1100W. Бош-а, който гледах е 1000W, а Горенйе-то е 700W. Ако става дума за това колко дрехи събира барабана и съответно колко свободно място ще има, то говорим за обем, а той е 120l, което е повече от на Бош-а, която пък я водят 8кг, т.е. барабана на Миеле-то е дори с малко по-голям, макар, че е 7кг. Може би самата сушилня няма да издържи по-голямо натоварване във времето и са я позиционирали в този по-нисък клас или пък е просто маркетингов трик. Така или иначе няма да се пълни толкова много. Просто се чудех. Иначе, преди си мислех, че килограмите при сушилните се отнасят за мокри дрехи, така както са излязли от пералнята. В упътването обаче пише, че са за сухи. Това не го знаех.

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 01:14 от plm_79

# 485
  • Мнения: 2 720
Аз съм със същата сушилня на Миле и просто почнах всичко да пускам на Памук без да меря и тегля кг на пране. Тя сама си пресмята необходимото й време- или го качва или го сваля. Само ризите си  пускам на Финно пране и якетата на Outdoor.

# 486
  • Мнения: 21
Здравейте, искам да попитам освен с четка и прахосмукачка, как по друг начин може да се почисти топлообменника на сушилня с термопомпа, който не се вади. На външен вид е подобен на този на климатик. Въпросът ми е може ли евентуално да се пръска по ламелите със спрей, който е предназначен за почистване на климатик, като проблема за мен е, че при климатика после можеш да изплакнеш с вода, а при сушилнята няма как да стане това, а при самото описание на работата на тези спрейове пише, че после трябва да се изплакне с вода.

# 487
  • София
  • Мнения: 10 513
Само с прахосмукачка.

# 488
  • Мнения: 449
Ето , за който търси по-евтина сушилня , тази Бош е на много хубава цена

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr85v10by?utm_source=bi … =Tehnomix+Dynamic

# 489
  • Мнения: X
Това евтино ли е? Аз с термо помпа и А+++ взех за 550 евро намалена от 1300 за черния петък. ☺️

# 490
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Тук и да искаме, няма такива намаления. Да не говорим и за ограничението откъм предлагани модели в сравнение с DE. А малко хора биха се навили да си купят сушилня директно от Германия.

# 491
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Siemens няма нужда да се поръча от Германия,дистрибуторът за България на Bosch доставя по заявка Siemens,Gaggenau(високият клас уреди на същият производител),за намалението в цената може би има разлика.

# 492
  • София
  • Мнения: 6 248
Siemens няма нужда да се поръча от Германия,дистрибуторът за България на Bosch доставя по заявка Siemens,Gaggenau(високият клас уреди на същият производител),за намалението в цената може би има разлика.

Кой е този дистрибутор? Защото на мен ми казаха, че Сименс вече не се внася в БГ.

# 493
  • Мнения: 89
Здравейте, сдобихме се със сушилня AEG, пералнята ни е Electrolux, взехме сеързващ кит на AEG, но тъй като пералнята не е толкова дълбока, колкото сушилнята кита идва в/у отвора за препарати на пералнята, съпруга ми каза, че не са могли да го монтират по друг начин, т.к. Зад пералнята кита се захваща за нея и там е бил модула....Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да сподели как го е решил. Благодаря!

# 494
  • Мнения: 2 272
Здравейте, търся отзиви за сушилня Miele T8861WP EDITION 111 ? Вече я поръчах , но все пак да чуя някакво мнение.

Общи условия

Активация на акаунт